Помогнете! Каква лепенка за пъпче?

  • 11 215
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 116
Urgo sucks.Само лепенки на 3М, стават дори за къпане.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 958
Urgo sucks.Само лепенки на 3М, стават дори за къпане.
Може да е sucks, но на нас ни издържаше по 3 дена. не карам никой да ми вярва, но ако искаш ще ти лепна пъпа да видим кога ще ти падне. Аман от разбирачи от всичко. Споделям моя опит и няма начин да ме убедиш, че не е седяла по 3 дена. Ако мамата иска ще и дам нашата лепенка да ползва (може на вълшебна да сме попаднали  Whistling ).

# 17
  • Мнения: 1 116
... Аман от разбирачи от всичко...
Лепенката на 3М е с такава повърхност че не допуска вода да влиза при къпане, а пропуска въздуха,за да не са навлажнява под лепенката. Ти какво ще ми кажеш са Урго Pore?!
Не е нужно да разбираш от всичко.  #2gunfire

# 18
  • Мнения: 7 640
защо сменяте лепенките на 3 дни newsm78
При положение, че не влиза вода отдолу и си е на мястото, просто е излишно. Може и по 2-3 седмици, дори месец да ги оставите.
Иноче само травмирете мястото с разлепване-залепване.
А Урго вЕрно не са много добър вариант и спиред мен.

# 19
  • Мнения: 4 214
Ние слагахме 2 лепенки на 3М. След първата мястото беше леко зачервено, но му мина. Изчакахме 10-на дена и сложихме още 1. За по-малко от седмица от пъпчето започна да тече секрет. Махнах лепенката преди срока - лекарката каза да я оставя 1 седмица. И после 1 месец не спираше да тече секрет от пъпчето. А преди тези лепенки пъпчето си беше много добре. Нямаше секрет. Не течеше нищо. Страх ме е да не съм увредила бебенцето с тези лепенки.
Много трудно се отлепват.
Ако на Урго се отплепват по-лесно и могат да се сменят по-често - защо пък да не се ползват за бебенцето. В тези жеги сигурно лепенките доста запарват.

# 20
  • Мнения: 145
Здравейте , ние също имаме херния на пъпчето , и днес поставих за първи път лепенка , но забелязвам че има секрет . Какво да правя , да махам лепенката , или това е нормално???? newsm78

# 21
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Най-добре се обади на педиатъра. Аз бих махнала лепенката, промила пъпчето и залепила нова лепенка. Дано скоро се оправи пъпчето Peace.

# 22
  • Мнения: 450
Здравей меги78,
Аз също бих махнала лепенката,но след като почистиш кожичката бих изчакала ден,два или колкото трябва,за да завехне кожичката.

# 23
  • Мнения: 145
Лепенката е само от един ден и естествено няма резултат , но има секрет като я слагам . В понеделник сме на лекар , но дотогава не мисля да я слагам отново. Много съм притеснена , как ще се излекува хернията като се получава секрет

# 24
  • Мнения: 450
Не се притеснявай.В началото е така-кожичката на бебо е супер нежна и всякакви такива намеси ,естествено е да предизвикват реакции.След 7-8 месеца ще видиш,че лепенката ще издържа по-дълго- около 10-ина дни.Няма друг начин,освен ми бяха казвали за ластичните колани(не съм сигурна как се казваха точно ,но в магазините продавачите ще те упътят)на Чико за пъпче- питай педиатъра ви също какво мисли по въпроса.Търпение и успех Hug

# 25
  • Мнения: 15 301
След 7-8 месеца ще видиш,че лепенката ще издържа по-дълго....
Ние имахме този проблем, но ми обясниха, че с лепене до шестия месец, ако не се оправи след това се премахва /хернията/ оперативно. Успяхме да "свием" пъпчето с лепене - беше залепен почти непрекъснато от 2-рия до началото на 7-мия месец. Спомням си, че изпробвахме различни лепенки, тази която се задържа беше , прозрачна, много тънка, водоустойчива. Внимавах при лепенето да не изпъвам самата кожичка /незнам как да го обясня/. Получаваше зачервяване около лепенката и го мажех с крем Здраве.

# 26
  • Мнения: 450
Mama_Nana,

Навсякъде различно мнение съм чувала,но на нас ни казаха да лепим пъпчето до 12 месечна възраст и след това ще видим дали има нужда от операция.

# 27
  • Мнения: 15 301
Mama_Nana,

Навсякъде различно мнение съм чувала,но на нас ни казаха да лепим пъпчето до 12 месечна възраст и след това ще видим дали има нужда от операция.

Съгласна съм за различните мнения. Приемам лепенето с всичките му трудности пред операция.  Дано се получи и при вас. Между другото с годините пъпчето придобива съвсем нормален вид т.е. не остава следа от хернията.

# 28
  • Мнения: 145
Здравейте отново. Когато ходихме на лекар се разбра че всъщност не билa херния а  гранатом/ остатък от пъпна връв/ . Направо съм потресена  от диагнозата на педито/ херния/ Този гранатом въобще не се лепи с лепенка , а се третира по съвсем различен начин/ маже се с едно лекарство в следствие на което се свива и изчезва, а ако се слага лепенка секретира и можело да стане по-зле. Добре че в случая ми проработи шестото чувство че става нещо нередно с този секрет. Ами ако не бях отишла при друг лекар?? И тук е момента да благодаря на лекарите от Майчин дом Варна , може да се плаща но са специалисти , доволна съм както от грижите при раждането , а сега ми помогнаха и за детето

# 29
  • Мнения: 450
Много се радвам за вас! Laughing
Майката най-добре си знае и познава детето си:)
Всичко най-добро ви пожелаваме Hug  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт