ВАКСИНИ - ТЕМА САМО ЗА вредата от тях - тема 37

  • 201 221
  • 2 770
  •   1
Отговори
# 2 535
  • Мнения: 61
Здравейте! Съществуват доста теми относно ваксината за морбили рубеола и париотит- MMR. Рeших, да споделя тук.
Искам да започна с това, че съм боледувала от рубеола на 3 години и заушка (париотит) на 10г. като заушката си я спомням още, че не беше никак лека...въпреки "чудотворните" ваксини...
Бях доста притеснена да я поставя на детето си MMR, което е на 1,5 месеца отложихме я с 4 месеца поради разболявсне, след това пък лекарката я намаше и тн. В крайна сметка си казах няма да я събирам с никой 10 дни ще я заведа, да я поставят на 05.01.23 подчертавам, че до сега не е имала никакви реакции от предните ваксини и беше много добре здравословно и емоционално 2 седмици преди ваксината не е събирана с деца и хора извън дома, всички сме здрави преди след всксината. Преглежда я лекарката всичко наред и поставя ваксина обаче ми направи впечатление, че посред разгар на сезонен грип тя си поствя ваксини и то нелека ваксина за да си отчете в картона....но не щеш ли на 08.01.23 два дни след ваксината сутринта започна да прокашля...до вечерта носа течеше като чешма и кашлицата леко се усили, започна температурс сравнително лека околл 38, изчаквам неделя същото, понеделник сутрин я водя при личната ваксинаторка....ами тест за ковид за грип отицателни, да съм давала изопринозин, не ѝ било добре дошането, можело да е пневмония, не било от ваксината след отрицателни тестове пък могло да е реакция от ваксината...В четвъртък посещяваме друг лекар, пуска изследвания на секрети гърлен, носен, фецес, урина чисти пкк, суе, црп показва вирусна инфекция изписва поредните дивотии с извинение...и в събора вечер вече вдигна 40.7 температура, втрисане, кошмар, втората лекарка включва антибиотик по телефона неделя пак с темп цял ден и понеделник отиваме на контролен, съмнения за пневмония, мононуклеоза, отит и на въпроса дали това е от ваксината, отговора беше с наведени очи: вероятно е спомогнала отключване на тези неща....ами омръзна ми да си мълча за да съм социално приемлива, що за неграмотници са това, детето си има морбилоподобни симптоми плюс обрив, в чуждата литература е описано доста добре, какво може да се очаква в кой дни к тн. На нежеланите реакци, които четох 100пъти и преди и след това точно тези симптоми са описани в чести и в такива с неизвестна честота (колко удобно). Тук казват не е от всксината много време мкнало да е от нея...просто скандално при положени, че навсякъде пише, че точно тязи ваксина може да даде реакция по-късно от другите най вече около 6-12 ден както стана при нас. Имам приятелка чието дете се роди чуващо и два три месеца след ваксината се оказва, че не чува и уж било генетично...., дали!?
Честно казано ако тази ваксина не беше задължителна на своя отговорност нямаше да ваксинирам детето просто такова ми е вътрешното усещане, че от 10дни не спим заради безплатната , задължителна всксина и силно се надявам това да са симптомите и да няма нищо повече. Съответно ще си заплатя прегледи при невролог и УНГ специалист, защото детето с с болки в ушите и много нервно, надявам се да се разминеме с антибиотика и "чудодейните км сиропчета", че искаха и в болница да ни настаняват при осъаналите вируси, слагат ваксина за да ни приветстват после в болнима да оползотворят пътеките....Не съм антиваксър или поне не бях, не ме разбирайте погрешно, просто не ми е ясно защо тровят децата с толкова тежки ваксини при положение, че могат да се сложат по отделно, както правят в Япония например. Гнус ме е от тази индустрия. Извинявам се, ако споделянето ми не е за тази тема, но просто исках да споделя, болно ми е, тъжно ми е, яд ме е... на мен си ме е яд и ми е виновно, че сглупих да ваксинирам детето с тава нещо, ако се налагаше да пътуваме за Африка оправдан риск да се постави, но да е задължителна е пълна нелепост. Сигурна съм, че много от вас ме разбират, други ще ме наредят...пожелавам на всички безпроблемно ваксинации и здраве на дечицата и на всички хора!

# 2 536
  • София
  • Мнения: 30 142
Мда, MMR е много тежка ваксина и реакциите, които описвате, изобщо не са рядко срещани. И все пак се е намерил лекар, който да смънка, че е възможно ваксината да отключи нещо си. За кошмарът, който сте изживяли, изобщо няма да коментирам, той си остава за сметка на родителите. Бързо възстановяване на детето и на вас!

