Режим, НЕрежим, ние си се веселим - 90ДД и още нещо 55

  • 16 802
  • 730
  •   1
Отговори
# 660
  • Sofia
  • Мнения: 866

Днес търчах и до НАП, последен ден за декларации! Иде ми да се гръмна,
Мими, вземи си един ПИК и няма да се налага да ходиш до НАП въобще, всичко си излиза и става за секунди подаването!

# 661
  • Sofia
  • Мнения: 866
Да почерпим с моята госпожица! Стана на 6 Open Mouth не знам как мина времето Heart Eyes

ni4iq, да ти е здрава, щастлива и безгрижна!

# 662
  • Мнения: 5 366
Здравейте!   На патерица, честит 1май!  Пожелавам ви да имате работа, защото  тази корона ще остави много хора без такава.  
Днес -   Поклон пред загиналите в Априлското въстание!

Ничия, честит РД на щерката!  Да е здрава и игрива! С моята внучка са връстнички. Ние празнувахме на 28.
Ир, честити поводи за празнуване! Не се тревожи за синчето. Рано ти е да го мислиш.  Като се ожени, тогава забравяш, че имаш син. Така искат снахите. Който не вярва, да прочете темата за свекървите.
Матилда,  успех в диетата!

Курдов, съчувствам ти. Явно трябва да потърсиш друго място за лечение.

Момичета, аз още успявам да държа фронта с диетуването.   След  Великден  не съм свалила , но поне задържам. Правих 24-часов  фаст, с който изчистих  600 г отгоре, незнайно как качени. Днес на обяд хапнах малко черен шоколад, 2 хапки сирене и 2 хапки кашкавал. Повече не ми се ядеше. За вечеря може би яйца, може би кисело мляко и маслини. Много обичам тази комбинация от мляко и маслини, останала от безпаричните ми студентски години.  

Моля  момичетата, които се шегуват и пишат нарочно грешно , да не го правят. Не мога да го чета, дразни ме и пропускам, а искам да прочета.
Простете за учителската ми деформация!

# 663
  • Мнения: 28 960
Лили, тамън и аз научих нещо ново, че help може с to и без.Flushed
Аз вече два месеца стават как не ходя на инглиш и чувствам, че почвам да забравям и малкото, което влезе в нещастната ми кратуна! Хем ми е хубаво, че уикендите съм свободна, хем ми липсва! Много харесвах госпожата, много ми пасва на характер ...въпреки, че е доста по възрастна от мен! Но наистина искам да си почина, три години без прекъсване, то на практика почивка нямах...че няма да проговоря с лекота е ясно, но написани неща си разбирам, ползвам си за пътувания в чежбина и ми е хубаво...!
Деми, яденето на тесто и при мен води до подобни на мъжа ти симптоми, подуване, тежест, аз и затова някак подсъзнателно не обичам и избягвам хляб и тестяно! Определено като не ям зърнени неща нямам подуване и тежест в стомаха....нека яде без, ако му олекне значи явно глутена му пречи! Дори палачинки взех да правя от оризово брашно, много са хубави...!
КАГ, а аз не искам моята свекърва да забрави, че има син, винаги се събираме по поводи, близки са семействата ни,....но и от тяхна страна срещам разбиране и уважение към мен, за което им благодаря! Нямам нужда да пиша в темата С какво ме дразни свекървата! Да не говорим, че дори мъжът ми признава, че техните много по често говорят с мен и ми поръчват разни работи, отколкото с него...! Stuck Out Tongue Winking Eye

# 664
  • Sofia
  • Мнения: 866

Моля  момичетата, които се шегуват и пишат нарочно грешно , да не го правят. Не мога да го чета, дразни ме и пропускам, а искам да прочета.
Простете за учителската ми деформация!
Айде още една даскалка в редиците Rolling Eyes Smile
Здравей, колежке, помня те от преди! Много хубави идеи за маски на лице ми даде тогава!
Сега да не вземеш да се стегнеш - и аз съм даскалка Laughing Остави ги плс - те така си общуват и много добре си се разбирт на някакъв техен си жаргон, не бъди консерва Wink

