Клуб на храбрата шивачка - 22 тема

  • 46 526
  • 837
  •   1
Отговори
# 720
  • Стара Загора
  • Мнения: 828
Здравейте, извинявам се ако въпроса ми не е за тук, но не видях другаде къде да го задам.
Имам дъни които са надърпани на две места и от вътрешната страна има залепен плат, който аз искам да отлепя по някакъв начин, защото като ги облека, плата от долу дърпа и се получават "гънки" на краката. Как го обясних само, дано ме разбрахте. Пробвах да отлепя но е много здраво залепено.
Дайте идея по какъв начин да отлепя и да махна това парче плат.

# 721
  • Мнения: 1 358
Сложи непотребна памучна кърпа или лист хартия (за да не изцапаш ютията) върху парчето плат, което искаш да отлепиш и нагрей с ютия.  Лепилото ще се размекне и ще махнеш плата. Не нагрявай много, за да не се просмуче лепило/силикон до лицевата страна на дънките.

# 722
  • FRANCE
  • Мнения: 2 225
Или 2 пъти в сушилня и само си пада Sunglasses

# 723
  • Стара Загора
  • Мнения: 828
Благодаря Ви много за отговорите. С ютията пробвах но не става. Сега изпрах и в момента са в сушилнята. Дано успея да го махна след това.

# 724
  • Мнения: 1 358
Как е залепено? Има лепило на цялата повърхност или е очертано по крайщата? Ако не падне след сушилнята и не е залепено по средата, може да пробваш да изрежеш средната част. Но може и пак да набира. Успех!

# 725
  • Стара Загора
  • Мнения: 828
Залепено е само по краищата но доста дебело. Сега след сушилнята опитах да го махна и махнах почти цялото но много трудно. И Да все още дърпа но вече долу-горе поносимо. Нямаше да се занимавам но дънките ми са много хубави и доста скъпи.  Ако знаех, че така ще стане нямаше да ги купя изобщо. Но нищо, човек се учи. Втори път такива дънки няма да взема. Предварително ще ги гледам. 😇

# 726
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Добър вечер, нищичко не разбирам от шиене ... и може би за това си представям това, което искам за нещо елементарно ...
Имам 3-4 стари рокли, които страшно ми харесват, но вече не ми се носят такива каквито са ... Иска ми се да ги отрежа и да пришия долната част към едноцветна тениска, за да получа нещо различно и ново ... Въпроса ми е: как да го направя? Дали е достатъчно само да срежа и да пришия с машината двете? Аз поне така си го представям ...
Роклите и тениските са такива:

Скрит текст:


# 727
  • София
  • Мнения: 500
За да е еластичен шева трябва да се съединят частите на зиг заг или оверлог. Така ще е и почистено!

# 728
  • FRANCE
  • Мнения: 2 225
И евентуално да се предвиди място за цип. Освен ако не и мега еластична долната част

# 729
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
За да е еластичен шева трябва да се съединят частите на зиг заг или оверлог. Така ще е и почистено!
И евентуално да се предвиди място за цип. Освен ако не и мега еластична долната част
Много благодаря за отгорите. Май няма да е нужен цип, защото и двете са от трико и то разтегливо ... Ще пробвам след нова година, когато ми доставят тениските Simple Smile

# 730
  • Мнения: 3
Здравейте.
Чета , че дискутирате Janome 607. Аз преди около година си харесах по-евтиния модел – 601. Потърсих я в Аксиома, но от там ми казаха, че вече не се произвежда Janome 601, Позвъних в Ивна и от там ми казаха, че нямат налична в склада , но от дума на дума ме убедиха и аз си купих Janome 603. Доволна съм от нея, но на два пъти ми се случи следното: започвам да шия прави три-четири бода , спира и изписва на дисплея буквите: “BL”. Като я изключа от тока и след малко я пусна наново работи, все едно нищо не се е случило. Втория път когато се случи, мъжът ми реши, че е блокирала, но като я въртиш на ръка се движи леко и плавно, но пак не тръгва с педала или с бутона за ръчно шиене и свети постоянно “BL”. На другия ден звъннах в сервиза  и оттам ме посъветваха като се случи отново да снимам на телефона какво точно излиза на дисплея и да я занеса в сервиза. Оттогава, вече около два месеца, чакам да се случи пак, но машината си шие и не ми създава грижи. Ако някой е имал подобен случай, моля споделете.

# 731
  • Мнения: 1 862
Здравей, Donche_p! Тази грешка се появява, ако си включвала програма за илик, но не си спуснала стерженът PUSH. Може да не си искала да шиеш илик, а просто си включила тази програма. Можеш да пробваш пак, като включиш програма за илик, не спуснеш стерженът PUSH и почакаш малко. Ще видиш, че грешката ще се появи пак. В такъв случай, просто го пусни и виж дали грешката ще изчезне! Ако без да искаш си натиснала програма за илик, спусни стерженът, уший един илик и след това си мини на друга програма, като го върнеш на мястото му! Пробвай и докладвай немедленно! Ако не си включвала програма за илик, а тази грешка се изписва, значи, че има проблем. Да го докажеш ще е трудно и вероятно няма да обърнат сериозно внимание на него. Добре е тези неща да се оправят докато машината е в гаранция, защото след това ще е лошо. Независимо кога ти се наложи да подгъваш дънки, или дебел плат и минаваш през страничен шев, напиши моля те, как се справя машината! Тъпче ли на място, прави ли пропуски на бодове? Всеки казва, че е добра машина, но това са неща които са най-важни за всяка машина.

# 732
  • Мнения: 444
Здравейте! И аз се включвам с един въпрос. Тъй като не съм много обиграна в шиенето, но исках да се упражнявам, поръчах един плат, чийто десен ми хареса. Проблемът е, че днес го взех от Еконт, но не знам какво точно ще е удачно да се ушие от него, тъй като е подлепен. Още като го поръчвах пишеше, че е подлепен памук, но аз явно съм си го представяла по друг начин. Въпросът ми е, някой може ли да ми каже за какво е подходящ подлепеният памук.

# 733
  • Мнения: 11
Здравейте! И аз се включвам с един въпрос. Тъй като не съм много обиграна в шиенето, но исках да се упражнявам, поръчах един плат, чийто десен ми хареса. Проблемът е, че днес го взех от Еконт, но не знам какво точно ще е удачно да се ушие от него, тъй като е подлепен. Още като го поръчвах пишеше, че е подлепен памук, но аз явно съм си го представяла по друг начин. Въпросът ми е, някой може ли да ми каже за какво е подходящ подлепеният памук.
Здравей,
аз  си представям този подлепен памук на чанта или на несесер за грим. По принцип той се използва за предната част на саката, за яката им също.

# 734
  • Мнения: 444
Благодаря за отговора на tania_rali. Струва ми се, че и за несесер и чанта не е подходящ, понеже платът е много мек, и въпреки че е подлепен пак си остава мек. Това, с което е подлепен пък ми прилича на материала, от който шият хирургичните облекла за еднократна употреба. На всичко отгоре взех 4 метра. Все се надявам, че ще може да се оползотвори, ама не ми е ясно дали подлепеното ще се разлепи при евентуално пране.

Общи условия

Активация на акаунт