Да преправим старите мебели с любов - тема 36

  • 68 298
  • 763
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 22 867
caprice, не мога да го видя хубаво, т.е. от какъв материал е. Преди време едва спасих едно шкафче от майка, показвала съм го някъде в старите теми. Беше решила, че ще го сече за дърва. Бях в някакъв работен период, та го взех, разпарчадисах го, махнах гърба,  горната част и дъното, бяха тръгнали да гният, подмених ги, шкурих, боядисах и лакирах, пантите на вратичката смених, запълвах с кит от стърготини и С200 дупката вдясно. Боядисвах и лакирах с останали вкъщи боя и лак от предишна моя подобна дейност. Сега си го използвам и си го харесвам. От дърво е, също е било лъскаво, но от стоенето по двора и мазата лъскавината почти беше изчезнала. Мебел от младите години на майка и татко. Simple Smile
Скрит текст:
Така изглеждаше, на снимката все пак е поизмито и почистено от пепеляците и паяжините.

Вече пооправено.

Известно време постоя със старите дръжки,

после ми попаднаха тези, сложих ги и така остана. Имах идея някакви бели да слагам, но така и не си харесах. Уж щях да сменям черните, но, както се случва често,  временните останаха за  постоянно.


Не че е кой знае какво, но му се радвам, защото съм го гледала вкъщи в спалнята на нашите, после смениха мебелите и го изхвърлиха, държаха инструменти в него, после решиха, че не става за нищо и ще го насекат за печката, а аз си го спасих. Та затова си го обичам и харесвам. Simple Smile

# 61
  • Мнения: 19 296
Лакът не предпазва дървото, влагата навлиза и то почернява (от обеления лак). Затова се омаслява, маслото прониква в дървесината и я запазва.
Грешно съм се изразила.
С абсолютно същото е омаслена като от линка на Дики. Импрегнант на маслена основа на Бохемит.
Не е чак почерняло, а тъмно кафяво. В началото си беше цвят орех.

Последна редакция: вт, 21 апр 2020, 21:26 от Не се сърди, човече

# 62
  • София
  • Мнения: 12 229
Здравейте момичета,
имам два въпроса.
Харесала съм си едни дъбови вратички от олх, но имам две чуденки.
Първата е за пантите на вратичките, някакви външни са в момента. Въпроса ми е ако взема само вратичките заедно с пантите, дали и как би могло да стане монтирането им към вътрешни шкафчета, които моят мъж най-вероятно ще изработи от пдч?
Или дали има вариант да се махнат и запълнят отворите и да се монтират такива вътрешни панти, както са в момента вратичките на моята кухня?
Вторият въпрос ми е дали е възможно да се изветли цвета на тези вратички, но така че да не прецакам изцяло масивните дъбови вратички. В апартамента кухнята ми е масив дъб, но е с естествен цвят и повече ми харесва. Допадат ми и по-бели варианти, но не толкова тъмни.
Идеята е да се ползват тези всички вратички от олх за направата един ден на кухнята на къщата, която тепърва ремонтираме и ще трябва да се обзавежда.
Скрит текст:
Скрит текст:
Вратичките и чекмеджетата са доста, показвам само няколко на които се виждат пантите.

# 63
  • там, където ми харесва
  • Мнения: 1 254
Ето това шкафче мисля да го изжкуря , без това почти му е паднал лакът. Стоеше на мансардния етаж на площадката. Ще го боядисам бяло с боя за дърво.Или не знам може и някакъв друг цвят , утре като отворят магазина ще видя какво има там. Ако имате някакви идеи , моля споделете.

# 64
  • Бургас
  • Мнения: 877
Имайки такива орнаменти по вратичките бих оставила вдлъбнатините на орнаментите както и страничните очертаващи кантове в естествения им цвят,  ако не Ви харесва, преди да ги лакирате, винаги може да ги боядисате и тогава да сложите финиша..
Но е въпрос  на вкус и дали има с какво да Ви се върже, аз дори бих сложила на някакви свежи краченца, и бих се  заиграла с плота отгоре нещо...

# 65
  • Мнения: 19 296
Перуника, благодаря много за сайта за дръжките! Сега успях да стигна до него и искам всички Laughing

Текстилът на Бобтекс много ми харесва също, но някой поръчвал ли е онлайн? Не виждам да може.

# 66
  • Мнения: 2 113
Перуника, благодаря много за сайта за дръжките! Сега успях да стигна до него и искам всички Laughing

Текстилът на Бобтекс много ми харесва също, но някой поръчвал ли е онлайн? Не виждам да може.

Дъждец,
Моля за сайта за дръжките, че не го намирам .

# 67
  • Мнения: 19 296
http://obkov-obzavejdane-bani.com/
Това е сайтът. Надолу на страницата вляво са категориите за дръжки.

# 68
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
http://obkov-obzavejdane-bani.com/13_%D0%B4%D1%80%D1%8A%D0%B6%D0 … s=;&order=pos
дръжките /сайтът е ужасен/
Бибтекс ходех да ги гледам на място в Русе, там имат магазин. Имат и в други градове http://bibtex.bg/index.php?lang=2&cat=92

# 69
  • Мнения: 9 777
Гледах сайта на Бибтекс, както и магазина им в София на картинка в сайта, но ми изглеждат като скъпи дамаските. Само да попитам - горе-долу в какъв ценови диапазон са, да знам дали има смисъл да се разкарвам до там с ГТ.

# 70
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Предполагам зависи от дамаската. Това, което аз гледах, не беше скъпо.

# 71
  • Мнения: 9 777
Естествено, че зависи, но поне да не е само за луксозни дамаски във високия ценови клас. Понеже по снимките в сайта изглежда луксозен магазинът им в София. А ми е писнало продавачки да ме гледат криво и да вървят зад мен да оправят демонстративно топчето с плат, защото няма да е равно след като аз съм решила да го пипна как е на плътност. Нищо че в магазина клиент влиза 3-4 пъти дневно.

# 72
  • там, където ми харесва
  • Мнения: 1 254
Имам два фотьойла за тапициране. Гледам , че магазина на Бибтекс е близко до мен в Бургас. Ще отскоча утре да ги разгледам.

# 73
  • Мнения: 9 777
Оххх,  благодаря ти - това беше светъл лъч за моята изтерзана от социалното дистанциране душа!

Скрит текст:
В един магазин за дамска мода продавачката така подреждаше на половин крачка след мен, след което каза повече да не пипам и че тя ще ми покаже кое е за мен.
Съжалявам за офтопика, но просто не се сдържах.

Лина, моля те, пиши след това горе-долу какви са цените на по-евтините им дамаски.
Въпреки че доколкото се познавам, това, което харесам, никога не е евтино.

# 74
  • там, където ми харесва
  • Мнения: 1 254
ОК. Само да е отворено.

Общи условия

Активация на акаунт