Сериали и филми - sci-fi, fantasy, mystery, supernatural/тема XII

  • 14 623
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 9 253
Значи аз съм в грешка.Наследникът от Канада е син на И Рим,така ли?

# 691
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 927
Наследникът от Канада е сина на чичото на Краля - лекаря, този, който го уби И Рим - Принц Ин Пьонг.

# 692
  • Мнения: 36 678
И аз бях разбрала, че възрастният човек е чичо на краля, а не дядо, но също, че е бащата на И Рим, а И Рим е брат на убития крал... Затова нещо не ми се връзваха роднинствата...

# 693
  • Мнения: 790
Гледах испанския филм Durante la tormenta. На български е преведен като "По време на бурята".

Страхотен! Препоръчвам.

Последна редакция: нд, 21 юни 2020, 11:16 от Elena Pau 663353

# 694
  • Мнения: 36 678
Той беше за паралелна вселена ли? Дали го има по тракерите?

# 695
  • Мнения: 48 052
За пътуване във времето е
В нетфликс се казва Mirage Simple Smile

# 696
  • Мнения: 36 678
Сега си свалих филма, сигурно утре ще го изгледам.
На финала на Краля съм, още не съм го гледала. Като цяло беше интересен сериал, но определено не е от най-добрите, които съм гледала. Подразни ме, че има прекалено много персонажи, които нямаха голяма роля, а също и научнофантастичният елемент - първо пътуването във времето става по много сложен начин, който така и не разбрах напълно (освен, че ползват вълшебната флейта), второ - двете вселени са почти идентични, но в това няма логика, защото имат големи разлики във важни исторически събития (от там следва, че разликите към 2020 трябва да са много по-големи).
Да, корейските сериали по принцип не държат на това, но тук имаше уж научни обяснения, които звучаха сложно и неправдоподобно.

Нещо забавно - физиономията на Мъск върху солиста на руската група Земляни - някак му отива:
Скрит текст:

# 697
  • Мнения: 790
Нещо забавно - физиономията на Мъск върху солиста на руската група Земляни - някак му отива:
Скрит текст:


Отива му, да.

Принципно му се кефя на Мъск, но май преди повече го харесвах. Дразни ме това, че има нещо като култ към него, както и разпространението на всякакви митове и легенди.

А след като прочетох, че той и Безос искали да "спасяват човечеството", донякъде ми падна в очите.

The urge to save humanity is almost always only a false-face for the urge to rule it. Power is what all messiahs really seek: not the chance to serve.”

# 698
  • Мнения: 36 678
И мен ме дразнят някои неща, въпреки че го харесвам. Той не е супер гений, а предприемач. Дразни ме, че се прави на гений.
А и цялата му история с Амбър Хърд е гнусна. Иска ми се да го беше признал и да каже, че съжалява, че е имал нещо общо с нея. Вместо това, той я защитава.

# 699
  • Мнения: 9 253
Аз пък дори не мога да кажа името на последното му дете.На Мъск.
На мен ми харесваше и наистина искам да карам Тесла.
Идеите му са ОК,но човека Мъск не ми харесва.
Иначе той все иска да спасява.Децата в затворената пещера в Тайланд също искаше да спаси и после се врътна и намуси,че не са използвали подводницата му.Дори беше използвал нецензуриран език. Егоцентрик е,определено.

# 700
  • Мнения: 790
Идеите му са ОК,но човека Мъск не ми харесва.
Да, идеите му са готини, но едва ли са гениални.

Скрит текст:
Обяснявам:
Мъск знае, че renewable energy production не е решение на глобалните проблеми, а само машина за правене на пари. Що? Ами проста физика. Цивилизацията е heat engine, независимо от това какво гориво ползваш. Т.е. тя не само поглъща, ами и излъчва енергия, което е основен проблем за климата.

Ограничена планета, с ограничени ресурси може да поддържа определен обем хора с определен стандарт на живот - или много хора с нисък стандарт на живот или малко хора с добър стандарт на живот.

Затова, не е много трудно да се сетиш, че евентуално решение на проблема "прекалено много хора" е multi-planetary human civilization. Иначе, ще ти се наложи да им пуснеш някакъв смъртоносен вирус, за да им резнеш бройката. Сори за цинизма, но е точно така. Другият ти вариант е да ги накараш на консумират по-малко, т.е. да им понижиш стандарта на живот - забраняваш им лични автомобили, забраняваш им да пътуват свободно, крашваш икономиката на САЩ, на ЕС, въвеждаш Population Control Bill в Индия и т.н.


Проблемът на идеите му, обаче, е едно много тривиално нещо, което се нарича биология.

Мене най-много ме дразни, че ония, дето уж се опитват да "спасяват човечеството", ги е страх да кажат истината на въпросното човечество.


Петя, пиши като изгледаш Mirage. Интересно ми е, дали ще ти хареса.

# 701
  • Мнения: 9 253
Не си спомням кой го каза,но след смъртта на Стив Джобс спомена,че Мъск ще заеме мястото му в пресата.
Така и стана.Мъск е навсякъде и това му харесва.
Все си мисля,че има нещо нездавословно да искаш да си навсякъде.
Кой го набеди за гениален и кой му вярва,няма знчение,те си послушаха президента да пият белина.

# 702
  • Мнения: 36 678
Аз нямах предвид, че идеите му са лоши, а по-скоро, че не са негови. Всеки може да каже "Искам да построя колония в Космоса, искам да живея и да умра на Марс". Е, и? И аз искам да видя Марс, това прави ли ме гениална?
Той е глава на компания, не той е измислил иновациите в тази компания (всъщност и в Спейс Х, и в Тесла), а учените, които работят там. Той е добър предприемач, но изобщо не е учен.

# 703
  • Мнения: 9 253
Петя,разбрах. Не са му лоши идеите,неприятен е начина по който ги представя и представя себе си.

# 704
  • Мнения: 790
Да, героите всъщност са неговите инженери, макар че имаше слухове, че ги е карал да фалшифицират тестовите резултати на SpaceX (не знам, дали е вярно, но не е невъзможно).

Скрит текст:
Да, Мъск замени Стив Джобс в пресата. Превърна се в лицето на новата надежда - renewable energy. Съвсем друг е въпросът, доколко електромобилите са екологично по-чисто решение от обикновените автомобили. Май излиза, че не са.

Но сега светът е post периода на възхвалата на възобновяемата енергия и електромобилите. Започва ерата на "не трябва да консумираш", щото прецакахме планетата (Ако понякога се чудите защо се случва онова, което се случва последните месеци ...). Трябва ни нова планета (според някои, за 8 млрд човека трябват 4 планети Земя). Мъск действително се движи на гребена на вълната, но, според мен, продава hopium.

Не че не искам да успее да тераформира Марс и да изсели свръхнаселението там, ама направо се чудя, дали това там изобщо ще може да се нарече живот.

Общи условия

Активация на акаунт