# 2 537
  • Мнения: 1 276
Да споделя и аз за ваксината на 13 месеца.
Пропуснахме я защото имаше грипна епидемия тогава, по-късно през лятото детето често имаше хреми , после имаше недостиг на точно тази ваксина и наесен го приеха в яслата с бележка от ЛЛ за причините за отлагането на ваксината.
Изкара детето 1 година в яслата и като започна в градината, медицинските сестри бяха категорични, че трябва НЕЗАБАВНО  да се сложи тази ваксина.
Детето беше на 3г. и 1 м., реакцията към ваксината беше много силна, не вдига температура, но бедрото му се поду и зачерви ужасно много, реално крачето на което сложиха ваксината беше с двоен обем, сравнено с другото краче.
Ние -родителите изпаднахме в нервна криза, водихме го вечерта след градината в Спешно отделение, там ни върнаха, защото било 18,00 ч., а те приемали след 20,00 ч.
Звънях на ЛЛ, която не беше на работа по това време, защото приема пациенти сутрин или следобед, а в този ден е била на кабинет до обед. Ходихме у тях да види детето и в крайна сметка изписа противоалергични капки и компреси със студен Риванол. Слава богу след 2-3 дни положението се подобри, но само ние си знаем какъв ужас изживяхме.
Слушам сега в новините, че започнаха да "рекламират" новата ваксина против варицела, иначе казано "опипват почвата" дали ще има желаещи, за да стане в последствие задължителна.

# 2 538
  • София
  • Мнения: 3 484
При нас никой не скри, че е от ваксината, но казаха, че са им забранили да издават документи за това. След това рязко спряха децата да получават странични ефекти от ваксините.

# 2 539
  • София
  • Мнения: 30 142
Защото с писмен документ има опасност да търсите обещетение по съдебен път, затова не се издават такива.

# 2 540
  • София
  • Мнения: 3 484
Ама без документ не може да се прецени какъв е проблемът и съответно не могат да го освободят от ваксини занапред. Или ако трябва да съм по-точна - освободиха го по-бързо, отколкото очакваха.

# 2 541
  • Мнения: 11 337
Напоследък спомене ли се думата "ваксина" всички започват да говорят за ковид ваксината. Но тези дни се замислих за една друга ваксина и би ми било полезно да чуя вашите разсъждения.

Става дума за ваксината за ЧПВ, която слагат на момиченцата до 12 години. Много накратко моите знания за ЧПВ - има над 1000 вида ЧПВ вируса, като 10-на се водят опасни и има данни, че са свързани с рака на маточната шийка.
Така! И сега какво всъщност ме гложди:

= Някой чел ли е медицинска информация с ДОКАЗАТЕЛСТВА за тази връзка.Някой някъде прочел ли е статистика - от ХХХ болни жени - в ХХ е открит ЧПВ? Тези доказателства обикновено са чиста статистика, анализирана от медици.

= Ако ЧПВ се свързва с рак на матката и маточната шийка, защо боледувалите от този вид рак не са задължително тествани, лекувани те и партньора им от вируса? Това не се прави и го казвам с опита на човек, който този месец загуби своя близка от този рак и бяхме на лечение и тук и в турска клиника. Такова изследване никъде не бе направено. Реално ако е вярно, че има връзка с полово предавания ЧПВ то двойката остава разпространител на вируса.

= Ако има ваксина, то значи се приема, че преболедуването от ЧПВ създава траен имунитет. Нали така?
Припомням - ковида нямаше траен имунитет и за това се налагаше преваксиниране. Защо тогава няма поголовно тестване на жените /ежегодно/ за носителство на ЧПВ коя е заразена и коя не и да следва лечение? Защо искат от нас ежегодна цитонамазка, но не и това изследване. Ако знаем, че имаме ЧПВ то да се лекуваме и да имаме траен имунитет.  Защо нито един гинеколог не ни насочва към подобно пробно тестване, не се поема от касата, като превенцията би спестила пари на държавата, нали така?

= Нещо в логиката за превенция само на момиченцата ми се губи? Защо са отписани вече полово активните жени? Защо не се правят тестове и която НЕ Е ЗАРАЗЕНА да и се предлага ваксина? Защо няма ваксиниране за ЧПВ на полово активни при наличие на тестове, доказващи си или не си заразен.

