Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

ВАКСИНИ - ТЕМА САМО ЗА вредата от тях - тема 37

• 85 119
  • 1 427
  •   5
Отговори
# 705
Ето едно становище на водещ немски имунолог. Той счита, че фармацевтичните компании допускат отново и отново една и съща грешка, като създават ваксини само срещу шипчестия протеин, защото вирусът мутира и лесно ги избягва. Според него добрата ваксина трябва да съдържа всички протеини от мембраната, както и други протеини, които се срещат само след заразяване. Изводът за имунитета е ясен.
https://www.168chasa.bg/article/10261995

Какво стана с онова наблюдение, финландско ли беше, че ваксината на Пфайзер разбутва вродената имунна система и организмът ставал по-податлив на бактериални и гъбични инфекции?  Някой срещал ли е информация?

Последна редакция: ср, 13 окт 2021, 12:36 от Не се сърди, човече

# 706
Ние съвсем не смятаме, че ваксините са най-ужасното нещо.
Смятаме, че всеки трябва да има избор кой риск да приеме - ваксина или преболедуване. След като това касае нашия живот, то трябва НИЕ да имаме избор.
На здрав, прав, млад човек вероятно и от ваксината и от боледуване нищо няма да му стане.

# 707
  • Пловдив
Да, не се изразих правилно. Наистина ни чакат много неприятни дни, седмици и месеци…
Всички противници на ваксините- чудя се дали имате близки, починали от Ковид, или с тежки последствия. Около мене вече няколко човека след Ковид- кой го удари в сърце, кой в бъбреци, кой в кръвосъсирване, кой на кислород в болница. Да речем, че сте прави и ваксините са най- ужасното нещо, как смятате, че можем да излезем от тази пандемия. Или според вас пандемия няма?

Хайде да се успокоиш,аз съм с последствия от ваксината(АЗ) и най-малко на мене ми ги разправяй тия...за вируса,болните,умрелите.ММ и двамата ми сина преболедуваха,но и тримата,взети заедно, не страдаха толкова много и толкова дълго колкото аз страдам с месеци след така наречената ваксина!

# 708
A artemida, какво става с теб момиче?
Хайде разкажи какво се случи с теб и да се опитаме да помогнем. Чела съм много за последствия от ваксини и може нещо да измислим.

# 709
Другия месец Финландия спира да използва ваксината на "АстраЗенека"
Финландия ще спре да използва ваксината срещу ковид на компанията "АстраЗенека" през ноември, когато изтича срокът на годност на последните дози, с които тя разполага. Страната няма да купува повече дози от този препарат, обяви днес финландският Национален институт за здравеопазване и социално развитие, цитиран от ТАСС.
Във Финландия сега ваксината на "АстраЗенека" се поставя само на хора над 65-годишна възраст, тъй като бе установено, че при по-младите възрастови групи препаратът дава странични ефекти, включително образуване на тромби.
http://www.bta.bg/bg/c/SK/id/2497585

# 710
  • Пловдив
A artemida, какво става с теб момиче?
Хайде разкажи какво се случи с теб и да се опитаме да помогнем. Чела съм много за последствия от ваксини и може нещо да измислим.

Благодаря за вниманието!Подобрявам се(надявам се)!Изкарах херпес зостер,имах голям обрив отзад на врата и към дясното рамо.След зостер-а започна силна болка от главата(през целият ми половинвековен живот аз не съм имала главоболие,не знам имената на болкоуспокояващите,бях в добро здраве),болката продължаваше по дясната страна на врата,дясното рамо и слизаше по дясната ръка до лакътя,силна пронизваща болка...Започна се-от ЛЛ,ревматолог,невролог,ендокронолог,хематолог,гастроентеролог,прегледи,изследвания.Откриха ми високи общ холестерол,лош холестерол и триглицериди,висока кръвна захар(малко,но над горната граница),нисък хемоглобин и еритроцити,това било анемия и съмнения за таласемия.Ретген,скенер,търсеха се дископатия,артрит,ошипяване,но няма,автоимунни не се намериха.Невролог ми изписа "лечение" с габагама,милгама,невробекс...подобрение никакво.Ревматолозите ме "лекуваха" с нестероиди(инжекции,хапчета),физиотерапия...подобрение никакво.Накрая потърсих алтернатива при аюрведа,сега с един техен продукт силната болка по врата,рамото и ръката намалява,вече е поносима,кръвната ми захар е в норма,триглицериди и лош холестерол са в норма,общия холестерол се понижи,подобрявам се.Изводът,който направих за себе си е,че "силната" медицина не е толкова силна,не ми помогна,напротив от някои лекарства(Лирика,Прегабалин,Дорета) получих обратен ефект.Всичко това ми се случи след поставянето на  ваксината на Астра Зенека,без да съм променяла нищо в начинът си на живот,начин на хранене.Описала съм без подробностите преживяното от мен през последните месеци.

# 711
Да, за съжаление са доста оплакванията за херпес зостер след ваксината. Това само по-себе си е много странно, тъй като се оплакват хора, които никога са нямали хепрес зостер преди това.
Предполагам, че си чела че херпес зостер е вирусът на варицелата. При първото боледуване той "потъва" в обвивките на гръбначния мозък и стои там в латентно състояние. При повторна среща с варицелата и недобър имунитет понякога се изявява като херпес. От там натаък оттърването е много трудно. Бях чела преди много време, че повторната среща с варицелата се изявява като много болезнена ребрена невралгия, което ми се струва, че има нещо общо с теб.
Интересно е, защо ваксината събужда вируса на херпеса. Дали се борят за едни и същи центрове или организма ги разпознава като сходни?

# 712
  • в кукувиче гнездо
Да, за съжаление са доста оплакванията за херпес зостер след ваксината. Това само по-себе си е много странно, тъй като се оплакват хора, които никога са нямали хепрес зостер преди това.
Предполагам, че си чела че херпес зостер е вирусът на варицелата. При първото боледуване той "потъва" в обвивките на гръбначния мозък и стои там в латентно състояние. При повторна среща с варицелата и недобър имунитет понякога се изявява като херпес. От там натаък оттърването е много трудно. Бях чела преди много време, че повторната среща с варицелата се изявява като много болезнена ребрена невралгия, което ми се струва, че има нещо общо с теб.
Интересно е, защо ваксината събужда вируса на херпеса. Дали се борят за едни и същи центрове или организма ги разпознава като сходни?

Това изобщо, ама изобщо не е доказано, че е така.

# 713
Мда, тук пак е минала сериозна метла.
Скрит текст:
Явно няколкото ваксърки клечат в тази тема, заяждат се и непрекъснато докладват постовете, въпреки, че са по темата.
Бях написала, че ковид провокира херпесите, а ваксините често провокират ковид и ПКС симптоми. Не зная защо е така и как само една микрочастичка от вируса, каквато е спайк протеина, може да предизвика същите проблеми, като самия вирус - тромбози, херпеси и други проблеми.
Скрит текст:
И аз минах през много гадни херпеси след ковид, големи и болезнени рани.

# 714

Бях писала преди според една руска лекарка ковид ще срещне конкурент в херпесния вирус и често ковид инфекцията ще завършва с хепрес, т.е. превес е взел херпесният.  Ковид напада нервите, херпесът спи там Simple Smile Други го обясняват с намаления имунитет. И на мен ми прави впечатление, че реакциите на ваксините при някои хора наподобяват тези на вируса, според предразположеността на организма.

Последна редакция: пт, 15 окт 2021, 14:08 от Sparkles

# 715
И аз имах херпеси седмица след ковид.

# 716
И на мен ми се появи херпес на окото седмици след ковида.

Но се замислих нещо друго - колко от хората които са имали херпеси от преди са преболедували леко Ковид?

Аз от дете имам херпеси на устните и носа. Преболедувах само със загуба на обоняние и вкус за 10 дни и последвал косопад и хепрес на клепача, месец по-късно. 

# 717
Дорис, съмнявам се, тежко карах. При мен херпесите бяха много и като синджир по кожата, всяка рана с размер на нокътя на палец, много болезнени и дълго време, докато минат. Много рядко са ми излизали само леки стреснушки на устните, малка цепнатинка.

# 718
Същото е и при мен, Дорис. Ковид с болки в мускулите, температура, липса на обоняние. И преди са ми излизали херпеси, но е факт, че седмица след преболедуването цъфнах с два под носа.

# 719
  • в кукувиче гнездо
Ковид сваля имунитета много. това е причината да излизат херпеси, които се знае, че излизат при паднал имунитет. Нищо странно няма.

Общи условия

Активация на акаунт