Професионални серии за коса 135

  • 35 754
  • 759
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: X
Аз снощи изпробвах моите Генезис за тънка коса ш+б, преди тях сложих еластайзера. Обаче резултата не ми харесва особено. Моята много тънка коса стана мека и хвърчаща, всеки косъм щръкна на някъде. Единствено има блясък. Ако не е заради косопада, не бих ползвала серията дълго. Денсифик определено на моята коса е много по-добре, косата ми става по-жилава и определено малко по-плътна.

# 586
  • Мнения: 221
Аз снощи изпробвах моите Генезис за тънка коса ш+б, преди тях сложих еластайзера. Обаче резултата не ми харесва особено. Моята много тънка коса стана мека и хвърчаща, всеки косъм щръкна на някъде. Единствено има блясък. Ако не е заради косопада, не бих ползвала серията дълго. Денсифик определено на моята коса е много по-добре, косата ми става по-жилава и определено малко по-плътна.
Махни еластисайзера според мен и опитай пак серията преди да се откажеш. Предполагам, че резултата ще ти хареса повече. Ако косата ти наистина е мека и хвърчаща еластисайзера ти бърка резултата в тази комбинация. Серията аз бих направила по този начин, защото краищата ми са третирани и имат нужда от подсилване, което ще ми даде еластисайзера, особено ако си добавя и масълца в него, но при по-фини и не толкова третирани коси серията поне според моите усещания е добре да се ползва без преуош.

# 587
  • Мнения: X
Благодаря aiki, аз така или иначе ще си ги изхабя до край, поне са малки опаковки, не от 1л. Ще пробвам без еластайзера, отделно имам и максимайзер на ФК за уплътняване или Денсифик ампула. Но еластайзер + Денсифик ш+б е също чудесна комбинация за моята коса.

# 588
  • Мнения: 221
Благодаря aiki, аз така или иначе ще си ги изхабя до край, поне са малки опаковки, не от 1л. Ще пробвам без еластайзера, отделно имам и максимайзер на ФК за уплътняване или Денсифик ампула. Но еластайзер + Денсифик ш+б е също чудесна комбинация за моята коса.
От Денсифик съм ползвала само шампоана и самостоятелно ми действа силно изсушаващо, но с еластисайзер или маслен преуош ми харесваше, докато шампоана за тънка коса на Генезис го усещам много добре и самостоятелно, АКО косата е в балансирано състояние, а не съм пресушила с нещо.

# 589
  • Мнения: 4 291
За любителите на Керастаз
https://www.labelhair.de/kerastase
П.С. Колко може да тежи самото шише на литър еластисайзър с нар, че нещо ми е излишен, като заговорихте за тънки коси и силни продукти ...

# 590
  • София
  • Мнения: 1 500
И аз вчера пробвах Генезис за тънка коса Ш и Б и моята коса стана прекалено мека за моя вкус. Понеже съм с тънък косъм по принцип харесвам протеинови продукти и такива за уплътняване и Генезисът го усетих хидратиращ. На допир косата е много приятна, но ми отне от обема и чупките ми се поизправиха. Ще пробвам варианта с шампоан Денсифик и балсама Генезис, може да ми хареса повече. Докато серумът Генезис ми е страшно любим, то шампоанът и балсамът няма да са моите. Имам проби и от маската, но едва ли тя ще ми хареса.

# 591
  • София
  • Мнения: 5 572
Привет, момичета!

От Ш и М в последно време съм доволна. Ползвах първо любимата ми дълбоко-хидратираща серия на Алтерна, от което косата ми се почувства чудесно и оттогава вече месец не е претенциозна. Затова сега въртя 1 хидратиращ и 1 протеинов Ш (на Инсайт за боядисани коси и на Афоджи за къдрава коса) с 1 хидратираща и 1 балансирана М (на Марокън кафявата капачка и на Макадамия). ОК са ми.

Обаче... нещо не харесвам как ме боядисаха последния път. Не ми се покриха добре белите коси. Косата ми е тъмна (може би естествена 5-ица), която боядисвам с 8-ица (и постигам визуален ефект 7-ица). Много харесвам косата ми да е тъмно-руса и ми е много притеснено, че така не се покриват добре белите коси... Дали е от боята или се налага да премина към по-тъмен цвят? Идеи?

# 592
  • Мнения: 4 740
Днес сутринта пробвах Еластисайзъра ектрийм. Измих косата с ексфолианта от серията Хронолоджист  на Керастаз, минах добре корени и дължини (нарочно не ползвах ДПШ, който в момента имам на Голдуел, че малко остъргващ ми идва). После само завих с кърпа докато се облека, на влажна коса кичур по кичур минах с Еластисайзъра. Разнесе се приятно, но на влажна коса видях и колко ми са проскубани краищата, понеже не е подстригвана от зимата. Минах с терапевтичната преса за 10-15 мин (тая преса я бях забутала дълбоко в шкафа от 2 години някъде). После сложих шапка и загрях леко със сешоар, държах още малко и измих с ш+м Лалга. Когато излязах от банята беше минал 1 час от започване на терапията... После крем Лалга и издухах само леко корените и косата, защото трябваше да излизам... Колебаех се дали да сложа олио, защото рядко има олео което ми харесва на влажна коса, но в крайна сметка реших да пробвам новото олио Роял Марокан.
Сега да кажа, косата ми от известно време е супер мека независимо какво ползвам. Всичко ми действа лигаво и изглаждащо. След цялата процедура косата ми пак стана мека, подредена, без плътност и особен обем. Но когато изсъхна напълно, се усеща някаква плътност и има блясък. За сега съм доволна... Heart Decoration

