Сериали и филми - sci-fi, fantasy, mystery, supernatural/тема XII

  • 15 515
  • 738
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 36 986
Промо снимки от втори сезон на Чадърената академия: https://ew.com/tv/netflix-the-umbrella-academy-season-2-1960s-first-look-photos/
Явно, че няма да се превръщат в деца, което означава, че нарушават правилото от първи сезон, заради което 5 се върна като момче в миналото. Но то си беше ясно, че няма да сменят основния каст.
Ако сезонът е добре направен и интересен, не е важно, че логиката куца Wink

# 676
  • София
  • Мнения: 27 419
Noughts + Crosses

https://www.imdb.com/title/tt8098956/?ref_=nv_sr_srsg_0

Мислех да не го гледам, ама не знам защо го сторих... Алтернативна история. Какво би било ако африканците превземат/погълнат Европа и тя се превърне в Априка. Хахахахаха.
Действието се развива на Албион (днешна Великобритания) в хипотетичен свят в който черните властват над белите и коля и бесят.
И точно щерката на бъдещия премиер се залюбва с бяло момче, хихи.
Не знам да плача ли да се смея ли. Ромео и Жулиета ли гледам, фантастика ли, екшън ли, драма ли.
Всичко бе толкова нескопосано, че не знам просто кое или какво да похваля. Слаб каст, слаб сценарий, абсурден край.
Едно от най-разочароващите шоута напоследък.
-
5.5

# 677
  • Мнения: 9 309
Tales From the Loop
Изгледан,но след ревюто на Diavolo няма какво повече да пиша.
Следкато прочетох резюмето не очаквах,че ще ми бъде представена подобна история (истории) и точно по този начин.Спокоен и сякаш не се случва нищо интересно,но всъщност не е така.
Различен от другите Sci-Fi които съм гледала.
Приятно ми беше да го гледам,макар,че някои истории ми бяха по-интересни от други.

# 678
  • Мнения: 6 496
Noughts + Crosses го изгледах преди месеци. Доколкото прочетох е по книга. Не знам как се определя този жанр алтернатива, "ако се беше случило..." И "Мъжът във високия замък" е в такъв алтернатив стил, но нивото на сериала е 10ка! Няма да сравнявам, че няма и какво.
Тук каста не знам дали е чак толкова слаб, но е безумно грозен. Без значение цвета на кожата, властта опиянява и прави човек всемогъщ. Аз си го изгледах безпристрастно. Smiley

Започнах и Upload. Simple Smile

Последна редакция: чт, 18 юни 2020, 17:19 от Cafelate

# 679
  • Мнения: 36 986
Наваксвам със сериите на Кралят, но доста съм изостанала. 

Нещо във връзка с И Рим ме обърква. Той е брат на стария крал (нали така?). Но баща му е принц, а не крал (възрастният мъж, който беше убит от него). Освен това, има още някакъв син в Канада, който е нещо като братовчед, а не чичо на краля?!
Не мога да разбера тези роднински връзки, вече си мисля, че има някаква грешка при превода.

# 680
  • Мнения: 9 309
Петя,той е полубрат на бащата на героя на И Мин Хо.Незаконен син на баща си (който е бил крал).
Детето oт Канада не е негов син,а на близък до него човек.Виж - име не помня.

# 681
  • Мнения: 36 986
Но този от Канада май очакваше също да става наследник и се ядоса, когато разбра, че няма да стане.

# 682
  • Мнения: 9 309
Имаше една сцена в която И Рим говореше с бащата на момчето и намекна,че неговия син ще му е наследник.

# 683
  • Мнения: 36 986
Хм, сигурно не съм обърнала внимание, че става дума за него.
Струва ми се странно, че старият крал е отстъпил трона приживе. Ако не го беше направил, нямаше да се стигне до трагедията.

# 684
  • Мнения: 9 309
В един момент натрупаха много инфо за кратко време.Пък може и аз да бъркам.

Струва ми се странно, че старият крал е отстъпил трона приживе. Ако не го беше направил, нямаше да се стигне до трагедията.
Това е без значение.Драмата е за фенките да оплакнат очи в Минчо и в У До Хуан.Също и да си рекламират кимчито.

