ВАКСИНИ - ТЕМА САМО ЗА вредата от тях - тема 37

  • 201 194
  • 2 770
  •   2
Отговори
# 750
  • София
  • Мнения: 2 718
В коментарите под поста на И. Зикидис се споделят интересни профили и групи в телеграм
например тук https:-spam302-/DrJohnB се споменава и обяснява  за активиране на херпес зостер след ваксина

# 751
  • Варна
  • Мнения: 256


   Уважавам избора на всеки, но не приемам да се чувствам принудена да правя нещо, за да мога да работя, уча и т. н. Добре, че не съм студент сега.. Трябваше да се тествам 2 пъти седмично ли ? Нещо такова се получава и на работа да разбирам ще трябва през 48 часа да хабя тестове.. Богата държава, явно и платени ще станат за нас от джоба.
  Незнам кой какъв е, крив ли е , прав ли е, в какво вярва... Но моята теза е, че рано или късно ще има всеки сблъсък с вируса, кой как ще излезе е индивидуално и съвкупност от много фактори. Някои ги натръшка и повтори, други след ваксина пак ги тръшна, трети още сме в очакване на сблъсъка. Но щом ваксината не предпазва от заболяване на тоя етап, не считам че е редно да ми се налага като задължителна, за да имам право на нещо. Другото което е  на този етап и едните и другите заразяват, обаче едните имат привилегии, другите все едно са те основния източник на зараза.

# 752
  • Пловдив
  • Мнения: 5 021
Точно влязох да попитам за протести срещу безумната заповед на министъра?
А за други градове? Според мен, протестите трябва да са масови и в цялата страна.

# 753
  • Мнения: 2 166
Бенджи, аз разбрах, че са във всеки град в 12ч пред РЗИ. В Пловдив също.

# 754
  • Мнения: X
Надежда Жолобак: Почему вакцинацию не проводят во время эпидемии и как вирусы прорывают иммунитет?
https://www.youtube.com/watch?v=eNKTnkFwAGw

ЧС - цялото население неминуемо ще се срещне с вируса. Смисълът на мерките е този процес да се забави, за да може да се справи здравната система. Ваксинираните също боледуват, освен това са необходими реваксинации на 6 месеца.

# 755
  • Мнения: 40 892
ЧС - цялото население неминуемо ще се срещне с вируса. Смисълът на мерките е този процес да се забави, за да може да се справи здравната система. Ваксинираните също боледуват, освен това са необходими реваксинации на 6 месеца.

И това малко ли е? Да се спасят здравната система и икономиката? Освен това реваксинации на 6 месеца за сега никой не е казал да се правят.

# 756
  • Мнения: 2 020
ЧС - цялото население неминуемо ще се срещне с вируса. Смисълът на мерките е този процес да се забави, за да може да се справи здравната система. Ваксинираните също боледуват, освен това са необходими реваксинации на 6 месеца.

И това малко ли е? Да се спасят здравната система и икономиката? Освен това реваксинации на 6 месеца за сега никой не е казал да се правят.
Мен ме дразни това, че се игнорира имунитета на преболедувалите. Защо не им дадат възможност да участват в спасяване на икономиката, а ги сегрегират? Вчера се бяха събрали някакви да ми обясняват по тв че ваксината била продукт и руса мацка ще го продаде по-добре... Ние да не сме дебили?  Обясняват, че изкаралите леко нямали добра защита и били изкарали така, защото имали малък вирусен товар, който не е задействал добре клетъчния имунитет. А при ваксините било много добре изчислено. Защо тогава в едно семейство с еднакъв товар членовете карат различно според особеностите на своя организъм? Ще е жалко да разбием добрия естествен имунитет с ваксинация. Защо не се отчитат правата на хората да преценят за себе си, а се представя ваксината като единствена алтернатива? Това води до недоверие у хората, особено преболедувалите, макар вирусът да не е безобиден.

