Имам нужда от подкрепата и съветите ви. Бебето ми е вече на четири месеца, в момента тежи 9 килограма, а сме изцяло на кърма, на поискване. Не давам сокчета, не давам пюренца, нито вода дори. По същия начин процедирах и с първото си бебе, но подобен "проблем" не срещнах при него. Сега всеки месец докторките непрестанно ми говорят, да кърмя през три, три часа и половина, да давам и сокчета, че иначе рахитът ще си каже тежката дума, също така да не кърмя през нощта. Не искам да измъчвам детето си да стои гладно, с това не съм съгласна, не съм съгласна и с даването на сокове, достатъчно материали изчетох, за да съм "за". Давам капки против рахит, но все пак добре се постарават педиатрите да ме сплашат, та затова сега не знам какво точно да правя. На мен ми хрумва да започна да й давам по малко водичка, която да й отклонява вниманието от време на време. Вие какво бихте направили?
И ще започне да качва по-малко, ще изразходва енергия. Ти може да опиташ да я разсейваш, да не я слагаш веднага на гърда да яде, но ако си иска мляко как да й се отказва и да се оставя да реве? Особено нощем не бих разваляла съня на детето, за да го отучвам от нощното хранене.
От скоро започна да се разбужда по- често нощем и да търси да суче, отдавам това на зъбите. А и за миг не съм си помисляла да спра да я кърмя през нощта, защото ще бъде кошмар за всички вкъщи...