# 685
  • Мнения: 36 986
Макар че сериалът ми харесва, не мога да отрека, че е хаотичен. И заснет по странен начин - понякога се чудя дали не съм пропуснала серия, като пусна следващата.
Някои неща са толкова объркващи - И Рим иска трона или иска трона И по някакъв начин да стане безсмъртен? Той не знае ли, че светът ще спре, ако преминава прекалено често между световете?

Може би и тези неща имат влияние върху рейтингите.

# 686
  • Мнения: 9 309
И на мен ми хареса.Има си своите минуси,но ставаше за гледане.
Рейтингът му е доста нисък,при все участието на Минчо и то за първа роля след казармата.
Имаше проблем  с архитектурата на Кралсктво Корея,която прилича на японска храмова,а не на корейска. С имераторският печат,който пак приличал на японски.
Скрит текст:
храм в КК

храм Tōdai-ji

печат в КК

императорски печат
После се извиняваха.Уточниха,че за архитектурата са се вдъхновили от  корейски будистки храмове и китайски кралски дворци,но и от характеристиките на японския дървен храм Tōdai-ji
За печата казаха,че са използвали двойно сливово цвете в което има друго цвете,но е съвпадение и пак се извиняват.
Също и с корабите по време на битката с Япония.Японските кораби не били с правилния дизайн,а приличали на съвременни корейски.И...пак се извиняваха.
И това е само за първите 6 епизода.То си почва с извинения.
Аз още се чудя защо включиха японско-корейски конфликт.Това е болна тема и за двете страни.
Освен това е наистина е объркващ.Опитаха се хем да е романтичен,хем да е модерен,хем за разнообразие малко фантастика.Няма как и се случи това.
За мен И Рим първо искаше трона,после да е безсмъртен,но всъщност искаше да отмъсти,че му е отнето правото да бъде крал.
Мисля,че знаеше,че света спира.

# 687
  • Мнения: 36 986
Този печат от първия момент ми заприлича на сакура, която по асоциация свързвам с Япония. А и кралското знаме с черното цвете в средата, изглежда малко нацистко... Определено не е удачен дизайн.
Кралските одежди не са като тези от историческите сериали, а отпред са плисирани и имат стегната талия. Изглеждат много по-добре от историческите (с тъпите квадратни колани, които нямат никаква практическа функция и само загрозяват дрехата), но пак напомнят за японските самурайски панталони.
Нещо такова:
Скрит текст:
При толкова вложени пари в сериала, е трябвало да наемат дизайнери, които да не дразнят населението с препратки към най-големия исторически враг на Корея.
Всъщност, 6% не ми се струва лош рейтинг, американски сериали с такъв рейтинг обикновено се подновяват. Но в Корея стандартите вероятно са различни. Рейтингите на Изгубени са били около 6, когато беше един от най-гледаните сериали. https://lostpedia.fandom.com/wiki/Ratings

# 688
  • Мнения: 9 309
Около 8 е добър рейтинг.
КК е съвременна държава и за това не са използвали исторически дрехи.
И съм се научила да не търся логика в корейските драми.Все още гледам,значи ми харесват.Yum

Знам,че тук не е много мястото,но има един корейски филм,който засяга конфликта Корея-Япония и в частност т.н. "comfort women" .Това са военните публични домове в Корея,които обслужвали японската армия от 1937 до 1943г.
I Can Speak
И Джи Хун е в главната мъжка роля,виждам,че е участвал в някаква драма с пътуване във времето,ама не съм я гледала  - Tomorrow With You

# 689
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 25 106
Но този от Канада май очакваше също да става наследник и се ядоса, когато разбра, че няма да стане.

Той е братовчед на Краля, син на чичо му. Цялото семейство на чичо му, възрастният, който го е отгледал, е в чужбина, Канада, за да не може някой да плете заговори за свалянето на момчето. Кралят определи дъщеря му за свой наследник, но онзи претрепа и нея. Сори, и аз не помня имената.

Общи условия

Активация на акаунт