Давате ли на чужди деца да играят с вашите играчки?

  • 2 669
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 910

Марти си играе с чужди играчки, трудно се навива да си даде своите, но в крайна сметка става размяната. В повечето случаи я оставям сама да се разбере с детето.

# 16
  • Мнения: 934
Давам разбира се! И често играем с чужди. Ако си ги поискат, ги връщаме.
Виждала съм няколко пъти дете да си играе на пясъка, и като се приближи друго, си обира всичките играчки и ги носи при майка си или баба си. Прави ми много лошо впечатление, честно казано. Нали идеята е да си поиграят децата заедно!

Такива баби съм срещала, за щастие не прекалено често. Ужасни са!

# 17
  • Мнения: 22 935
Напоследък хората са много изнервени, но това не е причина да учиш детето си така да се държи с другите деца.
Ние когато излизаме на площатката изсипвам играчките в пясъчника и всички деца играят с тях, е разбира се всяко дете е донесло играчка и именно това е хубавото, децата да се учат да споделят вещите си и да се разбират и помагат.
Peace Даваме си играчките,много ясно,на  постоянно си ходим с няколко играчки минус,от загрижени баби дето прибират.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 688
давам да играят с наще играчки,Светльо също взима чужди.,понякога се случва да не нося играчки а да разчитам само на чужди.Ноо излизаме предимно с познати майки и деца и не се притеснявам че ще ме гледат накриво:)

# 19
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Давам.
Ама явно със сина имаме различна представа за играчките, щото той дърпа на момичетата количките (пък все забравям да му купя), а на него му отмъкват кофите и постепенно остава само някоя лопатка  Laughing, няма да ги пазя за внуците, я.

# 20
  • София
  • Мнения: 7 097
Естествено! Даже преди да излезем поглеждам през балкона - ако някоя приятелка на Калина е излязла в градинката с количка, взимам и аз нейната, за да си ги разменят, защото иначе само я влача - Калина не я поглежда.
И аз станах свидетел на подобна случка, при това не с баба, а с майка. Чуждото детенце посегна към кофичката и лопатката на детето й и тя не само, че се разкрещя, ами хвана ръчичката на детето, с която държеше кофичката и започна да му отлепя пръстчетата, а то милото стискаше и тя се вбеси и му я изтръгна от ръчичките... #Crazy Бабата на детето го взе и си тръгнаха, но на мен ми идваше да й се разкрещя  #Cussing out

# 21
  • София
  • Мнения: 39 771
Давала съм и давам. Ако съм купила нещо, което не искам да се шерва с други хлапета... ми просто не се изнася навън и т.н.
На пясъчник е трудно да кажеш "не си давай играчките" или "не вземай чужди". Компромиси и толерантност...

# 22
  • Мнения: 7 430
Винаги даваме - даже и Вики да си играе, понякога му я взимам, обяснявам да даде на приятеля си и така...
Един път ни се е случвало тук ВикО да отиде и да вземе една лопатка - веднага дойде дядото на детето, издърпа я от ръцете на патето ми, прибра другите играчки и се махнаха от парка.

Като се сетя сега за тъжната физиономия, която направи Викторио след това ми става много жално  Tired

Хора всякакви

# 23
  • Мнения: 2 784
Докато сме навън играчките ни са общи. Прибираме ги чак като си тръгваме. Друг е въпросът, че напоследък рядко носим играчки, защото излизаме без количка.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Давам. И аз имам такъв случей с баба Twisted Evil. През цялото време се караше на Мишо за играчките на внучето й, а когато внучето пет минути не върна нашата топка на сина ми и той се разплака, бабата каза "остави го да си поиграе с твоята топка де, какво ревеш" и тогава вече я направих да си говори сама #Cussing out...

# 25
  • Мнения: 268
Подобни случки с баби заради играчки ме карат да се учудвам всеки ден. Вчера например едно дете дойде на площадката с цяла кофичка тебешири. Когато моята Александра взе един да си порисува тази жена изпадна в шок и след две минути в истерия. направи ме мен на нищо, ще я оставям да взима чужди неща, а внучето си овика за това, че дава.
Аз рядко нося вече играчки навън, защото детето ми е още в периода на "това е мое". Тя за общите играчки се бори да не й се пипат, като играе с тях, а за собствените... Особено  играчка, заради която ще настане лудница изкарвам само когато сме сами, на площадка - не. намесвам се, когато стане проблем. обикновено трампата е най- доброто спасение.
Но наскоро ме удиви друга случка - една баба с две внучета - едното на около 6-7 години, другото около 2 годишно стоят на една масичка с огромен пакет царевични пръчици и похапват. От време на време моето дете и още 1-2 минавайки покрай масата си вземат по една-две пръчици. Естествено всички майки обяснихме, че и ние сме им купили такива, но не- те искаха да си вземат от там. След няколко минути бабата възмутено нареди на по-голямото дете да прибере пакетчето с пръчките, че нищо нямало да остане. Направо онемях. След това изтичах до магазина, купих им от същите и им ги върнах. След това бях наречена интригантка и превземка. Може би наистина постъпих глупаво и заядливо, но ми стана много обидно...

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Никога не съм разбирала тези баби и родители в частност, които водят децата си на обществени места, където прекрасно знаят, че ще има и други деца и не разрешават да им ги взимат. Ами като не искаш други деца да взимат играчките на твоето дете или не го води на тези места, или просто не води детето си с играчки.
Когато излизаме с Йоана и ходим на площадките за игра, торбата с играчките се изсипва в пясъчника или там някъде и се започва една игра с общи играчки. Едва, когато трябва да си ходим ми се налага да взимам наша играчка от някое дете, за да си я приберем. Но ако познавам детенцето (ако играта става на площадката зад блока ни) мога да му оставя играчката, за да не плачи и следващия път да си я приберем ако са я взели с тях.

# 27
  • Мнения: 1 446
Давам.
Ама явно със сина имаме различна представа за играчките, щото той дърпа на момичетата количките (пък все забравям да му купя), а на него му отмъкват кофите и постепенно остава само някоя лопатка  Laughing, няма да ги пазя за внуците, я.
Peace

# 28
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Да, давам...друг е въпроса дали Рони ще се навие да даде Mr. Green....

# 29
  • Мнения: 4 406
даваме, вземаме, понякога се стига да разправии между децата... какво да се прави- растат и се учат да общуват

случая с пръчиците е много тъп- ами на всички дечица им се прияжда, как няма да дадеш!!! и аз бих купила на бабата пакет, щом й свиди...

Общи условия

Активация на акаунт