Любители на Котки - Тема 144

  • 25 262
  • 762
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 16 105
В погледа на Щаси какво почитание се чете. Представям си какво гушкане пада.

# 721
  • Мнения: 2 992
Sharky,
Каза,че се радва на карантината, че могат да се гушкат по цял ден. Много любов е сега❤❤❤

amy_nka,
това със свекървата нещо не си го обяснявам. Не мисля, че има намесена такава. Иначе е много хубаво хората да се припознават в историята🌺🌺🌺

# 722
  • Мнения: 166
Здравейте, може ли съвет? В тези трудни времена ми се налага да сменя жилището. Моета любов е на 3+ годинки и за първи път ще се местим. Осъзнавам, че ще е голям стрес за нея, но се налага. Обмислям вариант за закрита тоалетна, понеже ще бъде в банята в новото жилище, и ми препоръчаха закрита. В момента ползва открита, с борд.. Дали това ще е допълнителен стрес за нея? Дали да изчакам да свикне с жилището и тогава да й сменя тоалетната, или просто аз се филмирам, с на нея й е все тая?  Много благодаря предварително

# 723
  • София
  • Мнения: 3 782
Да, в банята е по-добре закрита, а и по принцип. Елизка лесно мина от отворена на закрита, но съм махнала вратичката, защото тя обича с предните лапки и главата да е отвън, а само задните крачета и дупето да са ѝ вътре.

# 724
  • Мнения: 15 250
Добро утро, момичета! Hug

На наша Мая това ИП и подейства удебеляващо Joy, нещо е заформила дупарката и като цяло е напухкавяла. А не съм променяла дозите храна, нито забелязвам повишен апетит от нейна страна. Май трябва да мисля за смяна на гранулите. Парадокса е, че още я храня с гранули за бебета, но наскоро реших да и вземам такива за пораснали котки и оттогава забелязвам, че се позаформи, а уж бебешките гранулки са по мазни и питателни. Иди, че разбери. Ще го мисля.
Ето една камуфлажна пухкавелка:

Скрит текст:




# 725
  • София
  • Мнения: 3 746
Мая е страхотна. Леко закръглена, но това не е от яденето, а от тежкия кокъл Sunglasses

# 726
  • София
  • Мнения: 13 045
Здравейте, може ли съвет? В тези трудни времена ми се налага да сменя жилището. Моета любов е на 3+ годинки и за първи път ще се местим. Осъзнавам, че ще е голям стрес за нея, но се налага. Обмислям вариант за закрита тоалетна, понеже ще бъде в банята в новото жилище, и ми препоръчаха закрита. В момента ползва открита, с борд.. Дали това ще е допълнителен стрес за нея? Дали да изчакам да свикне с жилището и тогава да й сменя тоалетната, или просто аз се филмирам, с на нея й е все тая?  Много благодаря предварително
Обикновено въвеждането на закрита тоалетна се прави на етапи. Първо се използва само легенчето ѝ. Като свикне с новото място, ще ѝ сложиш и капака без вратичката, а накрая и вратата. С последното може и никога да не свикне. Wink Има котки, които толкова се страхуват от клатушкащата се напред-назад врата, че не смеят да влязат. Все пак са изключения. Повечето разбират за какво става дума.

Ох, сладка дунда Мая! Heart 

И Рижко е надебелял много. Дори дъщеря ми го призна, а до скоро  казваше, че е само едър. Laughing

rosss, и моята дъщеря не издържа без котка. В момента, в който излезе на квартира си взе коте от България. Но поне на пухкавата госпожица ѝ беше спестено дългото лашкане. Купихме ѝ самолетен билет. Тя беше и много малка и много не ѝ пукаше с какво пътува.  Laughing

# 727
  • София
  • Мнения: 16 105
Барни е много дълъг и висок, и като влезе през вратичката на тоалетната, няма място вътре къде да се обърне. В крайна сметка си ползва само долното корито на тоалетната, капака и вратичката ги махнахме. И той пишка с глава и предни лапи отвън. Сериозната работа се прави на чисто, на гранитогреса отпред: така му е гарантирано незабавното почистване "до блясък". Спрях да се мъча да го отучвам, определено му е по-удобно и по-чисто. То и на нас (не го прави върху сифона, така че нямаме проблеми със задържане на миризми). Иначе внимава и се стиска да го прави, когато сме си вкъщи, че да има кой да почисти веднага.

