Помогнете! Каква лепенка за пъпче?

  • 11 200
  • 41
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 729
На 50 дни сме, а получихме и ингвиналана и пъпна херния. Cry
За ингвиналната  вече е ясно, че няма да ни се размине операцията, но ако можем да избегнем и за пъпчето, моля ви да ни помогнете!
Залепиха ни в Пирогов с една от тези силиконови водоустойчиви лепенки, но още на следващия ден получи плюска /ужасен мехур пълен с течност/ под лепенката и се наложи да я отлепим. казаха, че се е получило, защото бебето е много чувствително към лепенката. Сега раничката зарасна, но бебето ни много реве и хернията се е увеличила. Посъветваха ни да я залепим с копринен антиалергичен лепкопласт, и днес това и сторихме, но още с първото намокряне, се отлепи.
Моля ви дайте съвет с какво да залепим пъпчето!

# 1
  • Мнения: 8 917
Има лепенки за пъпче на Чико Peace

# 2
  • Мнения: 729
Доколкото знам и те са силиконови, дали няма пак да се образува мехур и зачервяване? newsm78
Лепена ли е такава лепенка на бебе с по-чувствителна кожа? Вчера едвам махнахме лепилото от копринената антиалергична лепенка. Горкото ни дете така се намъчи! Sad
И като се напъва да плаче се изду още повече пъпчето и ингвиналната се поду... ooooh!

# 3
оф  и ние бяхме така, но ползвахме хирургически лепенки, не са силиконови, доколкото знам  newsm78. Но пъпчето пак не се прибра, макар че постоянно го лепихме. Сега вече коликите минаха(3 месец) и пъпчето се успокои, още не се е прибрало съвсем, но е много по-добре, даже вече и не го лепим  Peace. защо не питаш за някакъв пояс който да притисне пъпчето, чувала съм че има такива в София  Hug Успех

# 4
  • Мнения: 144
И аз се бях видяла в чудо с тези лепеки.Имахме същия проблем и го лепях с Omnifix  лепенки на ролка са и държат около 3-4 дни, но има и още едни антиалергични.
Успех!

# 5
  • София
  • Мнения: 650
ние бяхме с лепенките на 3М. те са много по-хубави от на чико. Нашите лепенки ги сменяха през 4 дни и правехме почивки между лепванията, та кожата муждувременно се възстановяваше от зачервяване и ранички. Много трудно се намираха обаче тия лепенки. Само в някои аптеки на Санита ги имаше и струваха към 3 и нещо едната.

# 6
  • Мнения: 450
 И нашия бебок ги има и двете хернии:(
Единствената оправия е да правиш по-големи паузи между лепенките.
Няма начин -кожичката се запарва и обрив се получава...

# 7
  • Мнения: 729
Но ние до сега не можем да задържим лепенка дори 24 часа. Как ще се оправи пъпчето?! От едната /ЗМ/ получи мехура след 12 часа, а другата / антиалергичния лейкопласт на ролка/ падна с първото намокряне след около 6 часа. ooooh!

# 8
  • Мнения: 450
Zna4i,6te prozvu4i nemnogo dobre,no...
I pri nas be6e taka-lepi6-otlepia se,4aka6 da se vazstanovi koji4kata i pak...
vremeto bez lepenka be6e mnogo po-goliamo...no nemojah da si ma4a deteto.sled tova poizrastna 4ove4eto i lepenkata zapo4na da izdarja po 3-4 dni,i  taka...Sad
Ti si preceniavai,spored 4ove4eto:)
Pregledaha ni predi mesec i kazaha,4e 6te ni operirat,makar 4e ot 5-6m.redovno zadarjah lepenkata za po 9-10.dni.Nevinagi konservativnoto le4enie pomaga,no pri vas moje da e malka i da pomogne:)))
Tarpenie:)

# 9
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Има специални колани, които се слагат в такива случаи. Попитай за такива в аптеките, би трябвало там да те насочат към специализиран м-н за такива неща във вашия град.

# 10
  • Мнения: 2 407
Аз го лепя с тези прозрачните лепенки около 1.20 им е цената, когато видиш че се зачервява махай лепенката и оставяй да диша поне 5 дни и после пак залепяй.Аз и го лепя вече 1година и 3 месеца.