# 665
  • София
  • Мнения: 2 009
КАГ, благодаря! Да е жива и здрава и вашата госпожица!
За свекървите- ми преди да са свекърви са майки. Подсещам мм да се обажда, ако не го е направил. Но майка му не влияе в отношенията ни. Та,  до човещина е, не до титла Heart

# 666
  • Sofia
  • Мнения: 866
Лили, тамън и аз научих нещо ново, че help може с to и без.Flushed
Аз вече два месеца стават как не ходя на инглиш и чувствам, че почвам да забравям и малкото, което влезе в нещастната ми кратуна! Хем ми е хубаво, че уикендите съм свободна, хем ми липсва! Много харесвах госпожата, много ми пасва на характер ...въпреки, че е доста по възрастна от мен! Но наистина искам да си почина, три години без прекъсване, то на практика почивка нямах...че няма да проговоря с лекота е ясно, но написани неща си разбирам, ползвам си за пътувания в чежбина и ми е хубаво...!
Ти си обичаш да си учиш, Мимка, и явно колежката си я бива - ние с английски сме си печени Smile Wink
А че винаги ще си трябва, това си е ясно - и за работа, и за удоволствие!
Как сте иначе?

# 667
  • Мнения: 28 960
Лили, добре сме! Днес направихме с твоята възпитаничка дълга разходка в парка.... на мен ми се обадиха сто пъти по работа и тя се обиди, че все едно се била разхождала сама! Heart
И нещо си се объркала, аз обичам да си уча, ама не точно инглиш! Joy Purple Heart
А госпожата ми да, тя е от онези истински учители, които децата обичат до края на живота си....!

# 668
  • Sofia
  • Мнения: 866
Лили, добре сме! Днес направихме с твоята възпитаничка дълга разходка в парка.... на мен ми се обадиха сто пъти по работа и тя се обиди, че все едно се била разхождала сама! Heart
Разменили сте си ролите Обикновено майките казват това за децата, като се забодат в телефоните Smile
Успокои ли се, че няма да ти го привикваме  щерчето насам скоро? Радвайте  си се - този вирус ти даде шанс да прекараш време с изхвърчалото пиленце.

# 669
  • Targovishte
  • Мнения: 5 264
Здравейте, банда. Благодаря за пожеланията за именния ми ден!!! Обичам ви! Ама сега с какво да почерпя.... Ето едни яйца по панагюрски с кисело мляко, които си сготвих на обяд. С кисело мляко, както била оригиналната рецепта - без сирене??? Ние имахме тук мома от Панагюрище - да каже: с кисело мляко, със сирене или и с двете?

И нещо за "Наздраве!!!"



Банда, питате ме за някои народни илачи.
Скрит текст:
Много търсих, рових и в нета, казват че живата бирена мая помага. Търсих много, помолих колега журналист и регионалния ни управител в Шумен да попитат в пивоварната там, като най-близко до Търговище. Ами и двамата нищо не направиха. Дали наистина не продават, или просто не им се търсеше - не знам. Друго което казват "бабите" е, че тези неща могат да се появат като реакция на имунната система при рязко и бързо отслабване. Вярно е, че тези неща започнаха да стават сериозни и много на брой след първото ми сваяне на килограми с 90 ДД. Но не съм чул от вас това да се отразява така, никоя не се е оплакала.
Ходих и на прословут кожен лекар в Пловдив, преди две години /или повече/ докато бях в Баня. Ами, човека почти ми се подигра (верно, че тогава точно не бяха обострени) и ми предложи ... лазарна епилация. Моят хирург пък казва че се възпаляват потни пори ??!?, а друг , пак хирург, казва че си е проблем на кръвта. Не знам на кой да вярвам и какво да правя. Засега просто ще ги търпя.

