ВАКСИНИ - ТЕМА САМО ЗА вредата от тях - тема 37

  • 204 436
  • 2 845
  •   5
Отговори
# 2 520
  • Мнения: 910
Ами ако се върнеш назад ще видиш, че не пиша за безвредността на ваксините, а за едно конкретно твърдение, а именно колко вреден бил алуминият в тях. и просто показах, че количеството алуминий в някоя ваксина (ако изобщо го има) е толкова малко, че не си струва да се изтъква. Нещо като големия страх от рентгенова снимка на зъб например, където облъчването е по-малко от летене със самолет...
А иначе за вредата от ваксините си написах съвсем ясно  някъде по-напред, че става дума за баланс между ползи и рискове и риск винаги има, но ако ползите са много по-големи тогава не бива да има сляпо отричане.

Относно алуминия и мнението на Нърд - има една древна поговорка, която казва, че дозата прави отровата. И алуминият става вреден чак когато се надхвърли някаква доза. И няма как да е принципно и безусловно вреден, понеже животът се е зародил в алуминиева среда, така да се каже. Ето тук пише съвсме ясно това, което и аз твърдя:

Цитат
Приет в умерени количества, елементът изпълнява редица важни функции, но големите дози са сериозна заплаха за човешкото здраве. Веществото се натрупва в белите дробове, черния дроб, костната и епителната тъкан, а се изхвърля с урината, изпражненията, чрез потта и издишвания въздух. Дневната необходимост за здрав възрастен човек е 30-50 мкг.

https://hranene.framar.bg/%D1%85%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%82%D … D0%BD%D0%B8%D0%B9
Смятам, че има огромна разлика от това да приемем нещо през устата и от това, то да ни бъде инжектирано в тялото с допълнителни вещества, които да го вкарат директно в клетките. Колкото до това какви са ползите и вредите, при тези ваксини нищо не е доказано още, те са в процес на масово и безплатно изпитване и интересно, че в листовките, в раздел странични реакции, при нарушения на имунната система и сърдечни  нарушения пише: неизвстна честота. Никой не иска тя да бъде известна.

# 2 521
  • Мнения: 41 074
Специално за алуминия нищо не ти го вкарва директно в клетките Simple Smile

# 2 522
  • София
  • Мнения: 30 154
Смятам, че има огромна разлика от това да приемем нещо през устата и от това, то да ни бъде инжектирано в тялото с допълнителни вещества, които да го вкарат директно в клетките. Колкото до това какви са ползите и вредите, при тези ваксини нищо не е доказано още, те са в процес на масово и безплатно изпитване и интересно, че в листовките, в раздел странични реакции, при нарушения на имунната система и сърдечни  нарушения пише: неизвстна честота. Никой не иска тя да бъде известна.
Много ясно. С времето ще подобрят формулата на база на страничните ефекти, които са се проявили при различните индивиди. В крайна сметка, за да върви медицината напред, някой трябва да тества и да се жертва. Нали така беше? В името на колективния имунитет. Голяма работа, че някои изкарват късата клечка, съдба. Е, сега някои имат и малко повече късмет да останат само с трайни последици, други нямат и това, те просто стават част от статистиката. За да се чувстват защите едни, други трябва да умрат. Такъв е животът!

# 2 523
  • Мнения: 3 050
Карай, ще ядем ваксини.
По темата: имам близка с увреди в коленни стави 12 часа след ковидна ваксинка... Вече няколко месеца се влачи по д-ри (стига до временни парализи, затова), а е сравнително млада. Казвали й, че не е от вакс (как да е от тях, макар че в листовката го пишело като възможен стр.ефект!)... Абе, алуминий по 5 пъти на ден ви казвам, не се надвишава дневната доза Wink ПС: пила какви ли не хапове, никакъв ефект.

# 2 524
  • София
  • Мнения: 3 489
Ами ако се върнеш назад ще видиш, че не пиша за безвредността на ваксините, а за едно конкретно твърдение, а именно колко вреден бил алуминият в тях.
Ясно! Значи алуминият в тях не е вреден. И не би бил вреден, ако не си го инжектираме. Разбрахме те. А защо го повтаряш след всеки пост? Нас ли имаш за малоумни? Или някой ти плаща, за да си създаваш такъв имидж?
Лекар ли си? Можеш ли да се подпишеш под това, че е все едно дали ядеш или си инжектираш алуминий?

# 2 525
  • Мнения: 41 074
Тук все лекари ли пишат? Съмнявам се. По-скоро вманиачени антиваксъри. А аз харесвам разумния скептицизъм, но не и слепия нихилизъм. Ваксините са помогнали много на човечеството все пак.
Иначе ако си забелязала никога не започвам аз дискусия и ако повтарям много пъти нещо то е защото отговарям на някого.

# 2 526
  • Мнения: 3 050
Може и да са помогнали, не изключвам, въпросът обаче е защо лекари и не само "замитат под килима" истината, че И вредят??? Сигурно мислят, че така създават доверие в себе си, практиките си и изобщо медицината? Ми кажи си го бе - то ти боде очите! Не било то от ваксината, а от какво???