# 11
  • Мнения: 295
Включвам се в темата и аз, защото и нашият пъп е изпъкнал. На 10 месеца сме. Докторът не каза, че е херния, а само, че "имало малка дупчица". Пъпчето понякога изпъква напред, но не винаги. Не знам как изглежда хернията, предполагам, че преди да се получи е така. Докторът каза да слагаме лепенки. Купих на 3М, но много трудно я поставих, защото бебето много мърда.
Ще следя темата.

# 12
  • Мнения: 729
wasp, защо ти трябва да си поставяш лепенката? Това е манипулация, която се извършва от лекар. Естествено и на нас ни паказаха как и ни казаха следващия път ние да си я сложим, но те за какво са лекари?! Ами ако не я сложа правилно, и пъпчето не е достатъчно притиснато на въртре? Всичко е напразно, тогава и няма смисъл да си мъчиш детето. Настоявай д ати я слага педиатъра на детето.

# 13
  • Мнения: 7 640
3М, Оп-сайт с марличка.
Вземи си с 10ст по-скъпа, но няма да я свалиш с кожата

# 14
  • София
  • Мнения: 2 958
НИе имахме същия проблем. Купихме антиалергенна лепенка на URGO PORE. Прибра ни се пъпчето на 10-тия ден и не се отлепяше от намокряне. Сменяхме я на 2-3 дена. При нас се получаваше леко зарчервяване под лепенката, но го избегнахме като слагахме по-тясна лентичка.

# 15
  • Мнения: 1 116
Urgo sucks.Само лепенки на 3М, стават дори за къпане.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 958
Urgo sucks.Само лепенки на 3М, стават дори за къпане.
Може да е sucks, но на нас ни издържаше по 3 дена. не карам никой да ми вярва, но ако искаш ще ти лепна пъпа да видим кога ще ти падне. Аман от разбирачи от всичко. Споделям моя опит и няма начин да ме убедиш, че не е седяла по 3 дена. Ако мамата иска ще и дам нашата лепенка да ползва (може на вълшебна да сме попаднали  Whistling ).

# 17
  • Мнения: 1 116
... Аман от разбирачи от всичко...
Лепенката на 3М е с такава повърхност че не допуска вода да влиза при къпане, а пропуска въздуха,за да не са навлажнява под лепенката. Ти какво ще ми кажеш са Урго Pore?!
Не е нужно да разбираш от всичко.  #2gunfire

# 18
  • Мнения: 7 640
защо сменяте лепенките на 3 дни newsm78
При положение, че не влиза вода отдолу и си е на мястото, просто е излишно. Може и по 2-3 седмици, дори месец да ги оставите.
Иноче само травмирете мястото с разлепване-залепване.
А Урго вЕрно не са много добър вариант и спиред мен.

# 19
  • Мнения: 4 188
Ние слагахме 2 лепенки на 3М. След първата мястото беше леко зачервено, но му мина. Изчакахме 10-на дена и сложихме още 1. За по-малко от седмица от пъпчето започна да тече секрет. Махнах лепенката преди срока - лекарката каза да я оставя 1 седмица. И после 1 месец не спираше да тече секрет от пъпчето. А преди тези лепенки пъпчето си беше много добре. Нямаше секрет. Не течеше нищо. Страх ме е да не съм увредила бебенцето с тези лепенки.
Много трудно се отлепват.
Ако на Урго се отплепват по-лесно и могат да се сменят по-често - защо пък да не се ползват за бебенцето. В тези жеги сигурно лепенките доста запарват.

# 20
  • Мнения: 145
Здравейте , ние също имаме херния на пъпчето , и днес поставих за първи път лепенка , но забелязвам че има секрет . Какво да правя , да махам лепенката , или това е нормално???? newsm78

# 21
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Най-добре се обади на педиатъра. Аз бих махнала лепенката, промила пъпчето и залепила нова лепенка. Дано скоро се оправи пъпчето Peace.

# 22
  • Мнения: 450
Здравей меги78,
Аз също бих махнала лепенката,но след като почистиш кожичката бих изчакала ден,два или колкото трябва,за да завехне кожичката.