# 728
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 982
Аз взех Джинги, беше вече голяма маца, на около годинка, живяла в двор. В апартамента й сложих тоалетната в нашата баня. Първо й сложих само легенчето с подложка (соева). След 2 дни й сложих горната част на кутията, но без вратичка. И след още 2 дни поставих и вратичката. Никакъв проблем, културна и адаптивни мацичка се оказа!

# 729
  • София
  • Мнения: 13 045
Ако няма врата, Рижко и Наско също са с глава и предни лапи навън. Но напоследък сложих вратичката и намират начин да се сгънат вътре. За Наско не е трудно, защото е по-дребен, но и Рижко се справя. Simple Smile Обаче без горна част изобщо не мога да си представя как би било. Редовно има пишкащи по стената и ако е открита тоалетна, ще излиза навън.

# 730
  • Мнения: 2 992

rosss, и моята дъщеря не издържа без котка. В момента, в който излезе на квартира си взе коте от България. Но поне на пухкавата госпожица ѝ беше спестено дългото лашкане. Купихме ѝ самолетен билет. Тя беше и много малка и много не ѝ пукаше с какво пътува.  Laughing

Таня67,
И щерката много искаше българче, но няма директен полет до нея. И по-големия проблем беше, че можеше да я сложат в карантина, докато й проверяват документи, паспорт, ваксинации. Много е далеч и е сложно с документите им.
Когато щаси се роди, броеше дните до 11 -тата седмица, когато може да си я вземе .Много искаше Щаси да пътува със самолет сега, но заради коронавируса беше невъзможно.
Даже собственичката отказа да й я предаде на нея. Каза, че с хора от нейния град не иска да има контакт сега заради Ковид-19. Трябваше да търси човек , който живее далеч, да прати неговата лична карта и съответно този човек отиде да вземе котето. И после 1600 мили с кола, горканченцето.
Мина! Сега бялата пухена принцеса е обгрижвана с много любов.
Благодарна съм на този малък пух. Детето ми е пърхащо от щастие.

# 731
  • sf
  • Мнения: 10 081
Здравейте, нахлувам в темата. Прибрах от улицата бебе коте, много ми стана жал, бягаше по улицата и под колите. Имам обаче джак ръсел, скача и скимти по него. Засега затворих кучето в хола, ама не знам как да процедирам.

# 732
  • Мнения: 1 478
Имам една котка, която се появи в моя двор и си я храня. На видима възраст е около 5-6 месеца. Днес й дадох 1/2 хапче за обезпаразитяване и преди малко я гледам ,че залита и не може да пази координация. Няма външни травми, много странно. На какво ли може да се дължи. Иначе има апетит и си хапва, но след като направи 2-3 крачки и сяда и залита.

# 733
  • Light of Zartha
  • Мнения: 1 734
Друго яла ли е? След като е дворна,има ли шанс някой злонамерен да е сложил отрова и да е била погълната? При всички положения съветвам да я заведете на ветеринар. Нямам спомен при двете ми котки да е имало такава реакция от обезпаразитяването.

Относно Джак Ръселчето и котето, пробвайте постепенно да ги запознавате - първо чрез миризми (одеалца, лични играчки). Нека постепенно свикнат. Точно с Джак Ръсел съм си имала работа, много са енергични и лично аз бих ги запознавала внимателно (ако котенцето е още много малко). Успех ви желая и поздравления за решението. Аз също прибрах котенце от улицата и спасението беше едно от най-смислените неща в живота ми. Heart

# 734
  • Мнения: 21 207
Хора,Чочка е родила и ни донесе пред вратата едно котенце,но за съжаление беше мъртво.
Направо сърцето ме боли...
Cry

Общи условия

Активация на акаунт