Клуб на самотния родител - да се преброим и опознаем! - Тема 10

  • 46 638
  • 452
  •   1
Отговори
# 240
  • Пловдив
  • Мнения: 3 536
Здравейте,
с двете деца ползваме семейно жилище, като двамата с бившия ми съпруг сме вписани като собственици, а кредита за него изплащаме солидарно.
Постави ми ултиматум, да му изплатя определена сума и да прехвърля кредита изцяло на свое име.
Твърди, че при неизпълнение от моя страна щял да продаде своята част от имота на фирма, изкупуваща имоти.

Въпросът ми е: дали това, което иска да направи действително е възможно, при положение, че имотът има ипотека и втори собственик?

# 241
  • Мнения: 3 976
Здравейте,
с двете деца ползваме семейно жилище, като двамата с бившия ми съпруг сме вписани като собственици, а кредита за него изплащаме солидарно.
Постави ми ултиматум, да му изплатя определена сума и да прехвърля кредита изцяло на свое име.
Твърди, че при неизпълнение от моя страна щял да продаде своята част от имота на фирма, изкупуваща имоти.

Въпросът ми е: дали това, което иска да направи действително е възможно, при положение, че имотът има ипотека и втори собственик?

Наеми адвокат. Мога да ти пратя контакт на една жена, която да те посъветва. Не взима скъпо. Ако Трябва ще стигнете до съда.

# 242
  • София
  • Мнения: 10 513
Ако в решението на съда пише, че оставате с детето в жилището до 18-тата му година, не може да продаде и мазето.

# 243
  • Мнения: 3 976
Да да, трябва решение от съда. А те със сигурност ще се произнесат в полза на децата.

# 244
  • Пловдив
  • Мнения: 3 536
В съдебното решение пише, че жилището се предоставя за ползване на мен, където ще отглеждам двете ни деца.

Истината е, че той си променя желанията и настроенията през няколко месеца до крайност. Преди 6 месеца "нищо не му трябваше, ако искам да продам това жилище и  да се преместим другаде". Сега някакви други мухи са му в главата. Пропит е от злоба и ненавист. Не контактува с мен пряко и изобщо не се интересува от децата. В същото време генерално е заключил, че те се отглеждат некачествено и некомпетентно, и ще ме дава под съд. Заплахи, закани, вербален тормоз и напълно пасивно отношение свърано с децата, тяхните нужди и отглеждане.
Имаше огромните претенции да ги взима 3 уикенда в месеца, от петък вечер, а в действителност ги взима веднъж в месеца.
На моменти ми е много трудно, задушавам се като го чета, от отношението му, а имено това е целта му.

# 245
  • Мнения: 16 868
Съпругът няма да може да продаде своята част от имота.  Никой нотариус няма да изповяда сделка на покупко продажба , без присъствието и на другия собственик, в случая Вие и Вашия подпис (които се явяват пречка). Не се притеснявайте.

# 246
  • Мнения: 118
Нищо не може да направи, защото ще трябва да обясни пред съда как това няма да навреди на децата. А освен това такива случаи минават през агенцията за закрила на детето, които също ще блокират каквито и да било действия. Така че до 18 годишна възраст няма проблем

# 247
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 12 981
Съпругът няма да може да продаде своята част от имота.  Никой нотариус няма да изповяда сделка на покупко продажба , без присъствието и на другия собственик, в случая Вие и Вашия подпис (които се явяват пречка). Не се притеснявайте.
тя не е собственик на неговата част.
мисля че има компетентен отговор на въпроса в друга тема.

# 248
  • Мнения: X
Здравейте,
бащата на децата периодично ми "напомня", че съм ужасна майка. Цветно и без да пести думи.

Разбирайте, че той е силно "абониран" за съда, сподед който на мен нямаше как да ми се оставят деца за отлеждане и под път и над път ми подхвърля, че ще се видим там...

В този ред на мисли, има ли основания да си вярва толкова?

А на практика веднъж в месеца я ги вземе, я не.

Последна редакция: сб, 29 май 2021, 10:01 от Анонимен

# 249
  • София
  • Мнения: 10 513
Реши ли да те тормози, няма сила, която да го спре.
Личен опит... Прости, комплексирани и нещастни същественца, които не умеят нищо.
Съчувствам ти.

# 250
  • Мнения: X
Има ли основание да вярва, че съд или институция ще обърнат внимание на твърденията му?

Той е най-еродиран, начетен, говори категорично сякаш сам е писал законите, а действително се разминава във всяко твърдение.

Да виждаш децата в месеца веднъж, да си в друг град и да имаш едни голи претенции, това не го разбирам. Тъжно е.

# 251
  • Мнения: 278
Чета ви.... и ми е и тъжно .... и малко смешно....
Чувам редовно абсолютно същите реплики. Все едно ги четат от някъде. Не е за вярване.
Била съм безотговорна, били децата отишли мръсни и гладни, като циганчета съм ги била гледала. Внимавай как ми гледаш децата!.......ма като са твои деца що само аз ги гледам... много интересно..... като съм толкова безотговорно, ми направи нещо.... и той какво направи... замина да работи в чужбина и заряза и другото си дете тука с майка му.... 
Изобщо не им се връзвайте на милите бивши.... само съжаление изпитвам към него. Всичко е безсилие и комплекси.  Няма да се случи нищо. Ако някой толкова иска да взима децата, го прави. Защо иска нещо да ми доказва на мен обаче, никога няма да проумея..... важното е че съм се отървала от него.

# 252
  • София
  • Мнения: 10 513
Детелина, ако се стигне до съд - всеки доказва своята правота.

# 253
  • Мнения: 1 501
Здравейте. Да повдигна темата като се присъединя към вас. От 5 месеца съм в развод и имам момиче на 4 годинки. Развода ни е по взаимно съгласие, но въпреки това през ноември подадохме документи след 2 месеца обсъждане и датата ни за дело ще е чак през април. Не знам дали някой пише все още в темата, но би ми било приятно да се опознаем Wink

# 254
  • София
  • Мнения: 9 416
Desert^girl, здравей! Леко да мине развода ти пожелавам!
Дано се раздвижи темата! Преди години беше доста активно тук. После на приливи и отливи. Скоро се бях сетила за тази тема и днес видях известие за нов отговор. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт