Клиники в Истанбул - тема 9

  • 39 094
  • 769
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 47
Точно това ми обясниха, че станал много скъп, заради промените в лирта и еврото и затова инжекции. Но като отидем за трансфера, ще проверим в Идил.

А за прогестана инжекции какви с спецификите при поставяне, не ни обясниха много. Мъжът ми е зъболекар и се води медицинско лице и си"мисли", че може сам да ги поставя. Притеснявам се да не би да сгрешим нещо  Sad

# 751
  • Мнения: 297
Точно това ми обясниха, че станал много скъп, заради промените в лирта и еврото и затова инжекции. Но като отидем за трансфера, ще проверим в Идил.

А за прогестана инжекции какви с спецификите при поставяне, не ни обясниха много. Мъжът ми е зъболекар и се води медицинско лице и си"мисли", че може сам да ги поставя. Притеснявам се да не би да сгрешим нещо  Sad

На мен миналата година никой не ми е обяснявал за специфики на биене на Prolutex. Биех си го, както и другите подкожни. При мен беше много болезнено изживяване за всяка инжекция Prolutex. Тази година с Кринона се родих. Не знам с колко инжекциите са по-евтини от Кринона, но не бих повторила повече с инжекции. Успех!

Последна редакция: чт, 03 сеп 2020, 11:13 от fia37

# 752
  • Мнения: 816
При мен инжекциите - Prolutex( по 2 на ден -сутрин и вечер) не помогнаха миналата година, но Кринона( само по 1 апликатор на ден) тази година ми помогна.
[/quote]
Аз имам неуспехи само с утрогестан , само с кринон, само с пролутекс . Последният път бях на 1 кринон сутрин и 2 ампули прогестан следобед. При всеки е различно - обсъждайте го с лекарят. Но най- добре усвояемата форма е прогестан мускулно.
Пригестана - като всяка мускулна инжекция. Слагат я в дупето , като се сложи се тегли леко да се види, че няма кръв , ако не се сменя мястото. Там вместо да се щипе кожата като на корема, се натиска наобратно . Има в интернет клипчета. А аз ходих в Мемориал да ми я слагат 2-3 дни след трансфера.

# 753
  • Мнения: X
Айде пак съм аз , изваха 14 яйциклетки 😱Аз първо помислих че са фоликули и три пъти препитвах но се оказаха Я , и е имало в всеки фоликул . Това дава повече шансове на Бебе Пид да има здравичко 😇не ни дадоха да си ходим днес към БГ ама мен не ме свърта вече в тоя хотел и се чудя дали да не си паля джапанките , ако ми стане зле ще отседнем в Одрин .Че сме тук от 17 дни и детето ми ( кучето ) ми лиспва много

# 754
  • Мнения: 631
Аз бях на Пролутекс от опита ми в Бахчеджи.
Инжекционен прогестерон. Родих се. Леко боцване в корема, и това беше. Сама си ги биех, а аз не съм медицинско лице, лесно е. Няма какво да му се плашите.

# 755
  • Мнения: 188
Здравейте, силни момичета. Имам едно питане. В Турция вече няма крунон гел и ми изписа инжекции Прогестан до теста за бременност. Тъй като през първата такава ползвах крунон до 3 месец, значи ли това, че ще трябва да си бия инжекции 3 месеца(ако теста е +) или за дълъг период има заместители? Благодаря ви.
Прогестана инжекции е по-добър от кринона. Малко е кофти , на моменти боли , на моменти не. И трябва друг да го слага и да се изтегля да се следи да няма кръв при поставяне. Аз издържах три месеца, няколко дни ме е боляло повече , иначе не.

При мен инжекциите - Prolutex( по 2 на ден -сутрин и вечер) не помогнаха миналата година, но Кринона( само по 1 апликатор на ден) тази година ми помогна.