Последна редакция: ср, 20 окт 2021, 10:53 от Sparkles

# 757
  • Мнения: X
Освен това реваксинации на 6 месеца за сега никой не е казал да се правят.
Ако не се реваксинират на 6 месеца, нямат вече имунитет и всичко се обезсмисля.
Проучване: Ваксинирането с Pfizer пази от тежък Ковид-19 и Делта до 6 месеца
https://www.bgonair.bg/a/4-world/241368-prouchvane-vaksiniraneto … elta-do-6-mesetsa
Освен това се появяват нови варианти и за тях ще са необходими нови ваксини. Тези неща са по медиите отдавна. За себе си залягам на повече профилактика. С преболедуването този месец научих повече за реакциите на организма си и как да се лекувам.

Ще напомня и че сегашните ваксини бяха създадени конкретно срещу Алфа-варианта.

Последна редакция: ср, 20 окт 2021, 10:40 от Анонимен

# 758
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Освен това реваксинации на 6 месеца за сега никой не е казал да се правят.
Ако не се реваксинират на 6 месеца, нямат вече имунитет и всичко се обезсмисля.
Проучване: Ваксинирането с Pfizer пази от тежък Ковид-19 и Делта до 6 месеца
https://www.bgonair.bg/a/4-world/241368-prouchvane-vaksiniraneto … elta-do-6-mesetsa
Освен това се появяват нови варианти и за тях ще са необходими нови ваксини. Тези неща са по медиите отдавна. За себе си залягам на повече профилактика. С преболедуването този месец научих повече за реакциите на организма си и как да се лекувам.

Ще напомня и че сегашните ваксини бяха създадени конкретно срещу Алфа-варианта.
Така или иначе ще се ваксинираш и ти, и всички списващи в тая тема. Въпрос на малко време. Иначе няма да можете да живеете изобщо на тая планета. Няма да може да работите, да се движите свободно. Това е новия ред и всички рано или късно ще започнат да го спазват. Иначе четете, четете, четете, но накаря всичко ще е бла бла и боц.

# 759
  • Мнения: 65
Блажени са вярващите......
Не ти отива толкова злоба и самонадеяност.

# 760
  • Мнения: 2 166
Ами, като за вас е правилният начин, правете го. Не ми казвайте какво аз да направя. Много агресивни станахте ваксинираните.

# 761
  • Мнения: 40 892
Каквото повикало, такова се обадило. Ако имаше дисциплина, а не явен саботаж на всички мерки, нямаше да се стигне до зелени паспорти.

# 762
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Ами, като за вас е правилният начин, правете го. Не ми казвайте какво аз да направя. Много агресивни станахте ваксинираните.
Ооо, далеч не съм аз тази, която да ви каже какво да правите. Друг ще е. И няма да може да откажете. Освен, ако не намерите пътя към "в дън гори Тилилейски". Както казах въпрос на малко време. Миналата година зелените сертификати бяха само в конспиративните теории, тази какво стана?

# 763
  • Мнения: 65
https://За дисциплината съм съгласна, за мен е безумно неспазването на мерките в условия на пандемия. От две години не сме сваляли маските, детето ми и физкултура прави с нея, задължително е.
Това, което не разбирам е защо преболедувал, с антитела(визирам себе си) ще бъде принуден да се ваксинира?
И другото  - 300 случаи има на починили след ваксинация( към 17.09 в Испания), но най-вероятно е заради придружаващи заболявания..... А когато си с ковид, придружаващи заболявания не се гледат, от ковид си мреш.

# 764
  • Мнения: 11 337
Работодател съм и НЯМА да поискам зелен сертификат на служителите си.
Имам 1 ваксиниран от персонала, който поисках да не идва на работа   определен период след ваксинирането и докато се почувства напълно добре, пускайки го в платен отпуск извън полагаемия годишен.
 Всички други в някакъв период от време да били хоум офис или не са идвали на работа защото не са се чувствали добре.
Пазим се взаимно, доколкото можем. Та не всеки работодател е изкукал краен ваксър....

80% от населението е неваксинирано. Дори само 70% да спре да ходи на работа и висне на бюрото по труда държавата ще трябва да обяви банкрут ... Защо смятате, че системата е силният в тази позиция? Само СТРАХЪТ е техния коз.

Не разбирам защо ваксърите с такова настървение и радост приемат всеки разболял се неваксиниран и пак с злорадо щастие приемат всяка крайна мярка към принудително ваксиниране. Нали вие сте се предпазили по вашата логика, какво ви пука аз дали съм се предпазила?

Общи условия

Активация на акаунт