Трудова борса и обезщетения - 4

  • 24 752
  • 766
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 732
Освободен работник по член 331 веднага ли може да се назначи в друга фирма? И съответно кога може да го освободят от другата фирма за да мога да се запиша след това на борсата. Целта разбира се е да получавам пълната борса а не само по 9 лв. на ден за четири месеца както ще е по член 331.

# 76
  • Мнения: 6 529
Има и друго задънване. Влизам с пик обаче файла все пак изисква Ел. подпис. Адобе помага в случая примерно написва Петко Павлов, но дали пък това се приема?????????

За БТ говоря.

И аз с това се сблъсках, звънях няколко пъти до БТ. Оттам ми казаха, че можело само с ПИК, да чета внимателно и да изпълнявам. Пратих го без ел. подпис, пише, че е връчено, но кога ще го обработят...Едната служителка каза, че ще получа съобщение на мейла. Мисля, че и на тях не им е много ясно. Да не говорим, че е супер подвеждащо това с безплатния облачен електронен подпис. Няма такъв филм!!!

Мисля, че има вариант и със сканирано копие до мейла на РДБТ.

# 77
  • Мнения: 41
Ама с принт - подпис- скан.

Ама използва ли на адобе генератора на подпис че иначе е все едно празно задължително поле да оставиш.

# 78
  • Мнения: 2 732
Още един въпрос имам за чл.331, гласи последното брутно възнаграждение. Как точно се тълкува последното брутно ако подпиша днес, последното ще е за месец март, но като подпиша днес те имат един месец срок за плащане и тогава ще ми дължат три дни платен отпуск за април и да не се вземат трите дни за април като последно брутно?

# 79
  • Мнения: 6 529
Ама с принт - подпис- скан.

Ама използва ли на адобе генератора на подпис че иначе е все едно празно задължително поле да оставиш.

Не, как става?

# 80
  • Мнения: 1 760
Dream Team, това ли е линка, с който се регистрираш електронно в БТ? Благодаря ти Simple Smile

https://eforms.egov.bg/eforms-portal/app/application.xhtml

Последна редакция: пт, 03 апр 2020, 17:54 от 𝒮𝓅𝓇𝒾𝓃𝑔 𝓅𝓇𝒾𝓃𝒸𝑒𝓈𝓈

# 81
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 792
Още един въпрос имам за чл.331, гласи последното брутно възнаграждение. Как точно се тълкува последното брутно ако подпиша днес, последното ще е за месец март, но като подпиша днес те имат един месец срок за плащане и тогава ще ми дължат три дни платен отпуск за април и да не се вземат трите дни за април като последно брутно?
В общия случай последно брутно възнаграждение е възнаграждението за последния месец, в който имаш най-малко половината отработени работни дни. Защото може и да си примерно в болничен или неплатен в месеца, предхождащ месеца на прекратяване на договора.

# 82
  • Мнения: 41
Дрийм нали един интересен пдф попълваш?

# 83
  • Мнения: 6 529
Dream Team, това ли е линка, с който се регистрираш електронно в БТ? Благодаря ти Simple Smile

https://eforms.egov.bg/eforms-portal/app/application.xhtml

Да, вече си получих картончето, кога трябва да се явя в БТ за подпис

# 84
  • Мнения: 41
Браво.

Защо имат толкова правописни грешки е заявлението БТ?

Първото изречение означава ли че могат да те бутат на каквато си искат работа? Че сега ще са под пара + бонуси да разкарат хората? Най-ненужните държавни патки/хрантутни.

# 85
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
Ето другата информация, която беше дала. Работила е от октомври до сега, т.е няма 12 месеца.
Скрит текст:
Здравейте,
Майка ми има следният казус:
Вчера я освободиха от работа по взаимно съгласие (по желание на шега й).
Отишла е в БТ за да се регистрира, но са й казали, че няма смисъл, защото миналата година е получавала обезщетение за безработица 4 месеца и порди това няма право сега на такова.
Майка ми получаваше обезщетение от НОИ за месеците юни-септември 2019 г. И след това октомври веднага започна работа.
Според вас основателно ли е да я отпратят, като НОИ, а не те отпускат обезщетението?
Интересува ме в нейния случай наистина ли според закона не й се полага такова, защото търсих, но нв намерих такава информация и затова пиша.
Благодаря предварително.
Щом е вземала обезщетение за безработица в продължение на 4 месеца, нали е била освободена от работа. Т.е. и преди юни е работила.


Освободен работник по член 331 веднага ли може да се назначи в друга фирма? И съответно кога може да го освободят от другата фирма за да мога да се запиша след това на борсата. Целта разбира се е да получавам пълната борса а не само по 9 лв. на ден за четири месеца както ще е по член 331.
Можеш да бъдеш назначена без значение по какъв начин си освободена. Ако от другата фирма приемат, може да сключите договор за определено време, напр. за 1 месец, а може и по-малко, след което да те освободят по чл.325, ал.1, т.3 - поради изтичане на уговорен срок.
Другият вариант е да те назначат на изпитателен срок и да те освободят по време на този срок - чл.71. Те да те освободят, обаче, не да е твоя инициативата.

Последна редакция: пт, 03 апр 2020, 20:30 от DamaPika

# 86
  • Мнения: 2 753
Благодаря на всички, които се включихте за казуса с майка ми.
Попитах тук, защото 2 дни не мога да се свържа с НОИ и БТ и това, че трябва да минат 12 месеца от последното обезщетение за безработица, което е получавала, за да се възползва, не го намерих като информация.

# 87
  • Мнения: 2 035
Не трябва да са минали 3 години, т.е. 36 месеца от последното Разпореждане за обезщетение от НОИ?

# 88
  • Мнения: 41
Ами 12 м. от 18 донякъде означава че трябва 12 м. да си работил в последните 18.
Преди бяха 9 но Бойко е на власт все пак.

# 89
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
hintt, но преди да попиташ в тази тема тук, ти вече беше попитала, и то два пъти, в темата за въпросите. И двата пъти си получила отговори. При това единият - почти изцяло припокрива това, което си написала в последния си пост. Затова ми беше любопитно какво ново научи като попита и тук. Само отговори, които да те объркат, май.

kristinia, дъвчем и предъвкваме едно и също страници наред, в две теми даже. Може да се прочете преди да се попита.

warri, само че никъде не пише, че 12-те месеца трябва да са без прекъсване.

Общи условия

Активация на акаунт