Сполучливи имитации на маркови парфюми - 33

  • 62 516
  • 739
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 390
Good girl velvet fatale(169) на Рефан.

# 691
  • Пловдив
  • Мнения: 381
Момичета, получих си Дженитата!
Като цяло съм много доволна - Nectarine Blossoms е много свеж  - истински летен аромат - напомня ми миризмата на мелба с праскови в топла лятна вечер на открито. Пръснат в 15ч. още се усеща осезаемо.
Божура също е фантастичен - свеж и топъл едновременно, аз бих го носила в по студено време - но не съм критерий - любител съм на острите свежаци.
Само с пустата Freesia & Pear не мога да се разбера - не му харесва моята кожа на този парфюм и това си е - нито  в това изпълнение , нито в изпълнението на Заг... А как само стоят върху кожата на моя приятелка - уникално яко, просто позеленявам от завист Animal Frog
Чакам с нетърпение ваши отзиви, ако някой си е получил краставицата, портокаловите цветчета и ангеликата.
Помагайте, че обмислям и тях да си поръчам.

# 692
  • Мнения: 2 028
..Чакам с нетърпение ваши отзиви, ако някой си е получил краставицата, портокаловите цветчета и ангеликата.
Помагайте, че обмислям и тях да си поръчам.
И аз чакам отзиви ! Моите Джените ще си ги взема чак след 10-15 дена,като се върна в БГ,нямам търпение,дано някой ги опише до тогава:)

# 693
  • София
  • Мнения: 4 506
Аз все още не съм си получила поръчката, но забавянето го отдавам на факта, че я коригирах. Надявам се в понеделник да я получа.

# 694
  • Пловдив
  • Мнения: 483
Африканският бал става ли за покупка на сляпо? Чудя му се, а магазина на Мартинез ми е доста далеч.

# 695
  • Пловдив
  • Мнения: 972
Мисля, че не. Аз го поръчах на сляпо, и не ми хареса изобщо. Има пък и големи почитатели.

# 696
  • Мнения: 390
На мен също не ми хареса Бала,но е факт,че си има доста почитатели.По-добре се разходи до магазина,на теб може да ти допадне.

# 697
  • Пловдив
  • Мнения: 483
До Мартинез не стигнах, но стигнах до Елитис. Този път имаше Erba pura на Martin Lion. Ами по-добър е от на Eyfel, но не е моето нещо. Обаче Fleur Narcotique го купих веднага. Това е новата ми парфюмна любов. Мирише ми на свежа градина, душа си китката през 2 минути. Разкош. Преди години от някоя чужда държава ми бяха донесли тоалетна вода, която доколкото помня беше Рексона. Беше в бяла керамична бутилка със зелена капачка. Тук не съм виждала никога такава. Този парфюм ми напомня на това бутилче. А иначе откъм трайност са супер, пръснах и Нарцисо Родригез на едната ръка, всички миришат все още, минали са повече от 4 часа откак пръсках. Доволна съм, другият месец подписваме с мъжа ми и това ще е моят парфюм.

# 698
  • Мнения: 1 996
Скрит текст:
Четох, четох за Дженитата, не издържах, поръчах и днес дойдоха. От нетърпение пробвах всичките едно след друго и сега ми е абсолютна какофония в носа, но ето първите впечатления:
Wood&Sage- имала съм малък от оригинала, който ме разочарова с малката си трайност за цената си,та не беше на сляпо поръчването, на първо помирисване ми хареса как са го направили, ще го делим май с мъжа ми.
Orange Blossom - по-скоро неприятна изненада, първо ме лъхна миризма на терпентин, след 5 минути почна леко и срамежливо да се показва портокаловия цвят, не намерих клементината, остава по-скоро флорален близък до кожата аромат. Не знам дали ще го оставя, трябва самостоятелно разносване и недишане първите 5 минути Joy
Nectarine Blossom - поръчах го с големи очаквания, засега не е уау, а само ок на първо помирисване, също близък до кожата при мен. Почва със свежо зелено плодово начало, и после утихва и става сапуненопудрен при мен.
Green Cucumber - определено интересен и унисекс. Мирише ми точно на чай ърл грей, но подсладен с мед, после идва нотка подобна на началото на Нилските градини, който много обичам, ще го нося.
Freesia&Pear - голямата изненада и любов от първо помирисване. Поръчах го на майтап, да си спестя разходите за доставка, заради розата в пирамидата мислех, че няма да го харесам. На моята кожа е много женствен и елегантен флорален аромат.
Ще експериментирам и възможните комбинации, имам вкъщи една имитация на Blackberry&Bay, която обожавам първите 5 минути и после избива един грейпфрут, който ми мирише на застояла пот и прави неносим при мен парфюма, може с някой от новите да мога да го неутрализирам.
*Редактирам се - краставицата след половин час при мен не е вече унисекс, а по-скоро ванилено меден gourmand, съвсем    различен от началото. При фрезията няма промяна, остава без развитие и продължава да ми харесва.

Последна редакция: пт, 26 юни 2020, 17:32 от margolotta

# 699
  • Sofia
  • Мнения: 1 458
Малък отзив и от мен за Jenny Glow

Френските липови листа - в началото започва като много зелена липа с листата и всичко, много свежо, много пролетно - все едно дишаш в хладна вечер, под гиганско липово дърво, след дъжд Simple Smile После се долавя и роза, която му придава плътност и елегантност. Накрая идва усещане за липов чай с мед - меко, топло и леко сладни. Ароматът е прибран до кожата.

Жасмин и мента - започва силно ментово, подправково, леко горчиво от бергамота, но весело като много хубаво Мохито ))) След като ти "даде" тонус, омеква и се приземява от прясна лайка. И всичко това после се стопява в мек жасмин и мускус. Също е прибран, никакви шлейфове, само деликатност.

Нектариновите цветчета - сочна, водниста, хладна нектарина с росни зелени листа се преобразява в сладък прасковено-кремест сладолед - закачливо и вкусно гурме. 

Засега не мога да коментирам трайността, нито близостта с Jo Malone. И нито един от трите не си го представям върху мъж! Да, не са мега женствените аромати, но и мъжки не са за моя нос! Бутилките са хубави, ароматите са интересни и за лятото са идеално допълнение към парфюмите ми.

# 700
  • Мнения: 36 208
Бубс, ако не ти хареса този нар, давай го насам. Wink

още не съм го носила сериозно, но е тамян и не е най-лош, т. е. зимата ще чакам да се разгърне с цялата си прелест



сега искам мирт и тонка, мира нямам, адска краста е Imp
смесвам ги и така ме радват още повече, защото "намирам" неочаквани неща

тези, за които не съм писала:
ангелика - мила и човеколюбива тубероза с други нежни и бледи бели цветя - изобщо не е толкова присъствена колкото очаквах, което е чудесно; по-не-чудесно е, че аз я усещам много слабо или хич, но пък околните я долавят върху мен, интимен парфюм
дървеса и градински чай - доста шантави нотки по описание, но аз не долавям нищо, ама нищичко от тях /сол, жълт грейпфрут, черво от кит т. е. амбра, водорасли, градински чай/ - за мен не е напечен солен пясък, а топъл /негорещ и непланински/ камък и печена /може би?/ ябълка - не е сурова, не е сочна, не е подсладена, но не е сладка, не е и кисела и все пак май и слаба билкова тревица - много странна - все още не мога да реша харесва ми или не, но противоречието ме дразни все едно съм ухапана от комар - сърби ме зверски, но се старая да не се чеша, за да не направя рана ... но може би една идея повече ме дразни

описвайки, съм използвала основно "не-нещо" Grinning

Последна редакция: сб, 27 юни 2020, 16:30 от bubanka

# 701
  • София
  • Мнения: 5 658
описвайки, съм използвала основно "не-нещо" Grinning
позитивна, бяла и добра като тубероза Hug

И чудна снимка! Наистина са краста тези, всички са ми интересни и ги искам Blush

# 702
  • Мнения: 1
Здравейте, бихте ли ми препоръчали кой от двата аромата, предлагани от Парфен е по-траен - CH-Good girl velvet fatale или Bvlgari omnia crystalline? Благодаря ви!
Пс-мисля, че до днес Парфен имат промо- 2х50мл за 35 лв + безплатна доставка

# 703
  • Мнения: 2 166
И на мен ми пристигна WOOD & SAGE.
Допада ми, но не е уау. Трайността също не е голяма, но мисля че и на Jo Malone също не са много трайни. Като ги сравнявате, коя версия е по добра на Jo Malone wood & sage, на Мартинез или на Джени Глоу? Simple Smile

# 704
  • Мнения: 36 208
описвайки, съм използвала основно "не-нещо" Grinning
позитивна, бяла и добра като тубероза Hug

винаги! Two Hearts

интензивен и многократен самостоятелен фъс на нара извади много борови иглички и смола на предна линия, щастлива и доволна Relieved

по описание съм харесала този малоун, но няма такова джени Disappointed Relieved
https://www.fragrantica.com/perfume/Jo-Malone-London/Leather-Artemisia-42351.html
абсент, кожа, ирисов корен, нещо-си землисто и подправково ... мечта!!! Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт