ВАКСИНИ - ТЕМА САМО ЗА вредата от тях - тема 37

  • 199 047
  • 2 733
  •   3
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 521
А накой има ли информация или да е направена връзка между ваксините и различни форми на дерматит при бебета до една година?

Последна редакция: пн, 27 апр 2020, 19:38 от Amerikkas

# 31
  • Мнения: 89
А накой има ли информация или да е направена връзка между ваксините и различни фирми на детматит при бебета до една година?
Историята прави тази връзка. Преди 1950 , преди масовите ваксинации не е имало дерматити. Изключвам подсичания от дълго застояване в напикани и наакани пелени. Тогава не е имало памперси.
Вероятно има и изследвания, които не се признават от новата медицина / имам предвид медицината с новите специалности педиатър и гинеколог пак средата на 20 век/..

# 32
  • Мнения: 1 466
А накой има ли информация или да е направена връзка между ваксините и различни фирми на детматит при бебета до една година?
Историята прави тази връзка. Преди 1950 , преди масовите ваксинации не е имало дерматити. Изключвам подсичания от дълго застояване в напикани и наакани пелени. Тогава не е имало памперси.
Вероятно има и изследвания, които не се признават от новата медицина / имам предвид медицината с новите специалности педиатър и гинеколог пак средата на 20 век/..
Атопичният дерматит е дефиниран през 1933 година.
Източник: https://books.google.bg/books?id=EW5DleeTVJwC&pg=PA76&lp … erger&f=false
През 1923 година е описан от алерголога д-р Артър Кока и доктора на науките Робърт Кок в "On the Classification of the Phenomena of Hypersensitiveness". Още през викторианската епоха са лекували дерматити със сяра. От дерматит страдат и животните.

Херпес зостер възниква от реактивиране на вируса, който след "първата среща" остава в латентно състояние, без да може да бъде елиминиран от имунната система. По същия начин вирусът на Морбили може години след боледуването да предизвика Подостър склерозиращ паненцефалит.

# 33
  • Мнения: 226
Здравейте,
Извинявам се, че нахлувам малко извън темата.
Имам проблеми с педиатъра. Категорично искам да отложа поне за сега ваксините на бебето (на 6 месеца е). Знам, че имам право, но той не иска и да чуе. Звъни ми по телефона и ми казва, че нямало как да не отидем на ваксинация "веднага". В същото време искам да отидем на консултация, защото не сме били от февруари, но знам, че няма да се разминем без скандали. В крайна сметка взех решение да сменим лекаря, но е доста трудно да се намери разбран педиатър, който да приема нови пациенти.Става въпрос за София. Моля, ако някой знае за педиатър, който е склонен да не слага ваксини и приема нови пациенти (имам две деца) да ми пише на лично.

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 40 696
Никой, ама никой не може да ти заповядва кога и едва ли не на сила да отидеш! Отлагаш и това е...като не иска да ти даде да подпишеш отказ и няма да има пробллем.

# 35
  • Мнения: 1 521
Сложно, аз се видях в чудо с педиатри, накрая една ми взе, обаче категорично каза, че няма да отлага ваксини, в крайна сметка аз спрях и да ходя, за да не се караме. Сега ходя на частно всеки месец и като реша какво да направя с ваксините, ще я уведомя. Предимството ми е че тя ми няма телефона и не ми звъни. Но няма сила на света която да ме накара да си заведа детето в пандемия в държавна поликлиника пълна с мангали и всякакви болни за ваксина!

Последна редакция: вт, 12 май 2020, 18:44 от Amerikkas

# 36
  • Мнения: 226
Никой, ама никой не може да ти заповядва кога и едва ли не на сила да отидеш! Отлагаш и това е...като не иска да ти даде да подпишеш отказ и няма да има пробллем.
Знам, че не може да ме задължи, обаче с тези постоянни спорове и такова отношение като цяло не желая вече да бъде лекар на децата ми. При баткото не сме имали проблеми с ваксини и той си има всички задължителни, но малката ги понася доста тежко и веднага след последната й се появи АД, който едвам сега овладяхме донякъде. Затова ще преустановим ваксинирането й каквото ще да става!
Отново ще помоля, ако някой знае за педиатър, склнен да отлага ваксини и приемащ нови пациенти за София да ми пише! Hands Pray
Бъдете здрави!

# 37
  • Варна
  • Мнения: 36 585
Нали има някакъв начин за деца, реагиращи зле на ваксини, по законен път да се отложат или изобщо спрат?

# 38
  • София
  • Мнения: 1 910
Нали има някакъв начин за деца, реагиращи зле на ваксини, по законен път да се отложат или изобщо спрат?
По законен път, за да се отложат/ не слагат следва да има подобно становище от Комисия. Този Комисия разглежда приложените документи, в които лекар следва да се е подписал, че детето има проблем след ваксинация/ описвайки конкретната реакция, състояние/. Проблемът е, че изключително рядко лекар ще се съгласи да напише това черно на бяло в епикриза/документи.

# 39
  • Мнения: 572
Здравейте, моля и за вашето мнение. Родена съм 89 г. и ми предстои инвитро процедура, но след изследване за Рубеола IGg резултатът ми е 3 IU/ml, казаха, че нямам достатъчни антитела и е добре да се ваксинирам щом не съм боледувала. Опитвам се да взема решение дали да се ваксинирам и да отложа процедурата или да не се ваксинирам. Знам че тук сте по-запознати с тази ваксина, така че моля да споделите мнението си

# 40
  • Мнения: 1 521
Аз също съм правила две инвитро процедури и не са ми искали такива тестове. Казаха ми, че след като забременея мога да сложа ваксини, за да се прехвърлят антитела на бебето, но аз не го направих.
Забременях от вторият опит.
Късмет! Heart

# 41
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Здравейте, моля и за вашето мнение. Родена съм 89 г. и ми предстои инвитро процедура, но след изследване за Рубеола IGg резултатът ми е 3 IU/ml, казаха, че нямам достатъчни антитела и е добре да се ваксинирам щом не съм боледувала. Опитвам се да взема решение дали да се ваксинирам и да отложа процедурата или да не се ваксинирам. Знам че тук сте по-запознати с тази ваксина, така че моля да споделите мнението си
Ако заременеете и ви хване рубеола знаете какъв е изходът за бебето, нали? Какъв е проблемът да се ваксинирате не разбирам.

# 42
  • София
  • Мнения: 1 910
https://youtu.be/RmSHsCKE3zo?fbclid=IwAR3aFxt_g8nA780OBc-29bMIZn … 3Ls2ATUHDscdn7vt4
Д-р Мангъров, един от най-големите поддръжници на ваксините, ето какво казва за бъдещата ваксина с/у Covid-19. Интересната част е  от около 33-та до 37 -ма мин.

Последна редакция: пн, 18 май 2020, 23:44 от stelaartois

# 43
  • Мнения: 11 309
Teзи дни по испанската телевизия говориха в новините, а не на апокрифно каналче, че започва разследване на връзката между тежките случаи на КОВИД19 и ваксинираните с противогрипни ваксини.
Връзката и смъртността била право пропорционална и ще се търси отговорност.

# 44
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
А връзката между БЦЖ ваксината и ниската заболеваемост на хора, които я имат сложена ще коментираш ли?

Общи условия

Активация на акаунт