= Ако установите, че имате опасен щам ЧПВ доколкото прочетох лечението е с противовирусни, като Изопринозин. Следователно след като през последните 2 години светът изпи толкова много противовирусни препарати и изопринозин то следва, че е направена много мащабна превенция покрай ковид вълната. Някой попадна ли на информация за силно намален брой на случаи от рак на шийката?

= В една тема прочетох коментар, че вече ваксината е над 10 години на пазара. Ваксърите твърдят, че драстично е намалял броя на рака на шийката сред младите в някой държави /макар да не мисля, че е бил много висок и преди рака сред младите момичета/. Но попаднах и на мнение, че има изследвания, доказващи че сред ваксинираните, вече порастли деца, голям процент са заразени с ЧПВ, въпреки ваксината. Някой попадал ли е на  статистика - гола статистика на теставани извадки от млади хора и колко от тях са заразени с ЧПВ и колко не? Колко от заразените и незаразените са ваксинирани?

Та нещо с тази ваксина ми е доста странно! Не, че мисля да я слагам някому, но се замислих за тези детайли.

Последна редакция: вт, 31 яну 2023, 21:12 от the Дорис

# 2 542
  • Мнения: 5 002
Изпиши в Гугъл ,,Доктор Кабаков ваксини" и прочети статията, този е един от малкото доктори, които казват истината, работеше в хасковското онко, но му намериха цаката да напусне, щото им разваля бизнеса.Като лекар е по-добър от софийските и плевенските светила в онко гинекологията.Има 200 щама HPV, ваксината покрива половината, къде е гаранцията че няма да се заразиш от другата половина.Ваксината за HPV e презерватива.

# 2 543
  • Мнения: 11 337
Не, не всички щамове на HPV се свързават с рак. Само 10-на щама и ваксината не е за 100 щама, а само за опасните.

ЧПВ може да се предава И СЪС презерватив! Така прочетох. Допир кожа - лигавица бил достатъчен... Предава се и чрез орална любов.

# 2 544
  • Мнения: 5 273
Не я слагат само на момичета. Поставя се и на момчета.

# 2 545
  • Мнения: 6 305
Да, въпреки че мъжката част от съсловието не е пряко засегната от рака и интереса е по нисък.

# 2 546
  • Мнения: 11 337
Всъщност има ДАННИ, че вирусите може да са свързани с рак на ануса, червата и гърлото, които пък са сред водещите при мъжете.

Ако наистина е така и е пряко доказана връзката вирус ЧПВ - рак то някак безмислено ми е превенцията да е само за децата!! С наблягане на момиченцата, като сега почти всяко второ дете "играе в двата отбора" или се определя за хомосексуалист /въобще не се шегувам!/. Ако наистина бяха засекли такава връзка и я бяха доказали то защо не ни насочват да се тестваме и лекуваме - и мъже и жени? Колко мъже или жени със съмнения за рак на черва, гърло, гърди, матка, шийка са били насочени да изследват ЧПВ?
Разбирате ли? Нещо в логиката на тази ваксина не е наред!

Ваксинираме момиченцата, убеждавайки майките им колко е важно да са предпазени от ЧПВ. Пък самите майки - кучета ги яли! Е! ?!?

# 2 547
  • Мнения: 13 188
Ваксинират се децата, защото за тях е сигурно, че са нямали интимни контакти и съответно не са вече заразени с този вирус. За възрастните е късно. Ваксината не е като грипните.

# 2 548
  • на пистата
  • Мнения: 5 837
Ваксинират се децата, защото за тях е сигурно, че са нямали интимни контакти и съответно не са вече заразени с този вирус. За възрастните е късно. Ваксината не е като грипните.
Ако се изследваш и нямаш ЧПВ до 45г може да се постави ваксината.Новата Гардасил G9 покрива 9 щама на вируса.Моята най-добра приятелка почина от рак на маточната шийка,в ужасни мъки и разсейки само за 2г.Ваксинирах сина си в Австрия преди 4г,племеника ми там също е ваксиниран.

# 2 549
  • София
  • Мнения: 1 912
Ваксинират се децата, защото за тях е сигурно, че са нямали интимни контакти и съответно не са вече заразени с този вирус. За възрастните е късно. Ваксината не е като грипните.
Ако се изследваш и нямаш ЧПВ до 45г може да се постави ваксината.Новата Гардасил G9 покрива 9 щама на вируса.Моята най-добра приятелка почина от рак на маточната шийка,в ужасни мъки и разсейки само за 2г.Ваксинирах сина си в Австрия преди 4г,племеника ми там също е ваксиниран.
Изследвана ли е коя е причината за рака?

Общи условия

Активация на акаунт