Честито за успеха!... Харесвам Бахчеджи, но на мен там не ми се получи - 2 трансфера, 3 пункции и като разумен човек смених мястото... Имаше ли разходки, след поставянето на Кринона? На колко сте години? Полезно би било да споделите по-точно, с какво ви помогна доц. Русев? Вливки по негова препоръка, след трансфер, без да се съобразите с предписанията на лекуващия Ви в Бахчеджи лекар или?!
На мен там, след трансфер, независимо от резултата с няколко показания за тромбофилия, не ми бяха изписали терапия - клексан и т.н... Изпросих си при първи трансфер, заради прочетеното тук - 0,19 чхг, втори трансфер без клексан - 3,9чхг...

# 756
  • Мнения: 297
Здравейте, силни момичета. Имам едно питане. В Турция вече няма крунон гел и ми изписа инжекции Прогестан до теста за бременност. Тъй като през първата такава ползвах крунон до 3 месец, значи ли това, че ще трябва да си бия инжекции 3 месеца(ако теста е +) или за дълъг период има заместители? Благодаря ви.
Прогестана инжекции е по-добър от кринона. Малко е кофти , на моменти боли , на моменти не. И трябва друг да го слага и да се изтегля да се следи да няма кръв при поставяне. Аз издържах три месеца, няколко дни ме е боляло повече , иначе не.

При мен инжекциите - Prolutex( по 2 на ден -сутрин и вечер) не помогнаха миналата година, но Кринона( само по 1 апликатор на ден) тази година ми помогна.


Честито за успеха!... Харесвам Бахчеджи, но на мен там не ми се получи - 2 трансфера, 3 пункции и като разумен човек смених мястото... Имаше ли разходки, след поставянето на Кринона? На колко сте години? Полезно би било да споделите по-точно, с какво ви помогна доц. Русев? Вливки по негова препоръка, след трансфер, без да се съобразите с предписанията на лекуващия Ви в Бахчеджи лекар или?!
На мен там, след трансфер, независимо от резултата с няколко показания за тромбофилия, не ми бяха изписали терапия - клексан и т.н... Изпросих си при първи трансфер, заради прочетеното тук - 0,19 чхг, втори трансфер без клексан - 3,9чхг...

Миналата година бях в Бахчеджи и не успяхме там(там ми бяха предписали инжекциите Prolutyex по 2 на ден, минахме през още 2 други истанбулски клиники, но не успяха да ме привлекат достатъчно. Както към Бахчеджи, така и към тях имах известни черни точки, а компромиси, след Бахчеджи бяхме решили да не правим.
Разходките след Кринона са повече от задължителни - моите са поне от 30 минути.
Успяхме в Мемориал - 4-тата Истанбулска клиника. Сега съм 9 г.с. В общи линии доцент Русев ми беше предписал вливка на Инталипид 3 дни преди трансфер, и при установена бременност пак, но мен ме достраша заради Ковид 19 и не я направих.  Другата му важна препоръка е да не се прекалява с прогестерона - не повече от 200 мг на ден.Ограничих всички видове химии за една година - разбирайте - козметика, почистващи препарати и всичко, на което може да се намери по- щадяща алтернатива. Също така правих няколко детокса по метода на д-р Атанас Михайлов - хомеопат.  В Мемориал ми направиха ЗЕТ на естествен цикъл на един- единствен ембрион( досега са ми слагали по 2 по 3) - за първи път от моята дълга практика като инвитро пациент. Никога досега не бях имала замразен трансфер, за който отдавна настоявам пред съответните доктори. Имам един трансфер преди години на 1 фреш и  1 замразен ембрион - неуспешен. До миналата година и в БГ и в Истанбул се водехме с неизяснен стерилитет, като когато стартирахме проблемът беше при моя съпруг - мъжки фактор, който във времето стабилизирахме с цинк и селен по препоръка на д-р Атанас Михайлов - хомеопат. Другото много важно нещо е да правите микробиология и паразитология 1 месец преди всеки опит на вас и партньора ви. Аз лично препоръчвам един от 2мата микробиолози в София - д-р Чалашканов или д-р Кузманов.  След установена бременост започнах Клексан, нат аспин и аспирин протект. Оказа се, че имам лека тромбофилия, благодарение на доц. Русев и сега ме следи на всеки 3 седмици. Горещо препоръчвам този човек и си пожелавам докторите в Бг да са повече като него. На 45 години съм. Това, което пропуснах е че имам проблем с TSH и от 10 години съм на L tiroxin, след стимулации обикновено го вдигам и затова държах на ЗЕТ през цялото време.  Успех на всички!

