Агресивните чужди деца

  • 4 121
  • 106
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 543
възпитанието се изгражда от най-ранна възраст, дори и от съвсем елементарни жестове и насоки към детето, както в случая би била една забележка от страна на майката.

Де да беше така... Моят Йоан си беше много добричък и кротък, може да се каже, че е бил в ролята на Яни до 2-годишна възраст. Не защото съм го възпитала да е такъв, а просто защото такъв си беше. Случвало му се е много пъти да го бутат и удрят и явно от там той заключи, че така се оправя човек в живота Mr. Green и взе да отвръща. По-късно вече не се даваше на никой. Сега не мога да кажа, че е агресивен. Темпераментен - да. И не мога да го науча нищо, а само мога да му показвам кога греши. Вярвам, че с времето ще го проумее. Но дотогава какво? Единствения начин да не пречим на никой е да не излизаме. Е, не мога да се съглася, че това е решение. Но ако няма разбиране от околните ще ни е много трудно. Sad
Търпимост и толерантност - това са ключовите думи в тези случаи. И на мен не ми харесват много неща в някои деца, но съзнавам, че това е плод на изкривената ми същност на възрастен. Всеки такъв случай е повод да си напомням, че децата не са като възрастните и имат н нужда от разбиране. В противен случай ще ги нарочим за лоши и те накрая ще станат такива.   bouquet

Последна редакция: пт, 11 авг 2006, 18:06 от Ieppe

# 61
  • София
  • Мнения: 245
Смятам, че всичко идва от възпитанието. Някои родители са оставили децата си на самоотглеждане, единственото, което правят е да ги обгрижват - да ги нахранят, облекат и това е. Не случайно вече рядко се срещат културни и възпитани деца, с които нашите да могат да си играят. Казвам го, защото съвсем скоро се сблъсках с едно такова невъзпитано дете, което е само 2 месеца по-голямо от дъщеря ми. База за сравнение не можеше да се направи - просто не е за говорене. Те и родителите бяха едни...Хората не случайно са казали "крушата не пада по-далече от дървото"

# 62
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Поради тази причина винаги съм наблизо щом има други деца не зависимо от възрастта им. Виждала съм много агресивни деца които се опитват без причина да ударят или блъснат сина ми, но винаги съм била на близо за да ги спра. Щом е около деца съм нащрек и съм плътно до него. Ако е сам му давам повече свобода на действието. Но видя ли, че някое дете се е насочило към него, с бърза крачка съм до сина си и наблюдавам зорко реакциите на другите деца, а и на моето. Все пак гледам и той да не одари някой без да иска. Той не удря нарочно, но понякога без да иска замахва с няикоя играчка или ги тупва леко и закачливо по гърба за да му обърнат внимание.

# 63
  • Мнения: 356
Все пак гледам и той да не одари някой без да иска. Той не удря нарочно, но понякога без да иска замахва с няикоя играчка или ги тупва леко и закачливо по гърба за да му обърнат внимание.
       Е твоето удря леко и закачливо, а другите са агресивни .  Може би други майки не мислят така за твоето дете. Смятам, че трябва да проявяваме по-голяма толерантност към децата. По-скоро трябва да обърнем внимание на реакцията на родителя. Нищо лично, просто не се стърпях.  Heart Eyes

# 64
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Все пак гледам и той да не одари някой без да иска. Той не удря нарочно, но понякога без да иска замахва с няикоя играчка или ги тупва леко и закачливо по гърба за да му обърнат внимание.
       Е твоето удря леко и закачливо, а другите са агресивни .  Може би други майки не мислят така за твоето дете. Смятам, че трябва да проявяваме по-голяма толерантност към децата. По-скоро трябва да обърнем внимание на реакцията на родителя. Нищо лично, просто не се стърпях.  Heart Eyes

Точно затова съм там да предотвратя подобно закачливо удряне. Защото другите деца не знаят, че моя син леко потупва хората и ги поглежда усмихната на една страна за да ги закачи и да му обърнат внимание. Не му позволявам да го прави и ако го направи и не съм успяла да реагирам за да го спра, му правя забележка и обяснявам на другото детенце, че той просто се закача за да му обърне внимание.
Освен това големия човек може да прецени кое е леко закачливо потупване и умишлено удряне нали...

