COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 3

  • 1 269 634
  • 32 209
  •   3
Отговори
# 1 455
  • Мнения: 2 350
Ура, ура, ура👏👏👏👏👏
ПЕТИ пореден ден в Испания заразените намаляват с по 1000 на ден 👏👏👏👏. ХОРА , действа 👏, карантината действа !!!
Много съм развълнувана , наистина действа 😍!
Неудобно ми е да охлаждам ентусиазма ти, но и не мога да го споделя.
Не съм се и съмнявала, че карантината ще подейства.
Проблемът е какво ще правим след карантината и колко дълга ще е тя.

Хексе, нека да го караме стъпка по стъпка. Това е чудесна новина наистина. После ще видим.

# 1 456
  • Мнения: 593
Болните умират в домовете си, защото никой не ги преглежда, докато са в началото на болестта:
https://www.vesti.bg/temi-v-razvitie/tema-koronavirus/smyrt-vkys … -covid-19-6107859
Ще си спестя коментара, защото е много черноглед.

# 1 457
  • Мнения: 15 960
Ура, ура, ура👏👏👏👏👏
ПЕТИ пореден ден в Испания заразените намаляват с по 1000 на ден 👏👏👏👏. ХОРА , действа 👏, карантината действа !!!
Много съм развълнувана , наистина действа 😍!
Неудобно ми е да охлаждам ентусиазма ти, но и не мога да го споделя.
Не съм се и съмнявала, че карантината ще подейства.
Проблемът е какво ще правим след карантината и колко дълга ще е тя.
Ще се възстановяваме, какво. Като след война.

# 1 458
  • Мнения: 9 276
Birdie, има си начини да се пресметне. Потърси какво е това R0 и колко е то за ковид19.

# 1 459
  • Мнения: 8 585
Birdie, при нормални обстоятелства и без мерки случаите се удвояват на всеки 2-3 дни.

Без мерки? никой не знае- няма данни. Освен че навсякъде вече взеха мерки.

Италия има днес +3567 нови. Общо 124.632. Разделете 3567 на 124.632... .
А Италия е най-зле.
Германия- 96.108 общо случая. Последният ден, БЕЗ НОВИ СЛУЧАИ.

Как без нови случаи? Германия вчера обявиха 4933 нови и 169 починали за деня.

Италия изнася инфо в 18:00 тяхно време всеки ден.
https://www.bing.com/covid/local/germany

# 1 460
  • Мнения: 3 044
Ми не е вярно това. Днес също досега обявиха 3 смъртни и 379 нови.

# 1 461
  • Мнения: 5 490
Скрит текст:
Скрит текст:
Делта, да разбирам ли, че на теб ти е все тая, дали ще отидеш в болницата посинял или с начална форма на пневмония?


В болница се ходи по преценка на лекар. Обаждате се на джипито си и му казвате, че не се чувствате добре. Той ви разпитва - откога не се чувствате добре, колко ви е температурата, имате ли кашлица и ако прецени, ви казва, обадете се на линейка. Това е то. Човек не може и не бива да се лекува по Гугъл!
Не се заяждам, но как точно можеш да си сигурна в точната преценка на ЛЛ и то по телефона? Извинявай, но такова животно, като лекуване по телефона няма! Това, че на някои им е изгодно да ни го натякват, не значи, че е правилно! На този принцип защо ЛЛ да плащат наеми за кабинети, като имат телефони?  Звъниш, разказваш, казват ти лекарствата, които да си купиш и воала излекуван си! Не знам, явно са много глупави щом не са се сетили досега!

Защото личните лекари са информирани за симптомите на заболяването Ковид 19 и имат алгоритъм, по който действат. Освен всичко, Медицинският съвет каза, че е изработил много полезно помагало, което се различава от останалите на СЗО и китайците.

Заболявания, което ЛЛ може да лекува, си ги лекува и човек трябва да го посети, да. Но когато не може да ги лекува, той препраща пациентите си на специалист или в болница. Е, точно това се случва в момента - на база снета анамнеза, по алгоритъм и по лична преценка, тъй като си познават пациентите, личните лекари след разговор по телефона определят какво трябва да се стори и да, може да ви повикат в кабинета си, за да ви надат направление за рентген примерно, ако преценят.

Предполагам може да си представите какво ще се случи, ако народа в настоящия момент се струпа пред кабинетите на ЛЛ?

# 1 462
  • Bulgaria
  • Мнения: 2 671
Болните умират в домовете си, защото никой не ги преглежда, докато са в началото на болестта:
https://www.vesti.bg/temi-v-razvitie/tema-koronavirus/smyrt-vkys … -covid-19-6107859
Ще си спестя коментара, защото е много черноглед.

Ужасно е, пък нека някой ми обяснява, че мерките ни били достатъчни. Защо трябва да достигаме до такива моменти?

По думите му

много смъртни случаи е могло да бъдат избегнати ако хората по домовете си са могли да получат навременна спешна помощ,

но лекарите са изнемогвали, не са имали достатъчно маски и костюми, както и са били изтощени от неспешни повиквани за домашни посещения.

# 1 463
  • София
  • Мнения: 11 721
Разпускането на медицинският съвет е много странно и не е добър знак .
Бойко се нерви на Мангъров, но той казва това, което всички упорито отказват да повярват - избавление от КВ ще има ......................
Според мен Ген. Мутафчийски е поставил условие- или аз ръководя , или се оттеглям .
Мисля, че светилата в този съвет, са силни в теорията, но не и в практиката. Предвид възрастта им няма да минат на първа линия, просто ще консултират, ......................
Мислиш, но си в огромна грешка! Тези доктори не са само теоретици, а прекрасни практици, едни от най-добрите,  (проф. Костов беше шеф на белодробната клиника на ВМА, но поради несходство в характерите между него и ген. Мутафчийски напусна,) които имаме, така че това с мисленето ...да го забравиш, казвам. Не са се разбрали, защото биха искали друг подход в борбата с вируса,  основното е масово тестване, но....умниците от правителството не мисли като тях. Да се задържа кривата, но няма как да се задържи, в един момент ще се пусне всичко, защото това не може да е безкрайно и тогава... лошо ще стане.

# 1 464
  • Варна
  • Мнения: 17 967
в
Да, има. От седмици- те, във Франция, едни от първите започнаха с жестоките мерки.
Не бяха от първите. Изчакаха да минат изборите.

# 1 465
  • Мнения: 2 032
А този 17 годишен ученик как по време на ИП е контактувал с още 14 съученика?
За Пещера се очакваше, повечето заразени са роми. Като гледах вчера "Ничия земя" и как кметът се мъчеше да прибере в домовете тайфите. Имат дворове и пак по улиците ходят един до друг.

# 1 466
  • Мнения: 5 081
Сериалът "Ковид 19" тряска всеки турски /индийски сапунен у земята.
Днес разбрах от телевизора, че UK установили множество тестове, че са им доставени заразени. GrinFrowning
Отказвам се вече да мисля и се пускам по течението.

# 1 467
  • Мнения: 6 619
Четох, че епидемията ще се погаси от само себе си ако R0, падне под 1.  R0 за тази болест е около 2.5-3.
С мерките за социална изолация да кажем намаляваме коефициента с 50% или повече. С носенето на маски от всички, навсякъде - да приемем че намалява вероятността за зараза с други 50%. Ето как с комбинация от тези мерки коефициентът може да падне под 1 и епидемията след определен период се очаква да изчезне.
И колкото по-навреме се вземат тези комбинирани мерки по-бързо изчезва епидемията.
Какво значи "да изчезне". Къде да изчезне. Вируса да се изпари ли или всички вируси по цялата Земя да умрат. Нито вируса ще изчезне, нито ще спре да заразява хората. В момента в който хората излязат навън, вируса ще е там и ще ги чака. Нали не си мислите, че вируса е вода и ще се изпари някъде и ще изчезне.

Затова ми е много интересно мнението на доста потребители тук, че като се затворят вкъщи и ще се разреши проблема.
Докато няма лечение и ваксина заразяването е неминуемо и за 80% от хората няма проблем да го изкарат. Важното е другите 20%  да бъдат адекватно следени, лекувани и да има места в болницата за тях. Колкото повече хора го изкарат този вирус, толкова по-добре за възстановяване на нормалния ритъм на живот.
Капсулиране между четири стени не помага. В един момент ще се излезе навън и се почва същото.
На мен пък ми е интересно след като беше вече обяснено бавнооооо от камара специалисти от цял свят каква е ползата от изолацията, защо се задават едни и същи тъпи въпроси?

# 1 468
  • София
  • Мнения: 12 703
Скрит текст:
Скрит текст:
Делта, да разбирам ли, че на теб ти е все тая, дали ще отидеш в болницата посинял или с начална форма на пневмония?


В болница се ходи по преценка на лекар. Обаждате се на джипито си и му казвате, че не се чувствате добре. Той ви разпитва - откога не се чувствате добре, колко ви е температурата, имате ли кашлица и ако прецени, ви казва, обадете се на линейка. Това е то. Човек не може и не бива да се лекува по Гугъл!
Не се заяждам, но как точно можеш да си сигурна в точната преценка на ЛЛ и то по телефона? Извинявай, но такова животно, като лекуване по телефона няма! Това, че на някои им е изгодно да ни го натякват, не значи, че е правилно! На този принцип защо ЛЛ да плащат наеми за кабинети, като имат телефони?  Звъниш, разказваш, казват ти лекарствата, които да си купиш и воала излекуван си! Не знам, явно са много глупави щом не са се сетили досега!

Не, лекуването по телефона не е по-правилно, но ситуацията го налага. Това се прави с цел ограничаване на заразата и предпазване на здравите. Помня преди години в гимназията, ходих до личния лекар да ми пусне болничен. Изгониха ме като мръсно коте от там, чак ми се накараха. Преди мене бил минал пациент, който се оказа бил с (по спомен) хепатит, трябало да дезинфекцират. Аз самата в момента не бих тръгнала да търся ЛЛ без сериозна причина.

# 1 469
  • Мнения: 11 550
Скрит текст:
Birdie, при нормални обстоятелства и без мерки случаите се удвояват на всеки 2-3 дни.

Без мерки? никой не знае- няма данни. Освен че навсякъде вече взеха мерки.

Италия има днес +3567 нови. Общо 124.632. Разделете 3567 на 124.632... .
А Италия е най-зле.
Германия- 96.108 общо случая. Последният ден, БЕЗ НОВИ СЛУЧАИ.
Е, те все още не са излезли данните за Италия за днешния ден, както и за Германия. За вчерашния ден в Германия е имало 4,933 нови случая. Гледайки статистиките, струва ми се, че Франция ще задмине всички останали европейски държави по регистрирани нови случаи и починали за ден! Вчера са били 1,053 починалите. Та то дори в Италия никога не са достигани такива цифри за ден.
Междудругото, във Франция има ли въведени някакви мерки?

Да, има. От седмици- те, във Франция, едни от първите започнаха с жестоките мерки.
Напротив, Франция закъсня с мерките.

Общи условия

Активация на акаунт