# 23
  • Мнения: 145
Лепенката е само от един ден и естествено няма резултат , но има секрет като я слагам . В понеделник сме на лекар , но дотогава не мисля да я слагам отново. Много съм притеснена , как ще се излекува хернията като се получава секрет

# 24
  • Мнения: 450
Не се притеснявай.В началото е така-кожичката на бебо е супер нежна и всякакви такива намеси ,естествено е да предизвикват реакции.След 7-8 месеца ще видиш,че лепенката ще издържа по-дълго- около 10-ина дни.Няма друг начин,освен ми бяха казвали за ластичните колани(не съм сигурна как се казваха точно ,но в магазините продавачите ще те упътят)на Чико за пъпче- питай педиатъра ви също какво мисли по въпроса.Търпение и успех Hug

# 25
  • Мнения: 15 264
След 7-8 месеца ще видиш,че лепенката ще издържа по-дълго....
Ние имахме този проблем, но ми обясниха, че с лепене до шестия месец, ако не се оправи след това се премахва /хернията/ оперативно. Успяхме да "свием" пъпчето с лепене - беше залепен почти непрекъснато от 2-рия до началото на 7-мия месец. Спомням си, че изпробвахме различни лепенки, тази която се задържа беше , прозрачна, много тънка, водоустойчива. Внимавах при лепенето да не изпъвам самата кожичка /незнам как да го обясня/. Получаваше зачервяване около лепенката и го мажех с крем Здраве.

# 26
  • Мнения: 450
Mama_Nana,

Навсякъде различно мнение съм чувала,но на нас ни казаха да лепим пъпчето до 12 месечна възраст и след това ще видим дали има нужда от операция.

# 27
  • Мнения: 15 264
Mama_Nana,

Навсякъде различно мнение съм чувала,но на нас ни казаха да лепим пъпчето до 12 месечна възраст и след това ще видим дали има нужда от операция.

Съгласна съм за различните мнения. Приемам лепенето с всичките му трудности пред операция.  Дано се получи и при вас. Между другото с годините пъпчето придобива съвсем нормален вид т.е. не остава следа от хернията.

# 28
  • Мнения: 145
Здравейте отново. Когато ходихме на лекар се разбра че всъщност не билa херния а  гранатом/ остатък от пъпна връв/ . Направо съм потресена  от диагнозата на педито/ херния/ Този гранатом въобще не се лепи с лепенка , а се третира по съвсем различен начин/ маже се с едно лекарство в следствие на което се свива и изчезва, а ако се слага лепенка секретира и можело да стане по-зле. Добре че в случая ми проработи шестото чувство че става нещо нередно с този секрет. Ами ако не бях отишла при друг лекар?? И тук е момента да благодаря на лекарите от Майчин дом Варна , може да се плаща но са специалисти , доволна съм както от грижите при раждането , а сега ми помогнаха и за детето

# 29
  • Мнения: 450
Много се радвам за вас! Laughing
Майката най-добре си знае и познава детето си:)
Всичко най-добро ви пожелаваме Hug  bouquet

# 30
  • Мнения: 819
Ние не сме и слагали никаква лепенка,щото ни казаха,че не е добре.А в една моя книга за бебета пише,че пъпната херния при бебенцата се оправяла към годинката сама.Не зная дали е така,това пише.

# 31
  • Мнения: 122
Аз съм много притеснена - преди час открих че пъпчето на бебенцето ми е много надуто и веднага се обадих на педиатърката ни - каза че е херния, да не се притеснявам...  Confused С първата си дъщеря нямах никакви подобни проблеми, дори не подозирах за съществуването им...Бебето не е много ревливо, но често се напъва и плачка, когато я заболи коремчето.
Затова ви моля, майчици, ако имате време пишете ми два-три реда за това от какво се получава хернията, боли ли го бебенцето коремчето или самото пъпче, как точно изглежда хернията (аз лично имам чувството че пъпчето е надуто с течност, все едно забира...  Shocked ). Имах една котка която беше с вродена пъпна херния, но тя беше твърда и голяма колкото орехче.Котката така си и живееше - с хернията.
И още нещо - Меги78 при д-р Юдова ли заведохте бебенцето? (само информативно)
предварително ви благодаря за информацията.

# 32
  • Мнения: 729
До колкото знам, пъпната херния се дължи на слаби коремни мускули, а не на лошо отрязана пъпна връв, както много баби твърдят. Ако е по-малка се лепи с лепенка, а ако е много голяма /2 см. например диаметър/ се оперира, защото няма шанс да се прибере. Мисля, че не боли, но не съм сигурна, нашата е малка и дори не я лепим, защото така и не случихме на лепенка. Не му пречи. Пусни търсачката на пъпна херния, ще откриеш повече инфо.
Успех!

