Клуб на храбрата шивачка - 22 тема

  • 46 571
  • 837
  •   1
Отговори
# 585
  • на пъпа на Златията
  • Мнения: 3 212
Какъв е проблема с правия бод?
 Правия бод с  избрания ли е зиг-заг??
Ако е , проблемът е в лостчето отгоре. Спомням си  че това лостче ми заяждаше  и правия ми бод вървеше малко на  една страна . Постави копчетата отпред на машината на 0. И размърдай отгоре лостчето напред -назад .

Ако клюпи , отгоре , отдолу тогава провери   затягането  на конеца.

# 586
  • Мнения: 1 862
Сребърна перла, ето тук има инструкция за всички Наумани и Веритаси от времето на ГДР: https://www.promelectroavtomat.ru/shveinyi-ceh/shvejnye-mashinki-veritas.html
Нали знаеш, че двата бранда са една и съща машина?
Що се касае за тегела, снимай налице и наопаки в едър план фокусирано и ще ти кажем какво да направиш!

# 587
  • София
  • Мнения: 500
Искам да попитам, някой шил ли е с две игли на Науман/ Веритас от модел 1840/40, 43. На  новите пласмасовите белите съм шила, но ако някой е пробвал да каже, има ли тънкости? Не ми се пробва с риск да счупя игла ☺

# 588
  • Мнения: 1 862
Dilyani, разбира се, че можеш да шиеш с двойна игла на Науманът. Не си писала с какво разстояние между иглите е тя? Защото има с два, три, четири, пет и шест милиметра между иглите. Ако иглата е с два мм. разстояние, можеш да шиеш и украсителни шевове с два еднакви, или два различни по цвят конци. Ако е с 3 и повече милиметра, тогава ще шиеш само на прав шев. За да не я счупиш, убеди се първо, че си на програма за прав шев! Завърти машината на ръка в правилната посока два пъти! Вдени конците както се вдява един конец и само накрая единия в едната игла, а другия - в другата. За да не се свие грозно тънък плат, развий стягането на половина от нормалното! Ако искаш да направиш подгъв на трикотажна дреха, добре е иглата да е поне с 4 мм. разстояние между иглите. Ще  шиеш по-бавно от обикновено! Трябва да знаеш, че този шев е за подгъв, и украсителен, но не е много здрав.

# 589
  • София
  • Мнения: 500
Благодаря, Електричар ще пробвам! Имам двойни игли и 2 см и 4 см и 6 см, но май последните не стават. Наи- широкия зиг заг на машината е 5 см. Обикновенно правех един тигел и после втори на краче или половин и ако се изкриви поря и се губи много време. Дори тези действия ги вършех на ръчния Юнион, защото бавно направлявам тигела и дънково се шие лесно. Искам да пробвам на трико на Науманчето, но не открих нищо в инструкцията по този въпрос.Flowers Hibiscus

Последна редакция: пн, 26 окт 2020, 18:56 от Dilyani

# 590
  • Мнения: 6 919
Аз правих подгъви на трикотажни тениски с двойна игла, но не съм особено очарована. Като се разтегли трикото и събира разстоянието между двата тегела, сякаш има пришит шнур.

# 591
  • Мнения: 1 862
Точно затова казвам, че трябва да се охлаби стягането на конците много, докато на парче от същият плат се получи тегел с ширината на иглите. Като опънеш платът и шева се свие, значи, че трябва да се охлабят конците на иглата още. И пак повтарям, че двойната игла върши някаква работа, но не може да замени една качествена покривна машина. Нещо като разликата между зашитото с оверлочен шев и зашитото на оверлог. Не ви съветвам с двойна игла да шиете дънков плат, защото иглите са тънки и могат да се счупят. Най-добре, за лицев двоен шев да се ползва крачето за скрит шев. Поне няколко пъти съм пускал снимки как става това. Позиционираш иглата в най-ляво положение! Развиваш винтът на крачето така, че ограничителя му да върви по външния край на ръба, а иглата да шие на милиметър лицев шев върху ръба! Зашиваш го! След това развиваш винтът на крачето така, че иглата да шие на разстояние 3 - 4 мм. от първия шев! Така зашиваш вторият шев и зашитото е хем здраво, хем изглежда така, сякаш е шито с двуиглова машина. Купи си присъединителен механизъм за 8 пари и го постави на Науманът! Така можеш да ползваш това краче. Ако имаш съвременна машина, развиваш й цялото снап он краче, което е същият този присъединителен механизъм! Ако не ти стана много ясно, ще пусна снимки.