Последна редакция: чт, 03 сеп 2020, 18:04 от fia37

# 757
  • Мнения: X
каква е таксата за превод на турската банка ,
Като превеждам пари за пид трябва да поема расходите и на моята и на тяхната банка но Елис не можа да ми отговори на този въпрос .Аз питах в ДСК там не знаят турската банка какви такси има , то и логично де .

# 758
  • Мнения: 594
каква е таксата за превод на турската банка ,
Като превеждам пари за пид трябва да поема расходите и на моята и на тяхната банка но Елис не можа да ми отговори на този въпрос .Аз питах в ДСК там не знаят турската банка какви такси има , то и логично де .
От Инвест банк беше 20 или 30 лв.

# 759
  • Мнения: 26
Здравейте момичета. За първи път се престрашавам да пиша. Предстои ни пътуване до Истанбул на 17.09 за цветна снимка и започване на стимулация от 2 ден на МЦ в Мемориал. Искам да попитам какво да направя дали да си запазя хотел от тук или като отида там на място и кой от двата Tempo или ELM бихте ми препоръчали и какви пари са цените за нощувка там. Благодаря предварително и успех на всички тръгнали по не лекия път.

# 760
  • Мнения: X
ние си бяхме запазили от София в темпото , Бяхме там 17 дни , не се оплаквам . 1- няма пералня но ние толкова дрехи си купихме че нито си изхарчихме това което носехме нито новите .

# 761
  • Мнения: 816
Относно Русев - много е мил, но аз не следвах неговите препоръки. И на мен ми беше изписал интралипид , също натаспин към клексана . От Мемориал все пак ми бяха изписали преднизол - преценяват спрямо случая. От Мемориал ми изписаха клексан и аз избрах са се следя при Паскалева. Тя подценява леките тромбофилии , но пуска изследвания спрямо всеки триместър - следят се различни стойности. За прогестерона - в моят случай бях до седми месец с прогеТерон и бебка си е съвсем добре - така че всеки да си преценява спрямо неговият случай. Аз бях на 1 кринон и 100 прогестан , което е 200 - но утрогестана не се усвоява така и трябва да е по- голяма доза. Съветите на жената , която е била при доц. Русев садобри, аз си следих и витамини . Качих вит. Д и б12 преди бременост и пих 1-2 месеца добри витамини .
За хотел - бях в ЕЛМ ибях доволна. Но там с техният интернет не ми даваше да отворя booking. Веднъж ми искаха по-скъпо от офертата в booking,но се разбрахме. Те си имат личен сайт и после от там правих резервация и плащах на място.

# 762
  • Мнения: 84
За превода на пари, вчера при превод на около 1100 лв таксата ми беше 50 лв, миналата година, като превеждах около 3000 лв, таксата ми беше малко над 100 лв. Така че мисля, че зависи от сумата. А за хотелите, за Темпо миналата година ни казаха, че е по добре от там да се запази от преводачките, за да се използва отстъпка за пациенти на болницата. Ние обаче като пристигнахме тогава и нямаше място и звъннаха на Елм хотел. Навсякъде имат и апартаменти с пералня и кухненски бокс, но са по-скъпи от нормалните стаи. Относно цени няма да пиша, че вече може да са ги променили. И една молба имам, към някой който сега е в Елм хотел и е с изглед напред, може ли да ми изпрати снимка на хотела който са построили там Империал. Като бяхме там за 10 дни толкова много постоиха, че сега ми е любопитно как изглежда 😁