ИРКА - честити годишнини и да са ти живи и здрави родителите!!!

За Обяд видяхте ко ядох, а за вечеря - мисля малко да кръшна от режима... Сготвих чуден бобец по желание на сина  - с пушен кокал и пресен джоджен... Отдавна не съм ял боб, а такъв чуден чаромат се носи....

Между другото, пътуването за Обзор се отлага за понеделник рано сутринта. От фирмата, за която работи студента, са решили да не плащат за квартира (цели 6 лв на ден!) и да пригодят стая в същата сграда, където е и магазина. Та, няма къде да остане синчето, ако го закарам в неделя.

Днес ми беше малко каръшки ден. За сунтринта, до обяда, имах планирани цели три интервюта, които да запиша за Дарик. Ами първия в крайна сметка ми отказа, а вторите двама - отложиха за следобяд. Така че ми се получи цял работен ден!!! Сега ви пиша и си отивам, ще ям боб и после ще поп**цквам Simple Smile

Обичам ви и приятна да е вечерта ви!!!!!!!!!!

# 670
  • Мнения: 2 092
Бирена мая има и в аптеките, Курдов.

# 671
  • Targovishte
  • Мнения: 5 264
Да, на хапчета. А на мен ми трябва да е жива, течна. Хапчета съм пил, пробвах. Като че ли имаше леко затишие, но после пак..

# 672
  • Мнения: 28 960
Лили, добре сме! Днес направихме с твоята възпитаничка дълга разходка в парка.... на мен ми се обадиха сто пъти по работа и тя се обиди, че все едно се била разхождала сама! Heart
Разменили сте си ролите Обикновено майките казват това за децата, като се забодат в телефоните Smile
Успокои ли се, че няма да ти го привикваме  щерчето насам скоро? Радвайте  си се - този вирус ти даде шанс да прекараш време с изхвърчалото пиленце.
Не можеш да си представиш колко добре си прекарахме тримата тези два месеца, така ми липсваше тя, вече е голяма, интересна за разговор...готвихме, приказвахме! За първи път благодарих на Бога, че не настоях на всяка цена да замине в чужбина! Тя щеше да ме послуша, и да сме нещастни и двете...!  Sparkling Heart
Курдов, братле, маята много прочиства кръвта...дори и на хапчета, не ти пречи да попиеш!
Да си жив и здрав, не знаех, че днес е Борков ден! Wink

Последна редакция: сб, 02 май 2020, 22:12 от mimi.7299

# 673
  • Мнения: 5 366
Бивша даскалка няма, та така че …… Ако някой се е засегнал, да ми прости.

Курдов, аз съм присадка, но съм гледала и учила от моята свекърва.  Слага се  в тенджера да заври вода. Пръска се от шишето съвсем малко оцет, добавя се   и щипка сол. Яйцата внимателно се счупват ниско над врящата вода. Може и няколко наведнъж, според широчината на  тенджерата. Аз правя едновременно 6 броя . Като се забулят, което става за около 3- 4 мин., се изваждат с решетъчна лъжица в широк и плитък съд. Като изстинат  се наръсват обилно с  надробено сирене, а отгоре се ръси червен пипер. После  силно се загрява  олио (може и зехтин или масло) и всяко яйце  с лъжица се залива с него . Да се чува "псссс". Може червеният пипер да се сложи в олиото, когато се загрява, но на мен така ми се струва, че загаря и горчи.  При сервиране ПО ЖЕЛАНИЕ в чинията до яйцата се сипва кисело мляко.  В нашата къща мляко  в яйцата не  се слага. Предпочитаме ги със салата.

# 674
  • Мнения: 28 960
Такааа, дойде време за отчет на днешното меню
З кафе с мляко
ВЗ кашкавал парче
О няма
В агнешко със салата Wink Снощи пекох агнешки котлетчета  днес бута с бира Wink

Общи условия

Активация на акаунт