Вегетарианска тема 13- какво ще готвим по време на карантина

  • 25 400
  • 770
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 9 152
Днес пекох киш с картофеното тесто. Стана ни любимо ястие. Simple Smile Сложих извара , 4 яйца -1бр. за блата и 3бр. за пълнежа, грах, моркови, зеле, чушка, тиквичка и лук.
Плодова салата - нектарини, киви, ябълка с ягодов йогурт.
Скрит текст:






# 286
# 287
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Панкейкс с кокосово брашно
Морков, чушка и аспержи на тиган с яйце и ементалер
За вечеря смятам да правя мунг боб на яхния

Имам доста моркови и обмислях да правя сладкиш, но ме домързя.

# 288
  • Мнения: 9 152
За днес кюфтенца от елда с лук и поправки, салата домати, краставици.
Вчера правих кьопоолу, но аз добавям и авокадо, тахан, пасирам и моркови.
Пекох и бананови мъфини с пекан, по рецепта за Banana bread
За първи път правя и ще повторя. Много вкусни Simple Smile
Скрит текст:

# 289
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Крекери от семки
Кекс с моркови
Low carb пица
Супа от аспержи
Яхния от мунг боб

# 290
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Имам питанка, как правите палачинките от банани и яйца? Вече няколко пъти се опитвам, и никога не ми стават без да добавя брашно. А като го добавя и него, слагам и бакполувер, иначе са много длетави. Та днес това направих, но пак не ми станаха хубави. Къде е тайната?

# 291
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 743
За днес кюфтенца от елда с лук и поправки, салата домати, краставици.
Вчера правих кьопоолу, но аз добавям и авокадо, тахан, пасирам и моркови.
Пекох и бананови мъфини с пекан, по рецепта за Banana bread
За първи път правя и ще повторя. Много вкусни Simple Smile
Скрит текст:
не съм сигурна, че ще направя мъфини, но понеже с банани нещата ми стават едни такива " гнуснички" как ги направо мъфините!
У нас краставици на корем. Подариха ми около 10 броя. Мм не ще и да чуе и аз се разтоварвам с краставици.
Тази вечер райкинбоб на крем супа с ориз. С робота всичките ми манджи стават бомба. Голям помощник ми е.

# 292
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
Baby, аз намачквам един добре узрял банан, прибавям едно яце, брашно на око и прясно мляко. Нищо друго. Правя ги тип пенкейкс, после отгоре поливам с мед. Ядат, та им пукат ушите. Онзибден си чистих телефона от снимки и нямам за съжаление, но съм показвала много пъти.
   Ася, ама много си заразна 😜. Накиснах боб мунг за утре за обяд. Направих морковен кекс. Ще правя патладжани за вечеря. Прясното  постно зеле с домати вече е готово. Зелена салата с авокадо и зелен лук.

# 293
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Бейби, ако искаш да бухнат без бакпулвер, не разбивай много яйцето. Въобще намачкваш банана, слагаш другите съставки и объркваш, колкото да се намокрят. Така бухва.
Или сложи газирана вода.
Без брашно не е ли омлет?😁

Аз отдавна не съм правила, детето не ги харесва. От зрели банани правя шейк или сладолед.
Преди правех често Banana  fudge cookies с овесени ядки. Рецептата беше от форума...

Ирка, 😉

# 294
  • Мнения: 9 991
Имам питанка, как правите палачинките от банани и яйца? Вече няколко пъти се опитвам, и никога не ми стават без да добавя брашно. А като го добавя и него, слагам и бакполувер, иначе са много длетави. Та днес това направих, но пак не ми станаха хубави. Къде е тайната?
Овесени ядки заливаш с вода или ядково мляко. Пасираш или блендираш на гъста каша. Добавяш едно яйце, щипка сол, щипка захар, 1/2 чаена лъжичка бакпулвер. Печеш на слаб котлон. На мен ми стават мънички и малко по-двбелички, но са ми вкусни.  Пробвала съм и само с банан, или и банан и яйце, обаче не ми хареса комбинацията. Момиче беше качила добър опит само с бабан, но и кокосо брашно, което аз нямам.

# 295
  • Мнения: 9 152
Скрит текст:
За днес кюфтенца от елда с лук и поправки, салата домати, краставици.
Вчера правих кьопоолу, но аз добавям и авокадо, тахан, пасирам и моркови.
Пекох и бананови мъфини с пекан, по рецепта за Banana bread
За първи път правя и ще повторя. Много вкусни Simple Smile
Скрит текст:
не съм сигурна, че ще направя мъфини, но понеже с банани нещата ми стават едни такива " гнуснички" как ги направо мъфините!
У нас краставици на корем. Подариха ми около 10 броя. Мм не ще и да чуе и аз се разтоварвам с краставици.
Тази вечер райкинбоб на крем супа с ориз. С робота всичките ми манджи стават бомба. Голям помощник ми е.
[/spoiler]
Учудващо лесно беше.
Рецептата ми я даде етърва ми, която живее в САЩ и този бананов хляб им е изпитана семейна рецепта. Бях го опитала при нея, но все не смеех да се пробвам.

1/4 ч. чаша разтопено масло
1ч.чаша захар
1 яйце
3 презрели банана
2ч.чаши брашно
1/2 лъжичка сол
1ч. лъжичка сода
В голяма купа се разбива захарта и разтопеното масло. Прибавят се намачканите банани ( аз сложих два, корите на които бяха много кафяви) и бяха много меки. След като всичко се разбърка, се добавят брашното, ядките (сложих натрошен пекан), содата и солта. Бърка се всичко и се изспива в съд за печене или форми за мъфини. Пече се на 175 ° C . Отвън кората е хрупкава, отвътре е меко и плътно.
За тези , които не обичат много сладко, добре е количеството на захарта да е по- малко от чаша.

Последна редакция: сб, 30 май 2020, 12:51 от Катерица

# 296
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
е аз ги минах през блендъра бананите и яйцата, май там съм грешила. Както и да е, ще ги си ги ям аз само и пернатото, той много му харесаха. Остатъка сега го пека с червени боровинки и орехи, да видим какво ще излезе.

# 297
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Бейби, това с яйцата важи за всяко нещо, което трябва да бухне.
Аз правя разкошен кайзершмарн с три врътвания на бъркалката, редовно имам буцички брашно... обаче става 3см дебел.

# 298
  • Русе
  • Мнения: 5 212
Кус-кус със зеленчуци

# 299

Общи условия

Активация на акаунт