# 763
  • Мнения: 297
Относно Русев - много е мил, но аз не следвах неговите препоръки. И на мен ми беше изписал интралипид , също натаспин към клексана . От Мемориал все пак ми бяха изписали преднизол - преценяват спрямо случая. От Мемориал ми изписаха клексан и аз избрах са се следя при Паскалева. Тя подценява леките тромбофилии , но пуска изследвания спрямо всеки триместър - следят се различни стойности. За прогестерона - в моят случай бях до седми месец с прогеТерон и бебка си е съвсем добре - така че всеки да си преценява спрямо неговият случай. Аз бях на 1 кринон и 100 прогестан , което е 200 - но утрогестана не се усвоява така и трябва да е по- голяма доза. Съветите на жената , която е била при доц. Русев садобри, аз си следих и витамини . Качих вит. Д и б12 преди бременост и пих 1-2 месеца добри витамини .
За хотел - бях в ЕЛМ ибях доволна. Но там с техният интернет не ми даваше да отворя booking. Веднъж ми искаха по-скъпо от офертата в booking,но се разбрахме. Те си имат личен сайт и после от там правих резервация и плащах на място.

Аз също си следя витамини Д, Б 12, Б 9(фолиева киселина), За фолиевата се оказа, че имам мутация и не мога да я усвоявам, дори и мета формата( пак благодарение на доц. Русев). Когато започнах подготовката за трансфер стартирах и прием на мета фолиева киселина по 400 на ден, след 14 дена я бях вдигнала драстично, лабораторията не можа да ми хване стойността, беше много над референтната стойност. По препоръка на доц. Русев спрях приема за 30 дена и на 31-вия беше малко под горна граница, разбрахме се след седмица да стартирам пак през ден или да започна прентални витамини, в които там е някаква L метилирана форма. Ние бяхме в ELM хотел, на 7 минути пеша до Мемориал. Трябва да кажете, че сте пациенти на Мемориал. Може да помолите координаторките да ви запазят стая. Изключително сме доволни от персонала на хотела и от условията там.  Помолихме ги да не ни чистят стаята, за да избегнем риск от ковид. Дезифенкцирахме си всичко и сами си почиствахме. Запазиха ни стая от ТУР МЕД( които са уникални хора и професионалисти). За стая с кухня (хладилник, печка и сет за гладене + ютия) цената беше 45 евро - юли месец). Ние си сменихме стаята, защото нямахме никакви прибори за готвене със стая с тераса, много голяма и удобна за вечери на теферич - също за 45 евро, имаше си и хладилник. Останалите стаи са 40 евро( без кухни и без балкони). Закуската е платена - 5 евро на човек.

Последна редакция: чт, 03 сеп 2020, 20:40 от fia37

# 764
  • Мнения: 188
Относно Русев - много е мил, но аз не следвах неговите препоръки. И на мен ми беше изписал интралипид , също натаспин към клексана . От Мемориал все пак ми бяха изписали преднизол - преценяват спрямо случая. От Мемориал ми изписаха клексан и аз избрах са се следя при Паскалева. Тя подценява леките тромбофилии , но пуска изследвания спрямо всеки триместър - следят се различни стойности. За прогестерона - в моят случай бях до седми месец с прогеТерон и бебка си е съвсем добре - така че всеки да си преценява спрямо неговият случай. Аз бях на 1 кринон и 100 прогестан , което е 200 - но утрогестана не се усвоява така и трябва да е по- голяма доза. Съветите на жената , която е била при доц. Русев садобри, аз си следих и витамини . Качих вит. Д и б12 преди бременост и пих 1-2 месеца добри витамини .
За хотел - бях в ЕЛМ ибях доволна. Но там с техният интернет не ми даваше да отворя booking. Веднъж ми искаха по-скъпо от офертата в booking,но се разбрахме. Те си имат личен сайт и после от там правих резервация и плащах на място.

Професор Ива Паскалева - МБАЛ НКБ?

Общи условия

Активация на акаунт