# 33
  • Мнения: 295
3М за мен са най-добри. Има и други марки. Просто питай в аптеката за ХИПОалергични лепенки за пъпче.

# 34
  • Мнения: 130
Пъпната херния на Наско е следствие от това, че се роди месец по-рано и коремните мускули не са били съвсем развити. Оправи се с лепенка - от втория до четвъртия месец.
Ако нямате алергични проблеми, мога да дам съвет за безболезнено махане на лепенката. Прави се с намазване на лепенката с йод-бензин.

# 35
  • Мнения: 122
нас ни залепиха. Лекарката каза  да купим 5см. копринен левкопласт и да го държим по 7 дни. до третия месец,ако се прибере. как ви се струва?

# 36
  • Мнения: 450
siana_iren,
за първи път чувам за такъв вид залепване на пъпче,но аз нали не съм капацитет в областта.Все пак,когато първата лепенка на сина ми се отлепи още на 2-ия ден,тогава неможах да открия от аптеките,а пък и бяхме на преглед точно заради нея,реших да я залепя с цитопласт-нали пак прибира Confusedда ,ама не-хирурга доста ми се накара-неможело-само със специалните лепенки за пъпче.Та,защо не отидете на преглед при специалист-той да ви каже?

# 37
  • Мнения: 729
Да се включа пак, нали аз пуснах темата, да си споделя опита до тук.

На нас също една лекарка не нашата, една друга,(специалист) ни каза да залепим с копринен антиалергичен левкпласт, за който дълго обикаляхме из София. Като отидохме да ни го лепнат, сестрата и лекарката се изумиха като го видяха. И двете , започнаха да протестират, че това не било лепенка за пъпче. Аз им опонирах, като им казах, че когато мъжът ми е бил бебе са го залепили точно с един обикновен лейкопласт, и щом нововъведените лепенки не вършат работа, да караме по старите методи.
Само че, коприната още на първото намокряне падна, остана лепилото върху кожата. А между другото, на мъжа ми навремето за по-малко от месец му се е прибрало пъпчето с обикновен лейкопласт, според свекърва ми.

Като свалихме последната лепенка за пъпче, мисля че беше на ЗМ, силиконова, пъпчето секретираше ужасно. Излизаше нещо кафяво и до момента още му е зачервено, а вече минаха почти два месеца. Промивам само със спирт.

Понеже ми писна от лепенки и лепенета, спряхме да го лепим, а и по думите на доц. Бранков, ръководител на детска хирургия Пирогов, с  тези лепенки може само беля да си навлечем. Но нашето пъпче стои като изпъкнало само, т.е. не е много голямо. Надявам се с времето да се прибере съвсем, в най-лошия случай ще стои навън, но и моето  е така, пък нямам проблем.

# 38
  • Мнения: 122
siana_iren,
.Та,защо не отидете на преглед при специалист-той да ви каже?
ами аз мислех,че точно на специалист съм отишла...  Thinking отидохме в Майчин дом - Варна, при педиатърката, която се занимава с всички новородени. Мислех, че на нея мога да имам най-голямо доверие - все пак през ръцете и минават стотици бебета и то в най-крепката им възраст. А копринения левкопласт го купихме от аптеката на самата болница. Вече четвърти ден лепенката не е мръднала, а се къпем сутрин и вереч. Но има една подробност - Лекарката сложи 3 пласта левкопласт един върху друг, вероятно затова издържат по цяла седмица.

# 39
  • Мнения: 450
Под `специалист`- имах предвид-хирург.Нас ни насочи педиатъра-тя все пак не е специалист по всичко Winkдаде ни и направление.Виж за хирург във вашата болница във Варна.Пусни на търсачка-може друга мама от Варна да е споделила име Grinning

# 40
  • по света
  • Мнения: 1 587
Ние сложихме на 3М но за пъпна херния, не знам дали и за ингвинална херния са същите.
При нас лепенката пада за около 3 седмици, не трябва да се маха насилствено.

# 41
  • Мнения: 729
Ние сложихме на 3М но за пъпна херния, не знам дали и за ингвинална херния са същите.
До колкото знам само пъпната се лепи. Нашата ингвинална я оперирахме, не съм чула за друга възможност.

Общи условия

Активация на акаунт