Може ли да се говори за "дебело бебе"

  • 1 911
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 621
Изобщо не се притеснявай. В началото всички бебета наддават с около килограм на месец, нормално е Peace

# 16
аз знам,че първите 3 месеца е нормално да се качва над килограм,второто тримесечие около 600гр,третоото-300-400 и така постепенно да намалява.Не мисля че имаш повод за притеснение все пак на този етап от развитието си детето яде колкото му е нужно!осве това всяко бебе е строго индивидуално в развитието си-то не се развива по шаблон!Но съм напълно съгласначе една майка винаги ще се притеснява за детето си,такава ни е природата  bouquet

# 17
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Днес бяхме на контролен преглед и бебока е качил 1100 гр. за един месец. И двамата педиатри се помайтапиха, че е дебеличка та се чудя ако наистина върви с тези темпове дали това не говори за предразположение за надебеляване или просто при бебетата това си е без значение.
Спокойно, няма дебели бебета , а "пухкави" - ние така казвахме на нашето. Нека да ти наддва всеки месец по толкова. Вики обичаше да муца много и затова и наддаваше и то доста всеки месец, лекарката ни заплашваше всеки път с диета (на майтап), но като проходи всичко си дойде на мястото.

# 18
  • Мнения: 816
Изобщо не може и не БИВА да се говори за дебелина при бебетата!!!
Това е крайно неправилен подход и гледна точка в отношението към децата по принцип. И после почват проблемите със злоядство, следват анорексии, булемии. Моля, моля, на твое място щях да забраня на лекарката да употребява тази дума поне пред нас.

# 19
  • Мнения: 8 242
За толкова малки бебета едва ли може да се каже, че са дебели  Crossing Arms

Тони качи 1вия месец 1900, а 2рия 1200  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт