Клуб на самотния родител - да се преброим и опознаем! - Тема 10

  • 48 141
  • 452
  •   2
Отговори
# 60
  • Мнения: 122
Засега си получавам издръжката. Последния месец беше ме подготвил отдалеч, че може и да няма пари, аз не съм го врънкала, въпреки че беше минала датата и после изведнъж я преведе, за моя почуда и цялата (минималната)
Според мен новата му жена му налива мозък. Преди ми даваше пари на ръка, много често и непълна издръжка и съм му казвала на майтап "така като няма черно на бяло, че си давал, утре може да реша да те съдя" и той се хилеше, но винаги е  знаел, че не съм такъв човек. До декември получавах 250, по минималната от годината на споразумението ни. Ноември му казах, че искам да я актуализираме на 300лв, защото вече ще е толкова минималната, първо се опъна, но после сам реши от януари да ми преведе новата. Предполагам, че тя му е казала, че така е редно и тя е разведена с дете. И вече само по банка превежда... Та, доволна съм от новата, добре му влияе😁

Взима си децата почти всеки уикенд, както се разберем, не сме по график. Постоянно поддържат връзка по телефона. Аз му пращам снимки. Информирам го за всичко, което се случва с тях

# 61
  • София
  • Мнения: 9 532
Нашият плаща редовно издръжката в размер на 100 лв. През съд не сме минавали, брак нямаме, издръжката сами я определихме в този размер преди 6 г когато се разделяхме. Чат-пат дава пари отгоре по 50 лв. Участва в покупки на дрехи и обувки.
Сега като прочетох в горния пост, че минималната става 300 лв си дадох сметка за пореден път колко широко го оставям да диша. Но знам, че ако го подгоня за повече пари, ще се стигне до съд и до скандали, които не искам да причинявам нито на себе си, нито на детето, защото когато бащата е сърдит на мен става студен в отношението си към детето. Трудно свързвам двата края и +200 лв издръжка няма да са никак зле, но сякаш за момента приоритет ми е спокойствието.
Иначе идва да я види когато поиска. Той живее в друг град, доста далеч. Когато поиска да я види и има път към София, не съм му отказала.

Редактирам се. RedAngelBG сигурно е с две деца. За едно дете минималната става 152 лв. Сега прочетох в интернет.

Последна редакция: ср, 22 апр 2020, 15:08 от Pandachina

# 62
  • София
  • Мнения: 10 576
300 е за две деца
За 1 е 150 лв.
Но издръжката се определя според нуждите. Нуждите на едно дете на 6 г са доста по-малко от нуждите на дете на 12-13,та дори и на 10. Курсове, уроци.

# 63
  • Мнения: 2 164
100 лв са наистина много малко...

# 64
  • Мнения: 122
Преди 6г за едно дете 100лв са били прилични, сега и инфлацията ги е изяла и детето е пораснало и има повече нужди.
И 50лв отгоре няма да са ви зле, за година са +600... Това си е едно скромно моренце 😏
Разходите за децата е редно да се делят що - годе по равно. Той смята ли, че като дава 100 и вие като дадете 100, за това дете стигат 200лв на месец... Зависи колко е голямо де и какви са разходите и допълнителните занимания. Ако е детска градина и не ходи на допълнителни занимания, само таксата е 60лв, ще стигнат, ама тръгне ли на училище става по - сложно.

# 65
  • София
  • Мнения: 10 576
Моите в градината ходят на 3 неща. Големият вече в училище само на футбол не ходи.
Не, че някой може да те задължи да се грижиш за детето си.

# 66
  • Мнения: 1 006
И преди съм споделяла тук, че издръжката за моето дете е 100лв., определена преди три години, при развода. Плаща я редовно, но не дава нищо над нея и не поема никакви други разходи за детето. Даже не ми се говори за коментарите на този "баща", когато съм се опитвала да обясня, че разходите за детето не са 200лв. на месец и те са в повече, от това, което са били преди три години. Повдига ми се от такива "бащи", които си мислят, че ще карат със 100лв. издръжка до 18 години! Да съм жива и здрава да си го гледам, от него нищо не искам, проличало си е какъв баща е.

# 67
  • София
  • Мнения: 10 576
Заведи дело за поне минималната. Ще ти я увелиат със сигурност и ще ти изплати разходите по делото. Що му играеш по свирката? За детето му са, не за гримовете ти!
Бяс ме хваща от такива мекотели.

# 68
  • Мнения: 1 006
Още дълго със сигурност няма да го трая, макар че като си направя сметка излиза, че през следващите 10години трябва все с дела да се занимавам, а ми се ще да се пощадя емоционално колкото може.

# 69
  • Мнения: 788
Момичета, при всяко положение ли минималната издръжка е 150лв? Имам предвид без значение колко деца има въпросният?

# 70
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 171
минималната издръжка е 1/4 от мин.раб.заплата. тя е променлива величина.
това означава, че не може да се присъди по-малка издръжка от минималната за момента.
от минималната издръжка нагоре може да нараства според потребностите на детето. може да окаже влияние родителя грижи ли се и за други деца. всичко е по преценка на съда.

# 71
  • София
  • Мнения: 10 576
И е по 150 за всяко от децата. Ако имаш 3 деца ще е 450.

# 72
  • Мнения: 788
Благодаря за отговорите.

# 73
  • София
  • Мнения: 4 122
Моята е 140 лв., а се разведохме 2019 г. всичко зависи какво се договорите.

# 74
  • Мнения: 282
Как я карате?... Аз нещо бая се сдухах..... изнемогвам 😪
Моите деца, в момента в който не ги организирам нещо да правим, са веднагически на компютър, телефон, плей стейшън....каквото там.... Е не успявам цялото време да съм налична, адски е трудно. През седмицата се прибирам към 3.30, проверяваме уроците и излизаме малко - или в гората, или наблизо до едно село, където имаме място и може да се прекара време на въздух..... направо се скапвам,  уморявам се безкрайно......
Днес лежах половината ден и ги оставих на самотек. Съвестно ми е, ама......  Не издържам....

Колкото до режима на виждане - нашият татко каза, че много се чакало на проверките и така....не ги взе тази седмица. А имах нужда от почивка, определено🥵

Общи условия

Активация на акаунт