Клуб на храбрата шивачка - 22 тема

  • 46 522
  • 837
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 4 255

vesi1, много благодаря!

# 181
  • Мнения: 1 750
Здравейте храбри шивачки,

Горд собственик съм на  една наследствена машина на много години (много малко употребявана) и ще започвам да шия (поне такава е идеята). Начинаещ съм и имам една питанка за правата нишка на плата и съответно това, което е начертано на кройките. С каква цел е сложена тази права линия на кройката? Правилно ли разбирам, че, когато нанасяме кройката върху обратната част на плата, кройката трябва да е така сложена, че правата линия да е успоредна на ивата на плата ( краищата на плата)?
Зависи и от шарката на плата . Ако е на квадратчета,по-големи карета с различни цветове, тази линия на кройката се поставя върху избрана от Вас линия  /посока на едноцветните фигури например/  на плата. Може да се окаже и под някакъв ъгъл спрямо ивата.

# 182
  • Мнения: 4 255
да, много благодаря! Ще гледам и шарката. Предполагам,че ако искам определена посока на шарка трябва всички парчета от кройката да ги ориентирам по правата линия в желаната от мен посока.

# 183
  • Мнения: 6 895
malinkap, аз въобще не разбрах за коя права линия говориш, то кройки всякакви. Ако ще шиеш клоширани поли, надали слагат на кройката на парчетата мислени прави линии.  А понякога може да разполагаш само с парчета плат, които вече са рязани и са останали без ива. Затова винаги, когато кроиш от кройка я ориентирай на плата така, че да е успоредна на основата на плата, т.е. на посоката на нишките. Обикновено знаеш коя част кроиш в момента, знаеш къде ще е тя в дрехата и я разполагай така, че да е успоредно на вертикалните нишки и перпендикулярно на хоризонталните. Някои неща се кроят на верев, например биета, за да имат еластичност.
Не забравяй, че някои платове ( памучните) имат различна свиваемост по дължина и ширина.
Пак ще се върна на клошираните поли - ако кройката на парчето от едната страна върви с права линия, то ориентираш нея, но ако кройката и от двете страни е под наклон, прокарваш една мислена права линия по средата и ориентираш по нея.

Още нещо. Щом си начинаеща, хвани първо парчета плат и започни да шиеш на тях прави тегели. Да ти свикнат ръцете да движат плата без да го дърпаш или задържаш и да изкривяваш иглата. А кракът ти да свикне да натиска педала и да контролираш скоростта на шиене. После започни с по-елементарни и лесни кройки.

# 184
  • Мнения: 4 255

Diorela, много благодаря! Ще послушам съвета ти!

# 185
  • Мнения: 1 862
Срочно съобщение! В ЛИДЛ студентски град, снощи е имало 5 - 6 бройки оверлог Пфафф елемент ЗА 100 български лева. Немедленно тези които нямат, да се насочат в тази посока с две големи тояги, за лесно разгонване на досадни моми! Не мога да публикувам в ,, Каква шевна машина и откъде'', защото последният пост е мой, затова моля някоя ранобудна дама да го публикува там! Без никакво чудене купувате! Дори да има проблем, рано, или късно ще ви го оправят, или сменят с нов. Който няма такава големейша добревина, немедленно да качва колата! Такава цена не е за пропускане. Това не е шега и има дори снимка с цената.

# 186
  • София
  • Мнения: 500
Дай линк и има ли и днес

# 187
  • Мнения: 1 862
Това го прочетох в една група и беше публикувано преди 8 часа. Не ти трябва линк, а кола.

# 188
  • София
  • Мнения: 500
Отивам и ако разкарам мъжа ми напразно....  не ми се мисли

# 189
  • Мнения: 1 862
Повярвай ми, едно отупване си струва за тази машина. Ще се облечеш по-дебело да не боли много! Няма никаква гаранция разбира се, че други моми не са те прередили. Хора които продават машини също имат сметка да ги изкупят и след това да ги препродадат. Пиши какво е станало!

# 190
  • Мнения: 1 357
В момента има още няколко бройки. Опаковките им са разкъсани.

# 191
  • Мнения: X
Това само за София ли е? Дали има и в други градове? Тъкмо щях да пиша, че и този месец ще се размина с оверлога поради поредните непредвидени разходи. Ама ако докопам нов за сто лева ще си ударя г.за в тавана от радост Laughing

Ако някой иска да купи и после да ми го продаде с надценка - приемам още от сега! Жалко, че не съм в София!!

П.П. Обадих се да питам - залежали бройки са само в този магазин. Ще се изям!

Последна редакция: сб, 13 юни 2020, 11:40 от Анонимен

# 192
  • София
  • Мнения: 500
    Имаше два на които пишеше дефект. Питах персонала какво им е и те си ги прибраха и казаха, че няма и тези дефектните не се продават!😏

# 193
  • Мнения: X
Гадост! Може да е било нещо съвсем дребно.

# 194
  • Мнения: 1 357
Аз успях да взема. Липсва ръководството и пликчето с аксесоари, и има забележки към външният вид. Още не съм я пускала. Мога ли да намеря някъде ръководство на български език?

Последна редакция: сб, 13 юни 2020, 13:30 от d0ra

Общи условия

Активация на акаунт