# 65
  • Мнения: 5 877
Знаете ли, по-важната тема е "агресивните свои деца".

# 66
  • София
  • Мнения: 5 289
Ами знаете ли,че някои от вас ми отвориха очите просто.Както писах по горе,Михаил го бутат,удрят,щипят той си стои,даже не бяга от такива деца  и гледа жално без да отвърне.А когато той посегне да вземе някоя играчка от друго детенце,аз-НЕ,понеже на хората може да не им е приятно и се съобразявам.Или пък ако случайно посегне да бутне някое дете /това е по изключение/,аз съм до него и веднага му хващам ръчичката и с назидателен тон обяснявам как не се прави така.А всъщност изобщо не се замислям,че донякъде това е грешен подход,като не му давам дет се вика да направи и един грешен ход,може би затова стои като го ударят ии гледа плахо,и не смее да посегне.Ще променя подхода си,защото ми омръзна детето ми като види друго и да стои настрана или като го ударят той да стои и да гледа.Много ми отворихте очите да знаете и виждам вина в себе си,понякога просто се престараваме и не мислим за последствията. Hug

# 67
  • Мнения: 1 014
Днес се сблъскахме с доста агресивно дете (всъщност със същото за 2-ри път). Два пъти дърпа косичката на детето ми. Не казахме нищо, защото майка му беше при него и сметнахме, че ще бъде невъзпитано да правим забележка на чуждо дете. На третия път мъжът ми не се стърпя и помоли майката да направи забележка на детето си (нямаше реакция от страна на майката). На четвъртия път й каза да си прибере детето, щом не може да играе с другите деца. Сърдита майката грабна детето си и го сложи да седне до нея на масата. Малко по-късно същото става с друго по-малко детенце. Беше оскубано по достатъчно груб начин, че да за зреве с всичка сила от болка. Майката, пак никаква реакция. Аман от невъзпитани родители!!! #Cussing out

# 68
  • Мнения: 1 014
Исках само да кажа, че родителите са виновни за всичко, а не децата!

# 69
  • Мнения: 1 417
Конкретно за случая, мисля че трябва да се направи забележка на детето, защото то е било достатъчно голямо, за да разбере какво е направило.

Аз съм майка на доста темпераментно дете, понякога агресиво, не защото е видяло такава в къщи или съм го учила така, такъв му е характера. Винаги му правя забележка ако удари или блъсне друго дете и съм наблизо не за да пазя него, а да пазя другите деца и ако все пак не съм успяла да реагирам, защото той е изключително бърз и непредсказуем се извинявам и успокоявам другото дете. Но пък има едни деца, малеее, то само като ги бутнеш и започват едни крокодилски сълзи, един вой, е такива глезльовци пък и аз хич не ги трая Close. Ами като тръгнат на градина, на училище какво ще правят? Иначе се старая да  уча сина си  да се защитава сам и рядко се намесвам, освен ако не го бутат големи деца, които са съвсем с разума си и той няма как да се зищити от тях. Смятам, че на децата трябва да се даде максимална свобода да се справят сами, защото така ще е и по-нататък в живота, колкото повече им се помага, толкова по големи калпазани стават или както една майка по нагоре беше написала мухльовци!

# 70
  • Мнения: 1 014
Конкретно за случая, мисля че трябва да се направи забележка на детето, защото то е било достатъчно голямо, за да разбере какво е направило.

Ако говориш за моя случай, детето беше на около годинка (едва ходеше). Не мисля, че щеше да ме разбере.

# 71
  • Мнения: 1 014
Но пък има едни деца, малеее, то само като ги бутнеш и започват едни крокодилски сълзи, един вой, е такива глезльовци пък и аз хич не ги трая Close. Ами като тръгнат на градина, на училище какво ще правят? Иначе се старая да  уча сина си  да се защитава сам и рядко се намесвам, освен ако не го бутат големи деца, които са съвсем с разума си и той няма как да се зищити от тях.
Не съм много съгласна с теб за първото изречение. Иначе, как учиш детето си да се защитава?

