до кога се пие дуфастон

  • 7 044
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 365
Мерси на всички за отговорите. Не знам на какво се е дължало закъснението, но така или иначе днес ми дойде и няма значение вече.

bg_paint защо да е важно изследването на прогестерона да е на 5 ден. На мен ми казаха, че нямало значение на кой ден от цикъла се прави стига да не си пил кафе преди това и да си полежал 30 мин преди взимането на кръв. Преди 7-8 мес бях на фоликуметрия (не съм сигурна за названието) т.е. следиха ми овулацията. И така 5 месеца. Лекаря установи че имам овулация и после каза "сега малко почивка", не разбрах от какво трябва да си почиваме и го смених докато си почивах.

# 16
  • Мнения: 7 716
Лили, става въпрос за пролактин, а не прогестерон!

# 17
  • Мнения: 365
Да бе пролактин имах предвид, а не прогестерон. Грешка на езика. Въпроса ми си остава, обаче.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Здравей, Лили! На мен отначало ми мереха пролактина без значение кой ден е...Но там си имаха лаборатория и предполагам, че е било да ти вземат парите....По-късно, когато си смених лекаря/който ми помогна да забременея/той беше адски учуден, че така са ми го мерили-примерно през 2 седмици....Аз и четох някъде после за това...Имаше доста по въпроса и в дир.бг. И май си е вярно, че не е много точно ако ти го мерят когато им падне....Аз много вярвам на д-р Коларов/ не знам дали имам право да казвам, че е най-добрия, въпреки, че някои момичета го казаха във форума Grinning /, но щом той го казва...А и на мен ми беше удобно така, защото при много висок пролактин няма смисъл изобщо от стимулация......но ако искаш се поразрови за информация, в нет-а има доста за високия пролактин...А за фоликуметрията-не знам защо се почива..аз почивах, когато ми правиха стимулация-на 3 мес. Имах проблем с овулацията, т.е. май много нямах, но този проблем се решава с Прегнил. Все пак важното е, че цикъла ти наред Grinning

# 19
  • Мнения: 365
Не се почива. Лекаря, който ми прави фоликуметрията след като установи, че имам овулация явно се чудеше по-натам какво да прави и затова обяви почивка. Е...,аз още си почивам от него. А за пролактина сегашната ми гинеколожка, една ендокриноложка и Мели ми казаха, че няма значение на кой ден от цикъла ще си пусна пролактина. Та по тоя повод питам защо на теб са ти казали точно на 5 ден. А иначе за кой точно д-р Коларов става въпрос и къде приема, ако не е тайна?

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Лили, аз научих за него от проблемно запременяване в дир. бг. и съм страшно доволна. Той направи така, че да съм толкова щастлива сега...след 4 год опити. А ходих при него само 3 мес....
  Той преглежда  3 пъти в свдмицата по 2 часа в "Св. София"/това е една малка частна поликлиника/, ул. "Георги Софийски"28. Това е срещу арката  на Александровска болница/100 м по-надолу от другата страна на улицата/.Той по принцип работи и в майчин дом, но аз не съм ходила там....тел.9515592 е на който можеш да си вземеш час. Ако си нямаш лекар те съветвам да опиташ с него.Дано ти помагам..... Grinning

# 21
  • София
  • Мнения: 6 370
Цитат на: Лили
Да бе пролактин имах предвид, а не прогестерон. Грешка на езика. Въпроса ми си остава, обаче.


това за меренето на пролактина на 5-ти ден не е вярно! пролактинът не е цикличен хормон. има два вида нормални референтни стойности: при бременни жени и при всички останали.
има изисквания относно начина за вземане на кръв и състоянието на пациента, но това, че се взема на определен ден от цикъла е невярно.

# 22
  • Мнения: 365
И на мен така ми казаха, затова се учудих че на bg_paint са и казали, че трябва да е точно на петия ден.

# 23
  • Мнения: 1 612
А на мен ми го пуснаха на 3-ти ден заедно с LH, FSH а на 21-22ден ми искат Прогестерона.
Искам да пиртам bg_paint: "Кога, за какво и при какви процедури са ти слагали Прегнил?"

# 24
  • София
  • Мнения: 6 370
Цитат на: lilia_n_s
А на мен ми го пуснаха на 3-ти ден заедно с LH, FSH а на 21-22ден ми искат Прогестерона.


да, и на мен така ми го пуснаха - просто за да ме бодат наведнъж. Simple Smile

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Здравей,lilia_n_s,  Биха ми прегнил, за да е сигурно, че ще имам овулация, защото не всеки месец имах. В момента, в който фуликулите ставаха около 17-18 мм ми го биеха....Аз без това сигурно нямаше да мога да забременея, защото те не се пукаха и ставаха много големи, а това не върши работа....

# 26
  • Мнения: 2 489
Абсолютно правилно. Пролактинът е независим от месечния цикъл и се взима проба, независимо през кой ден!

# 27
  • Мнения: 697
Момичета,
Като говорите за Дуфастон и аз да попитам нещо. Пия го от 3 дена и темп ми днес се повиши рязко. Възможно ли е да се повишава от Дуфастона?

Общи условия

Активация на акаунт