# 593
  • Варна
  • Мнения: 7 730
Михаела пробвай все пак шампоанът с маската. Нямам балсама,но съдейки по някой други Керастазки серии балсамите са доста по-кондициониращи от маските. На мен ми харесва резултата Ш-М и с двата шампоана. Косата ми не е тънка,но е изрусена и също обича протеин на кило. Генезис обаче не ми действа като чиста хидратация. Косата е стегната и с обем.

.♥.Петя.♥ аз съм руса на ниво 9-10 при основа като твоята. Всичко е до боя и кадърен колорист в твоя случай.

Лунна......това,което си направила е егати хард терапията Grinning В началото когато за пръв път взех Лалга един месец мих с тях Ш,М и хидратиращото термо като веднъж седмично правех екстрийм. Страхотна напротеинчена коса имах..Осъзнавах,че е напротеинчена защото беше плътна,с обем и жилава. В същото време обаче не беше суха,защото екстриймът даваше нужния хидратиращ баланс.

# 594
  • Мнения: 221
lunna, ако тази тежка комбинация не ти се отрази още утре на косата, значи е била с повече нужди, отколкото предполагах. На мен серията Лалга ми е добре самостоятелно и си идва точно, НО шампоана не го харесвам, утежнява ми и разваля ефекта на маската или ампулата, защото ми утежнява корена, а ти с екстрийм преди това и крем финиш....много ме изненада. Ако го направя и ми е добре тази комбинацияи взема, че я повторя ще стане пълен кошмар. При мен на този етап Лалга ми е като терапия от време на време - дори балсама ми е като силна маска.

# 595
  • на земята
  • Мнения: 4 096
За сетен път се убеждавам,че момичетата по горе са прави.Всяка коса различно се повлиява.
За  Генезис за тънка коса и аз засега удрям на камък,косата ми тънка  и става още по слепната ,ще му дам шанс естествено,но вече се мия две седмици с него и не ми допада,взех гозаради косопада,но ще видим как ще е.

# 596
  • София
  • Мнения: 1 500
Освен, че косите са ни различни харесваме и различни неща. Аз никога не се изправям и обичам косата ми да е обемна, доколкото е възможно и начупена. Когато прочета, че някой продукт изправя косата или я приглажда и бягам като дявол от тамян. Joy Наблягам на протеинови продукти и мога цял месец без хидратация, въпреки че съм изрусена. Маската Генезис със сигурност ще я пробвам и то с различни шампоани, защото избързах и  поръчах от немски сайт преди да пробвам, добре че поне взех малки разфасовки от всичко. Grinning

# 597
  • Мнения: X
.♥.Петя.♥ същото и при мен с Генезиса. Денсифик аз харесвам и балсама много, обаче шампоан Денсифик с балсам Генезис ще даде предполагам суха коса.

# 598
  • София
  • Мнения: 1 753
Тъкмо се бях затърчала да купувам генезиса шампоан и маска но като чета коментарите тук май ще пропусна...
Добре че е този форум.
Като цяло съм забелязала че на Керастас шампоаните са доста силни и освен ако косата не е плътна или пък много увредена я слепват.
Дори моята най добра приятелка която има супер гъста и обемна коса беше направо “зализана” със серията Crystalliste , която вече я няма ма май я замествa Extensioniste ако не се лъжа.

Аз понеже не съм се боядивала от февруари косата ми живна но от силните продукти почна да се слепва - явно и идват прекалени сега когато няма нужда. Известно време мисля да я мия само с шампоан и лек балсам за да и се върне формата.
Също много ме изкушава този продукт за обем - Joico haur Shake - някой с мнения?

https://youtu.be/62luPpPYYYY

# 599
  • Мнения: 4 740
Тц, хич не съм се напротеинчила даже... Grinning
Аз казах, че от известно време с каквото и да измия (протеин или хидратация) косата ми е все супер мека, лигава и без обем и плътност. Явно съм я прехидратирала яко. Всъщност протеинови шампоани са ми само Архитект и Кератин на Ланза, но те ми разлигавят косата. Другото е или балансирано или хидратиращо. Лалга не я усещам ама никак протеиново, по-скоро ми е хидратираща. Единственото което успява да ми втвърди при миене е Шоу хидратиращите, особено маската ме бетонира...Grinning
Екстриийма ми беше при отмиване като хидратираща маска... Няма плътност и втвърдяване от него...
Явно ми трябва силен протеин... Но кой?

Общи условия

Активация на акаунт