ВАКСИНИ - ТЕМА САМО ЗА вредата от тях - тема 37

  • 198 316
  • 2 724
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 11 456
Разбира се, че по медицински причини деца могат да се освобождават от ваксини.

# 76
  • Варна
  • Мнения: 36 575
Дорис, линковете ти са от преди една година. Аз намирам други, които са от юли тази година. Сайтът е жълт, но същото написано дословно го намирам и в други. Пускам два линка.

https://petel.bg/Okonchatelno-sadebno-reshenie--Vaksinite-ostava … minatsiya__375335

https://clinica.bg/12927-VAS-zashtiti-zadyljitelnite-vaksini

Принципно съм ЗА ваксини, но не на всяка цена. Ако има медицински противопоказания, редно е да бъде допуснато дете и без ваксини. Но не и по прищявка.

# 77
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Значи за свещеникът от Сливен цяла България разбра, че е тотално луд... /бързо докладвайте да трият модераторите/. Обаче няма как да е нормален някой, който си лекува децата с разредена белина. Та толкова по въпроса с горкия човечец...

# 78
  • Мнения: 11 304
lechugitka, имаш предвид онова ММС /ох, не знам дали така се пишеше/. Ами то нито е първия, нито последния, който го е ползвал. Не съм с положителни нагласи ни към него, ни към въздействието му, но познавам много и то изключително умни хора, които са го прилагали върху децата си. В световен мащаб пък невероятно много. Отчаянието прави хората податливи на влияния, но пък и много от познатите ми твърдят, че са имали изключителни резултати. Доколкото знам с него се чистел някакъв червей "въже", а не просто да се лекуват за щяло и нещяло. Показваха ми сники, буркани и салфетки с разни неща след приема му ... Според мен са си обелени черва, но пък особено с деца аутисти или без конкретни диагнози за състоянията им бая народ си го приема.

# 79
  • Мнения: 36
Здравейте, майки!! Какво ви е мнението за бъдещата ковид ваксина? Бихте ли се ваксинирали? А децата? Аз изпитвам много колебания, бих се раздвала да чуя вашето мнение по въпроса!!! Simple Smile

# 80
# 81
  • Варна
  • Мнения: 36 575
На първо време не. Нито себе си, нито детето. Една ваксина се разработва години наред и се доизпипва за да се отстранят негативни ефекти доколкото е възможно. Тази тук ще е толкова набързо направена за да удовлетвори търсенето на паникьосания потребител, че изобщо не вярвам да е читава. Може би по-нататък ще проявя доверие.

# 82
  • Мнения: 2 849
И аз съм на мнението на HighSpeed. В момента не.

# 83
  • Мнения: 2 343
Защо изобщо да се слага на детето ваксина, която ще му навреди повече от вирус, който при децата протича като всеки вирус, доста по-леко от грип....

# 84
  • София
  • Мнения: 11 456
Въх и аз от това се плаша. Те ваксините повече вредят от болестите.

# 85
  • Варна
  • Мнения: 36 575
Защо изобщо да се слага на детето ваксина, която ще му навреди повече от вирус, който при децата протича като всеки вирус, доста по-леко от грип....

Може би за да не го донесат вкъщи, където родители, баби и дядовци, както и деца с компрометиран имунитет може да се гътнат вместо да го изкарат леко... Причините са много. Освен това гаранция за лекото изкарване няма, дори и при децата. Всеки знае себе си, засега аз съм на позицията, която изказах в предния си пост. Може с времето да променя мнението си, ще видим.

# 86
  • София
  • Мнения: 3 479
Ако е от типа на противогропните вакдини - жива и се поставя всяка година, не виждам никакъв смисъл от нея.

# 87
  • Мнения: 2 343
Защо изобщо да се слага на детето ваксина, която ще му навреди повече от вирус, който при децата протича като всеки вирус, доста по-леко от грип....

Може би за да не го донесат вкъщи, където родители, баби и дядовци, както и деца с компрометиран имунитет може да се гътнат вместо да го изкарат леко... Причините са много. Освен това гаранция за лекото изкарване няма, дори и при децата. Всеки знае себе си, засега аз съм на позицията, която изказах в предния си пост. Може с времето да променя мнението си, ще видим.

Може да си сложат възрастните, защо децата, заради тях?
Мисля, че трябва да се разглежда въпроса относно организма, който ще се подложи на поставяне на ваксина. Тази ваксина с какво би била полезна на детето, а не на другите?

Не оспорвам мнението, всеки си знае. Просто мои размисли, изхождащи от него.

Последна редакция: сб, 21 ное 2020, 15:40 от unabella

# 88
  • Варна
  • Мнения: 36 575
В такъв случай може би е коректно да се дефинира понятието "дете". Деца са и учениците в гимназия, но нека се изкажа грубо - и от тях някои умряха. И техните родители искат дистанционно понеже ги е страх, че децата им ще се разболеят и няма да го изкарат леко. Всеки родител си знае.

# 89
  • Мнения: 2 343
Умират хора от много неща. Грубо, но истина.
Темата е за вредата от ваксините, а въпросът дали бихме сложили Ковид ваксини на децата си. Казах НЕ и обясних защо. И съответно почна спора.

Общи условия

Активация на акаунт