# 592
  • FRANCE
  • Мнения: 2 229
A и дънков  плат (не много дебел) съм шила с двойна игла  60 мм, 90. Докарах го до почти истински шев на дънки . Този декоративния.  Blush

# 593
  • София
  • Мнения: 500
Имам присъединителен механизъм за 8 пари от Аксиома, но като сложа това краче за скрит шев тигела ми бяга, а и иглата на Науманчето не може да се позиционира. Нещо не ми се хареса и позицията на иглата нямам идея как и кога е станало? Молба какво да правя?

Последна редакция: пн, 26 окт 2020, 15:42 от Dilyani

# 594
  • Мнения: 1 109
Това краче не е ли за прав шев? За скрития не е ли с отвор за зик-зак и една пластмасова част.....?
Иначе за профи машините съм виждала горе с отверка въртят и се мести иглата, за тази не знам. Под горе, да се разбира от иглата на горе.... "!"

# 595
  • Мнения: 1 862
Ееее мадам, ти изби рибата с тази двойна игла 60 мм.! Ами тя 6 см. бе джанъм!

Dilyani, какво значи тегелът ми бяга? Бяга ако натискът на крачето не е правилно настроен. И какво е това краче с този отвор, а не с отвор за зиг заг? Как така да няма позициониране на иглата? Я постави програма за прав шев и върти регулаторът, който е на средата наляво, надясно! Най-калпавите машини и старите Науманни го имат, та този нов модел  ли няма да има? Като завъртиш регулатора, в средата, иглата трябва да е точно в средата. Запретявам смазване на този гумен ремък с металните зъби, защото набъбва и се разпъва. Това краче е за прав шев и не вярвам да е към машината. Същото е на професионална машина Текстима. И Веритас и Науман са производство на завод Текстима. Въобще как си шила досега. Я поразпитай не е ли пипана машината освен от твоите ръце!

# 596
  • FRANCE
  • Мнения: 2 229
Оппа. 60 мм е малко множко. 6 е по-добре.

# 597
  • Мнения: 4 255
Здравейте, не мога да се оправя с този Юнион, хем неизползван, пробвах да шия пробен шев и отдолу ми се получава това. Плата е сатениран памук, дали е възможно иглата и дебелината на конеца да не отговарят на плата и затова да се получава този проблем с долния конец?
Благодаря за всякаква помощ, кято ви хрумне? На този плат с кой номер игла трябва да шяи 75 ли или 80?

# 598
  • Мнения: 1 862
Malinkap, това което първо искам от теб е, да се успокоиш и следвайки всички мои рекомендации, гарантирам, че машината ще шие идеален шев. Игла 80, та дори 90 става за този плат, но по-добре 80.  Ха сега изгледай как се вдява тази големейша добревина: https://www.youtube.com/watch?v=UgYKzJSD8VU
Ако си вдянала точно така и тегелът е същият, завърти към теб поне половин оборот винтът за стягане на конеца на който са написани числата до 10! Шиеш и гледаш! Стягаш дотогава, докато ти хареса! И винаги като публикуваш снимки, снимай платът прегънат така, че да се вижда шева и налице, и наопаки! Направи тези неща и снимай отблизом фокусирано!

# 599
  • Мнения: 4 255
Много благодаря, elektrichar. Оправи се неясно защо. През това време счупих две игли, едната хвърча по време на шев, тъй като не бях добре затегнала винта над иглата. Поразвих малко винчето на клерчето, само не мога да разбра на филмите защо го пставят да виси на конец. За съжаление при моята машина няма числа на този винт, за който говориш и може да се движи наляво и надясно, четох, че той бил за стягане и отпускане на горен гонец.

Общи условия

Активация на акаунт