COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 3

  • 1 269 160
  • 32 209
  •   2
Отговори
# 1 440
  • Мнения: 11 543
Делта, да разбирам ли, че на теб ти е все тая, дали ще отидеш в болницата посинял или с начална форма на пневмония?
В болница се ходи по преценка на лекар. Обаждате се на джипито си и му казвате, че не се чувствате добре. Той ви разпитва - откога не се чувствате добре, колко ви е температурата, имате ли кашлица и ако прецени, ви казва, обадете се на линейка. Това е то. Човек не може и не бива да се лекува по Гугъл!
А по телефона може, така ли? Смях в залата.
Какво предлагаш? Ако ЛЛ не отсяват още по телефона потенциално заразените с коронавирус след няколко седмици нямаше да има кой изобщо да преглежда, защото GP-тата щяха да са или заразени или в перманентна 14-дневна карантина като контактни. Много ясно, че ако случаят е спешен се звъни за линейка.

Последна редакция: нд, 05 апр 2020, 16:56 от precious*

# 1 441
  • Мнения: 2 344
Ето и статистика за брой починали на 1 000 000 население - 2 карти - общ брой и за ден:

От тук:

https://ourworldindata.org/coronavirus

Такааа...има надежда!
Забележете, че в страни с горещ климат няма голямо разпространение...
Айде, лято, идвай и да приключваме с тоя вирус шмирус. Nature Sun With Face

От самото начало това чакам, вярвам и следя и си правя разни изводи.

# 1 442
  • Мнения: 1 168
Брей...че те тия специалисти, които са в чужбина, все някой трябва да ги е обучил. Защо не задължат всички доценти, професори и т.н. кабинетни мишоци, които преподават и обучават специалистите ни, веднага да започнат да дават смени в лабораториите. И без това сега само реват, че в медицина не може да се учи дистанционно. Следователно нищо не правят по цял ден и имат достатъчно свободно време да се включат.
Ми да слагат маските и ркавиците и да дават смени по лабораториите.
за бройката проби, взимани всеки ден доскоро, не е било нужно да се мобилизират доценти и професори. При капацитет над 1000 все още се правят под или около 500 на ден. Откриват се нови лаборатории, днес казаха, че капацитетът ще се вдигне на около 2000 дневно. Остава болниците и РЗИтата да се активират и да взимат повече проби. Според мен и щабът не е доволен от сегашното положение, на няколко пъти къде директно, къде не, се посочваше, че не навсякъде действат според техните разпореждания.

Не знам какви са конкретните разпореждания на щаба, но от 4-ма контактни в изолация за 14 дни и един сигурен установен да вземеш проба само на един от останалите трима, щото видиш ли, само той имал симптоми, не ми се вижда адекватно.

# 1 443
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Ура, ура, ура👏👏👏👏👏
ПЕТИ пореден ден в Испания заразените намаляват с по 1000 на ден 👏👏👏👏. ХОРА , действа 👏, карантината действа !!!
Много съм развълнувана , наистина действа 😍!
 
Заразени :130759
В последните 24 часа : 6023(преди 5 дни бяха 9222 за 24 часа 👏👏)
Оздравяли: 38080
Починали:  12418
За последните 24 часа починалите са :674, което ги намалява с почти 200 от предния ден.

За съжаление , по заразени минаваме Италия (от няколко дни вече )

Последна редакция: нд, 05 апр 2020, 15:27 от Val

# 1 444
  • Мнения: 9 124
Вече гетата май пламват. В Пещера 4 роми с корона. Лошо.
https://bnr.bg/post/101252862/chetiri-sluchaa-na-covid-19-v-roms … _xS9v0Lvs8dqrtIYg
а това е за 17годишното момче
https://bnr.bg/post/101253161

# 1 445
  • Варна
  • Мнения: 17 951
Ура, ура, ура👏👏👏👏👏
ПЕТИ пореден ден в Испания заразените намаляват с по 1000 на ден 👏👏👏👏. ХОРА , действа 👏, карантината действа !!!
Много съм развълнувана , наистина действа 😍!
Неудобно ми е да охлаждам ентусиазма ти, но и не мога да го споделя.
Не съм се и съмнявала, че карантината ще подейства.
Проблемът е какво ще правим след карантината и колко дълга ще е тя.

# 1 446
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Ура, ура, ура👏👏👏👏👏
ПЕТИ пореден ден в Испания заразените намаляват с по 1000 на ден 👏👏👏👏. ХОРА , действа 👏, карантината действа !!!
Много съм развълнувана , наистина действа 😍!
Неудобно ми е да охлаждам ентусиазма ти, но и не мога да го споделя.
Не съм се и съмнявала, че карантината ще подейства.
Проблемът е какво ще правим след карантината и колко дълга ще е тя.
Простете, но имайки в предвид че в Испания умираха по 1000 човека на ден, някак да мислим за след това беше нереално.
После ще си сърбаме попарата, сега празнуваме всеки спасен човешки живот.
Докато хората умираха, “след това” някак не съществуваше.

