Да преправим старите мебели с любов - тема 36

  • 68 315
  • 763
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 549
Освн да си ги използвате ли?
Да 😀
Сменям интериора и няма място за тях като рамки, но не ми се иска да ги изхвърлям

# 526
  • Мнения: 950
Огледало?С рафт или без.Евентуално префасонирана в хранилище за ключове и други дреболии.С голяма снимка  на части? Закачалка?

# 527
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 11 980
Здравейте, имам две пана за снимки
Скрит текст:
 
И
какво бих могла да направя от тях?
Масички за тераса със или без стъкло за плот.
Бих преработила първото в осветително тяло на тавана.

# 528
  • Мнения: 919
Преди няколко месеца, на отворена тераса, сложихме декинг покритие от Юск - https://jysk.ie/garden/garden-accessories/misc/deck-tile-knekkan … 0xl30-wood-9-pack

Забелязвам, че сега изглежда все едно дървото е изсъхнало и затова възнамерявам да купя масло и да го омасля отново. Това, което се чудя е дали все още най-препоръчваното е Осмо? И дали, според вас, има нужда от някаква предварителна обработка - шкурене, чистене?

Другото, за което се надявам на Вашето мнение е свързано с маса и столове, отново пребиваващи на откритата тераса. От Икея са купувани, ако има значение. Тогава попитах консултантите дали мога да ги омасля с някакъв техен продукт, но те ми препоръчаха байц за външна употреба. Тук въпросът ми е дали мога да омасля с въпросното Осмо /или друго масло, ако препоръчвате/ директно върху байца без да шкуря или е необходима някаква друга обработка? А може би изобщо не е добре да е с масло?

# 529
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Преди няколко месеца, на отворена тераса, сложихме декинг покритие от Юск - https://jysk.ie/garden/garden-accessories/misc/deck-tile-knekkan … 0xl30-wood-9-pack

Забелязвам, че сега изглежда все едно дървото е изсъхнало и затова възнамерявам да купя масло и да го омасля отново. Това, което се чудя е дали все още най-препоръчваното е Осмо? И дали, според вас, има нужда от някаква предварителна обработка - шкурене, чистене?

Другото, за което се надявам на Вашето мнение е свързано с маса и столове, отново пребиваващи на откритата тераса. От Икея са купувани, ако има значение. Тогава попитах консултантите дали мога да ги омасля с някакъв техен продукт, но те ми препоръчаха байц за външна употреба. Тук въпросът ми е дали мога да омасля с въпросното Осмо /или друго масло, ако препоръчвате/ директно върху байца без да шкуря или е необходима някаква друга обработка? А може би изобщо не е добре да е с масло?
Изненада ме с този байц - аз мисля, че байцът е оцветител, зная за две техники - първо се нанася байц и след това лак, за да не се измие, доколкото помня е като акварелна боичка, някои майстори го прибавят към лака и той става цветен.

# 530
  • Мнения: 950
Байца не е финишно покритие и не защитава дървото.Както е посочила Дорис само оцветява дървесината и един и същ за външна и вътрешна употреба.Върху байца може да се омаслява и ако си харесваш цвета не е нужно да шкуриш.

# 531
  • Мнения: 22 867
Предлагат се и масла за защита на декинг и градинска мебел различни цветове. Не съм ползвала, но е възможно някой да има мнение.

# 532
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Ако е Осмо, е хубаво да е топ ойл.

# 533
  • Мнения: 7 106
Tanya111, разгледай в сайта на Осмо има специални масла за декинг. Не знам обаче, ако твоят преди това е бил обработван с нещо, дали омасляването с друг продукт ще е ефективно? Маслата обикновено се слагат на чисто, необработено дърво.

Иначе за дървени мебели на открито Осмо консултантите на мен ми препоръчаха първо протектор за дърво / Осмо си имат такъв/ и после масло. Можеш да им се обадиш по телефона за консултация, много са любезни и отзивчиви.

# 534
  • Мнения: 919
Много благодаря на всички за съветите! Май е най-добре да се разходя до Осмо-консултантите и да разпитам подробно.

Иначе да, с байца и мен ме изненадаха в ИКЕА. Определено очаквах по-скоро да ми препоръчат масло. Ето това беше тяхната препоръка: https://www.ikea.bg/products/tools-fittings/oils-stains-product- … -otkrito/40333101

# 535
  • Мнения: 1 176
Реших, че е време за промяна на всекидневната. Започнах от масичката. Използвах pure white на Annie Sloan и безцветна вакса.

# 536
  • Мнения: 22 867
besyto, искам и аз такава маса, с дъсчици за плот. Направо ми залепна твоята, чудна и чудесна е! Heart Имаме стара, искам да използвам конструкцията и краката и да измисля плот. Понеже се разтяга, има две прибиращи се крила. Ако можех сама, но......... нещо не се наемам. А ММ ми казва да не се занимавам с глупости, ами да си избера готова. Ами няма такава, дето да ми хареса, пък и нашата старата си ми е тамън и удобна! Joy

# 537
  • Мнения: 1 176
Labrex, сигурна съм, че и твоята ще се получи чудно. Пробвай, ако не си удовлетворена с резултата винаги може да си вземеш нова. ☺ Иначе масата е купувана от Jysk. Даже е намалена в момента 😀. 

https://jysk.bg/dnevna/masi-krayni-za-kafe/masa-za-kafe-frederic … a-60x110x45-antik

Следващият ми проект е да преправя пдч секция с меламиново покритие. Имам идея и се надявам да се получи. 😀

# 538
  • Мнения: 22 867
Скрит текст:
Labrex, сигурна съм, че и твоята ще се получи чудно. Пробвай, ако не си удовлетворена с резултата винаги може да си вземеш нова. ☺ Иначе масата е купувана от Jysk. Даже е намалена в момента 😀. 

https://jysk.bg/dnevna/masi-krayni-za-kafe/masa-za-kafe-frederic … a-60x110x45-antik

Следващият ми проект е да преправя пдч секция с меламиново покритие. Имам идея и се надявам да се получи. 😀

Ама изобщо не я познах, само се зачудих защо ми се струва позната. А Фредерика-та ми е в любимите/желани на сайта на Юск.Joy Колко и трябва и е съвсем различна! Преправяй секцията и снимай, много мотивиращо действат снимките!

# 539
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 346
Здравейте, много ви се радвам на красотите, които сътворявате. Продължавайте.
Можете ли да дадете идея как ноже да се преобразува тази маса. Имам две такива. От масивно дърво са и са много здрави. Отгоре имат място за поставяне ма стъкло. Как може да се заравни. С някаква плоскост или и аз не знам. Мястото за стъклото е може би 2-3 мм. В темата някой беше показвал с плочки, но едно, че не мисля, че ще се справя сама, а и ако се изпусне нещо ще се счупят, а масите ги използваме доста активно.
Ето такива са:

Общи условия

Активация на акаунт