ВАКСИНИ - ТЕМА САМО ЗА вредата от тях - тема 37

  • 199 132
  • 2 735
  •   2
Отговори
# 90
  • Варна
  • Мнения: 36 586
На този етап мисля, че евентуална ваксина за ковид повече би навредила отколкото да помогне. Въпреки че принципно съм ЗА ваксините.

И на тази ще й дойде времето.

# 91
  • София
  • Мнения: 11 464
Днес говорих с приятелка от БАН, която пък точно за ваксината Ковид говорила с нейни колеги, които се занимават с разработването на ваксини по принцип. Та колегите казали, че не биха пуснали ваксина (това в световен мащаб) без да е минала достатъчно тестове, проверки и т.н., просто е така - да я пуснат. То се получи малко като ЕЖК, ама все пак...
Иначе към този момент и аз съм малко недоверчиво настроена и бих изчакала. Надявам се на слуха, че БЦЖ УЖ пази до някаква степен, но все пак не е доказано на 100%. БЦЖ на детето сложихме юни.

# 92
  • Мнения: 3 033
Абе хора, чудя се (и не вярвам на ушите си;-) - как може да сте против нещо, което още го няма??? Айде без, ше ви замоля - вярно темата е за вредата, ама все пак вредата от НЕЩО, а не от НИЩО...

# 93
  • САЩ
  • Мнения: 471
За съжаление много хора търсят бърз лек/хапче/ваксина което да ги предпази от всичко. Обаче такова нещо няма. Имаме имунна система за която може и трябва да се грижим. А колко по-лесно е да пием хапчета за кръвно и висок холестерол и да си слагаме инжекции пълни с отрови вместо да се храним по-здравословно и да се движим повече! А от рак и сърдечни болести как се предпазваме като няма ваксини, а са най-честите причинители на смърт?
Аз не съм против ваксините, но не искам никой да ме задължава да слагам на себе си и семейстовото си. Всеки да решава сам за себе си. Аз не бих се ваксинирала повече, защото не искам тежки метали и чуждо ДНК в кръвта си (прочетете съставките). А това че се опитват да настройват привържениците на ваксини срещу така наречените антиваксъри е много грозно и нелепо.
И нека не забравяме че производителите на ваксини не поемат никаква отговорност ако клиентът им пострада. Те са защитени от закона, а пострадалите/починалите остават просто статистика (ако въобще успеят да докажат че са пострадали точно от ваксината).

# 94
  • София
  • Мнения: 3 026
И аз не бих сложила тази ваксина на себе си и децата си. Тя е непроверена и за да е сигурна, трябва години да минат. Другите ваксина са били проверявани години, после са слагани на хора, уж са изчистени и пак има проблеми.....Който иска да си слага, си е негово право, но не трябва да е задължително.

# 95
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Ако е от типа на противогропните вакдини - жива и се поставя всяка година, не виждам никакъв смисъл от нея.
Противогрипните ваксини са с убити вируси. Какви са тия глупости, дето пишете?

# 96
  • Мнения: 3 033
Може ли някой да каже получава ли лекар комисионна на поставена ваксина? Толкова ме убеждаваще нашата пидшатърка за ротавирусната...

# 97
  • Мнения: 1 466
Може ли някой да каже получава ли лекар комисионна на поставена ваксина? Толкова ме убеждаваще нашата пидшатърка за ротавирусната...
Не е забогатяла на ваш гръб? Аз лично не бих поверила здравето на детето си на лекар, когото смятам за печалбар, но хора всякакви...
На въпроса - да, получава 7 лева за имунизация. Но ако бебето ви се разболее от ротавирус, ще вземе 24,50 за първичния преглед и още 12 за вторичен, така че е по на сметка да ви убеждава да не я слагате.

# 98
  • Мнения: 3 033
Може ли някой да каже получава ли лекар комисионна на поставена ваксина? Толкова ме убеждаваще нашата пидшатърка за ротавирусната...
Не е забогатяла на ваш гръб? Аз лично не бих поверила здравето на детето си на лекар, когото смятам за печалбар, но хора всякакви...
На въпроса - да, получава 7 лева за имунизация. Но ако бебето ви се разболее от ротавирус, ще вземе 24,50 за първичния преглед и още 12 за вторичен, така че е по на сметка да ви убеждава да не я слагате.
Да де, ама я хване, я не, а от вксинката - сигура пара...

# 99
  • Мнения: 11 310
А аз не разбирам значи ако изкараш Ковид имунитета бил уж до 6 месеца /кой и как установи това е неясно/. А слагаме ваксина, която трябва да ни изгради имунитет. т.е. на 6 месеца ще слагаме нова и нова ваксина ли? Изглежда ми безумно!

# 100
  • Варна
  • Мнения: 36 586
Самият факт, че изрично защитиха компаниите производителки на ваксини от възможността да ги съдят... На мен ми е достатъчно.

# 101
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Явно още нямат много информация за този вирус. Понеже ковида дойде у дома мисля да пасуваме на този етап с ваксината.

# 102
  • София
  • Мнения: 3 480
Самият факт, че изрично защитиха компаниите производителки на ваксини от възможността да ги съдят... На мен ми е достатъчно.

Компаниите производителки имат тази защита за всяка ваксина, не само за Ковидната.

# 103
  • Варна
  • Мнения: 36 586
Съгласна съм, но обичайните ваксини, които си слагаме, са разработвани с години. Тази е супер претупана, защото се прави под натиск.

# 104
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Положението с тая ваксина е мада фака. Моя приятелка, медицинско лице, вече месец не може да се оправи от ковид. На 24-25 ден от първия симптом вдигна температура, разви плевмония. Тя беше върл противник на тази ваксина. Вчера ми каза - дойде ли в България веднага си я слагам, тоя ад иначе няма да свърши. Много хора ще си я сложат. И аз искам, въпреки, че ужасно ме е страх, но като гледам как хората си отиват за часове, и то млади .. Казват, че след втората доза се развивал дълготраен имунитет. Ще видим.

Общи условия

Активация на акаунт