Последна редакция: нд, 05 апр 2020, 18:04 от Val

# 1 447
  • София
  • Мнения: 2 446
Не знам какви са конкретните разпореждания на щаба, но от 4-ма контактни в изолация за 14 дни и един сигурен установен да вземеш проба само на един от останалите трима, щото видиш ли, само той имал симптоми, не ми се вижда адекватно.
Aми нали стана ясно, че ако веднага се тестват контактните, резултатите може да са фалшиво отрицателни. Сега тези контактни трябва да си спазват карантината, може да проявят симптоми, може и да не проявят. Дори да ги тестват и да са отрицателни, те пак трябва да се изолират за 14 дни.

# 1 448
  • Мнения: 15 529
Много хубава статия, която обяснява защо германците се справят толкова добре.
https://www.nytimes.com/2020/04/04/world/europe/germany-coronavi … VR61nABbKwrPoXurs

Само аз ли мисля, че германците не се справят добре?
Стига ми да погледна класацията..

Германците НЕ СЕ справят добре. И това може да го потвърди всеки, който познава човек, който в момента е в Германия и е провел поне един разговор с него през последните 2 седмици

# 1 449
  • Мнения: 1 037
Birdie, при нормални обстоятелства и без мерки случаите се удвояват на всеки 2-3 дни.

Без мерки? никой не знае- няма данни. Освен че навсякъде вече взеха мерки.

Италия има днес +3567 нови. Общо 124.632. Разделете 3567 на 124.632... .
А Италия е най-зле.
Германия- 96.108 общо случая. Последният ден, БЕЗ НОВИ СЛУЧАИ.
Е, те все още не са излезли данните за Италия за днешния ден, както и за Германия. За вчерашния ден в Германия е имало 4,933 нови случая. Гледайки статистиките, струва ми се, че Франция ще задмине всички останали европейски държави по регистрирани нови случаи и починали за ден! Вчера са били 1,053 починалите. Та то дори в Италия никога не са достигани такива цифри за ден.
Междудругото, във Франция има ли въведени някакви мерки?

# 1 450
  • Bulgaria
  • Мнения: 2 671
Тук още информация относно гара Илиянци. Все по-често май ще попадаме на такива мнения. За съжаление никой не се грижи и интересува за обикновения български гражданин.

https://www.facebook.com/varujanapel/posts/819808288503581

# 1 451
  • Пловдив
  • Мнения: 4 135
Странно нещо е ковид 19. Преди него всички пазаруваха онлайн и от чужбина и се лекуваха в бг мама. И никой не го беше грижа за българския търговец, производител и лекар.

# 1 452
  • Мнения: 1 168
Не знам какви са конкретните разпореждания на щаба, но от 4-ма контактни в изолация за 14 дни и един сигурен установен да вземеш проба само на един от останалите трима, щото видиш ли, само той имал симптоми, не ми се вижда адекватно.
Aми нали стана ясно, че ако веднага се тестват контактните, резултатите може да са фалшиво отрицателни. Сега тези контактни трябва да си спазват карантината, може да проявят симптоми, може и да не проявят. Дори да ги тестват и да са отрицателни, те пак трябва да се изолират за 14 дни.

Съгласна съм с теб, но хората в случая са проявили симптомите преди дни - може би седмица, едва след като им е изтекла карантината по собствено желание са си направили бързи тестове и само един от тях е бил позитивен за IgM.

# 1 453
  • Мнения: 8 585
Birdie, при нормални обстоятелства и без мерки случаите се удвояват на всеки 2-3 дни.

Без мерки? никой не знае- няма данни. Освен че навсякъде вече взеха мерки.

Италия има днес +3567 нови. Общо 124.632. Разделете 3567 на 124.632... .
А Италия е най-зле.
Германия- 96.108 общо случая. Последният ден, БЕЗ НОВИ СЛУЧАИ.
Е, те все още не са излезли данните за Италия за днешния ден, както и за Германия. За вчерашния ден в Германия е имало 4,933 нови случая. Гледайки статистиките, струва ми се, че Франция ще задмине всички останали европейски държави по регистрирани нови случаи и починали за ден! Вчера са били 1,053 починалите. Та то дори в Италия никога не са достигани такива цифри за ден.
Междудругото, във Франция има ли въведени някакви мерки?

Да, има. От седмици- те, във Франция, едни от първите започнаха с жестоките мерки.

# 1 454
  • Мнения: 3 044
Birdie, при нормални обстоятелства и без мерки случаите се удвояват на всеки 2-3 дни.

Без мерки? никой не знае- няма данни. Освен че навсякъде вече взеха мерки.

Италия има днес +3567 нови. Общо 124.632. Разделете 3567 на 124.632... .
А Италия е най-зле.
Германия- 96.108 общо случая. Последният ден, БЕЗ НОВИ СЛУЧАИ.

Как без нови случаи? Германия вчера обявиха 4933 нови и 169 починали за деня.

Италия изнася инфо в 18:00 тяхно време всеки ден.

Общи условия

Активация на акаунт