# 72
  • Мнения: 2 978
Момичета,
много е лесно да се нахвърляме на тема злобни, нервни и лоши деца.

Ама питати ли ги майките на тези деца как се справят и дали изобщо могат да се справят с тези дечица.
Говоря за тези майки, които в такава ситуация правят нещо, а не да се правят, че нищо не е станало...защото има огромна разлика, между две момчета биещи се на по 5-6г и две, от които едното е на 6г, а другото на 2г.

Моята е много кротка и досега не е нападала никое дете...но знае ли човек каква ще стане. Thinking Още толкова много има да се променя.

Аз съм била ужасно дете. Blush Биела съм наред всички, включително и момчетата. Оправданието винаги е било, защото съм защитавала по- малкото си братче..Дали е така незнам..това са моите спомени, но знам, че майка и до ден днешен казва, че добре че съм се кротнала, че се е била видяла в чудо. Милата Rolling Eyes..чак сега я разбирам за какво ми е говорела.

Нека бъдем мааалко по - толерантни и нека не обиждаме децата на другите. Да, някои са злобни, други чуствителни, но всяко едно от тях е нашето мъничко детенце. Hug Heart Eyes

Малко повече разбиране и всичко ще е по- лесно Peace

# 73
  • София
  • Мнения: 245
Така е, Вини, децата се променят, Хората се променят, но смятам че и тази промяна зависи до голяма степен от нас, Родителите Simple Smile

# 74
  • Мнения: 2 309
Момичета,
много е лесно да се нахвърляме на тема злобни, нервни и лоши деца.

Ама питати ли ги майките на тези деца как се справят и дали изобщо могат да се справят с тези дечица.
Говоря за тези майки, които в такава ситуация правят нещо, а не да се правят, че нищо не е станало...защото има огромна разлика, между две момчета биещи се на по 5-6г и две, от които едното е на 6г, а другото на 2г.

Моята е много кротка и досега не е нападала никое дете...но знае ли човек каква ще стане. Thinking Още толкова много има да се променя.

Аз съм била ужасно дете. Blush Биела съм наред всички, включително и момчетата. Оправданието винаги е било, защото съм защитавала по- малкото си братче..Дали е така незнам..това са моите спомени, но знам, че майка и до ден днешен казва, че добре че съм се кротнала, че се е била видяла в чудо. Милата Rolling Eyes..чак сега я разбирам за какво ми е говорела.

Нека бъдем мааалко по - толерантни и нека не обиждаме децата на другите. Да, някои са злобни, други чуствителни, но всяко едно от тях е нашето мъничко детенце. Hug Heart Eyes

Малко повече разбиране и всичко ще е по- лесно Peace


Нека да подкрепя,казаното от теб...
Като малка бях,бих казала оправна,никога не се оставях да "ме водят за носа".Дьржанието ми не е било провокирано от домашно насилие,както се ИЗЦЕПВАТЕ.И до ден днешен зная какво искам,как да го постигна и дори понякога проявявам нужното количество агресия за да защитя себе си,детето,семейството си...Като ученичка сьм се сбльсквала с обиди,които никога не са ме наранявали,напротив,обрьщах всичко на шега.Ако сьм се била като по_голяма,това е било,като крайна мярка и е имало ефект.Дори се случи преди няколко месеца.Това не е агресия.Това е вид защита.АбсолЮтно сьм против максимата "Убий глупака с мьлчание..."Нима е правилно да те удрят и обиждат и да си стоиш мирно и кротко.Това е бальщина,нищо не се постига така.Само се трупа и трупа и трупа...и избива с пьлна сила...ражда се НАСИЛНИК.
В този ред на мисли,искам детето ми да не е "паднало" по_далеч от мен.Искам да е оправно и да проявява примерена агресия.За това го наблЮдавам и преценявам,кога да направя остра забележка,кога да го дрьпна от площадката и т.н.НИКОГА не бих подтиснала агресията му на 100%,така го лишавам от защитната му реякция.

Нещата трябва да се балансират,в това се изразява вьзпитанието на всяка една от нас.

Общи условия

Активация на акаунт