# 2 527
  • Мнения: 41 074
Ми казали са си го - нали отнякъде четете за страничните ефекти, щом цитирате?

# 2 528
  • Мнения: 3 050
Ма не си го казват - нито един от няколко "светила" (при моята приятелка, както и при другата ми - тази с увредения цикъл след вакс. - обилен, болезнен, продължителен стана), педиатрите също така са инструктирани - да замитат и отричат до последно; не, тая темп. не е от вакс., нито обривът, ааа съвсем случаен припадък... И така не признават и само още повече повишават недоверието в тях и методите им.

# 2 529
  • Мнения: 11 378
Ма не си го казват - нито един от няколко "светила" (при моята приятелка, както и при другата ми - тази с увредения цикъл след вакс. - обилен, болезнен, продължителен стана),

Ще е добре да види дали не е отключила/засилила естрогенова доминантност приятелката с променения цикъл. Има тестове. Може и сама да си ограничи фитоестрогените, да приема фито пролактин и т.н. Има една група на Рей Пит, където много щедро се лекуват с хормони и са доволни та там може да почете за естрогенова доминантност и т.н. Аз съм скептична към такова пиене на хормони като превенция, пък било то и прогестерон.

Хомеопатката при която ходих последно ми разказваше за 2 свои пациентки след ковид ваксинацията имат ужасни болки в тялото. Едната жена в цялото тяло  кошмарни болки, не може да спи, да се движи да седи - на своя глава си е направила скенер на цяло тяло, което си е сериозно облъчване и нищо не открили. Втората имаше болки в краката до обездвижване. Млади жени. Лекуваше ги с хомеопатия /класически хомеопат/ и казваше, че имат доста голямо подобрение.

# 2 530
  • София
  • Мнения: 30 154
Ма не си го казват - нито един от няколко "светила" (при моята приятелка, както и при другата ми - тази с увредения цикъл след вакс. - обилен, болезнен, продължителен стана), педиатрите също така са инструктирани - да замитат и отричат до последно; не, тая темп. не е от вакс., нито обривът, ааа съвсем случаен припадък... И така не признават и само още повече повишават недоверието в тях и методите им.
Напротив. Точно това с цикъла си го признаха като нежелана реакция (даже писаха по медиите). Обяви се, че се наблюдават все повече случаи при жени с нарушен цикъл след ваксината. Още ще излизат, въпросът е бързо да намерят някакво адекватно лечение на тези странични ефекти.

# 2 531
  • Мнения: 3 050
Ма не си го казват - нито един от няколко "светила" (при моята приятелка, както и при другата ми - тази с увредения цикъл след вакс. - обилен, болезнен, продължителен стана), педиатрите също така са инструктирани - да замитат и отричат до последно; не, тая темп. не е от вакс., нито обривът, ааа съвсем случаен припадък... И така не признават и само още повече повишават недоверието в тях и методите им.
Напротив. Точно това с цикъла си го признаха като нежелана реакция (даже писаха по медиите). Обяви се, че се наблюдават все повече случаи при жени с нарушен цикъл след ваксината. Още ще излизат, въпросът е бързо да намерят някакво адекватно лечение на тези странични ефекти.
Много добре знам за изслевдането и признанието на европейско ниво. Въпросът е, че тук, като закъса някой, д-рът първото е да отрече нежелана реакция от ваксина. Оттам как ще даде адекватно лечение като първопричината "не може да е тая"???

# 2 532
  • Мнения: X
Текстът е извадка от статията и представлява малка част от написаното.
Политико:
"CDC и FDA обявиха в петък, че тяхната система за наблюдение е отбелязала възможна връзка между новата двувалентна ваксина на Pfizer-BioNTech срещу Covid-19 и инсулти при хора на възраст 65 и повече години, но казаха, че продължават да препоръчват ваксините.

Наблюдението „повдигна въпроса дали“ рискът от инсулт е бил повишен в 21-дневния период след ваксинацията спрямо 22 до 44 дни след ваксинацията, според изявление на уебсайта на CDC.
.....
Данните показват повишен риск от миокардит и перикардит - възпаление на сърдечния мускул и съответно мембраната - след втората доза иРНК ваксина сред мъже на възраст от 12 до 39 години, като най-засегнати са тези в края на юношеството и 20-те години. Състоянието може да възникне и след инфекция с Covid и други заболявания и обикновено е по-тежко в тези случаи, а FDA и CDC казват, че ползите от ваксинацията надвишават рисковете.

Федералните служители поставиха на пауза употребата на еднодозовата Covid ваксина Johnson & Johnson за 10 дни през април 2021 г., само седмици след дебюта й, след като системите за наблюдение на неблагоприятните събития на ваксината откриха възможна връзка между сериозно състояние на кръвосъсирването и инжекциите."

Линк към статията:

https://www.politico.com/news/2023/01/13/cdc-fda-pfizer-bivalent … -strokes-00077933

# 2 533
  • София
  • Мнения: 3 489
Още ще излизат, въпросът е бързо да намерят някакво адекватно лечение на тези странични ефекти.
Защо да търсят лечение на страничните ефекти от тази ваксина? Кой още ще си я слага? Кое налага да се слага тази ваксина сега?

# 2 534
  • София
  • Мнения: 11 494
Чета дискусията тук за повече информация, но това:
Цитат
увреди в коленни стави 12 часа след ковидна ваксинка
просто няма как да е възможно. Как за 12 часа тази ваксинка би съсипала коленни стави?

Общи условия

Активация на акаунт