COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 3

  • 1 273 747
  • 32 209
  •   1
Отговори
# 1 110
  • София
  • Мнения: 27 306
Или е грешка при тестовете или е изключение, което потвърждава правилото. Не е истина как от 1 случай на стотици хиляди да се случва повторно заболяване и то има неизвестни за което и хайде веднага, имунитетът бил мечта. Утре някой ще го потрети, ще се пуснат няколко статийки и хората ще се панират още повече.
Изгражда се имунитет. Прекалено много хора се възстановиха и ако това повтаряше досега целия свят да е пламнал. Дори няма смисъл да се коментира това. Дали имунитетът ще е само за 6 м. 1 г. или 3, 4 г. бъдещето ще покаже. Повторно заразяване на практика е невъзможно.
На 90% е имало проблем с тестването или това е някаква аномалия, което е не е мерило за нищо.

# 1 111
  • Мнения: X
Лекарите не са единни дали предложените промени в Имунизационния календар са в полза на здравето на децата
Главният държавен инспектор доктор Ангел Кунчев посочи, че има достатъчно доказателства, че двата приема на пневмококовата ваксина са достатъчни, а отпадането на пробата манту и реимунизацията на 11-годишните срещу туберкулоза е една единствена страна, която прави четири приема на БЦЖ ваксина, а отпадането на петия от миналата година не е довело до увеличаването на туберкулозата у нас."
https://www.bnr.bg/post/101157914/lekarite-ne-sa-edinni-dali-pre … draveto-na-decata

„Нека да не пренасяме европейските стандарти у нас, защото здравословното състояние на българина е по-различно от европейското“, каза д-р Миндов.
Общопрактикуващи лекари против промените в имунизациите https://www.puls.bg/novini-i-sbitiia-c-2/obshchopraktikuvashchi- … izatsiite-n-35442

"Ваксината се е превърнала в мръсна дума по света и всяко махане на ваксини се аплодира от масовата публика, което не е добре. Не всички промени, които се правят, са добри, трябва да се мисли преди това, а не след това“
https://m.zdrave.net/Новини/Доц.-д-р-Атанас-Мангъров--С-някои-от … вропейския/n10342
........

# 1 112
  • Мнения: 696
Не съм чела цялата текуща тема и половината от миналата, така че се извинявам, ако е дискутирано.

Гледам worldometers и ми направи впечатление следното:
Франция 03.04: 23 060 новозаразени
Франция 04.04: 7 788 новозаразени

3ти април с грешни данни ли е? Въобще не пасва на общата картина.

Също така пак за Франция. Последните 3 дни са със смъртни случаи 1000+ на ден. И това ли е така? Не съм чула да се коментира масово из медиите. В медиите основно се говори за "рекордите" в Италия и Испания.

Франция еднократно (на 03.04) добави бройка за новозаразени извън болниците - по къщите и в домове за стари хора. Затова бройката за този ден е толкова шокираща. А иначе смъртните случаи са над 1000 в последните дни, наистина достигна Италия и Испания по този показател.

# 1 113
  • Мнения: X
Цитат
Имам чувството че тоя вирус е минал презрадиоактивно поле , вода , .. или е паднало от небето с някой метеорит .
Simple Smile Има такава хипотеза.
https://standartnews.com/lifestyle-lyubopitno/koronavirust-doshl … smosa-418642.html
Аз много не вярвам да е дошъл от метеорит, но знае ли човек.

# 1 114
  • Valencia-estadio de Mestalla, Barcelona-estadio de Camp Nou
  • Мнения: 901
Цитат
Имам чувството че тоя вирус е минал презрадиоактивно поле , вода , .. или е паднало от небето с някой метеорит .
Simple Smile Има такава хипотеза.
https://standartnews.com/lifestyle-lyubopitno/koronavirust-doshl … smosa-418642.html
Аз много не вярвам да е дошъл от метеорит, но знае ли човек.
Сценарият е подобен на един филм - "Щамът Андромеда"

# 1 115
  • София
  • Мнения: 11 492
Здравейте,
Тази сутрин брифинг няма ли?

# 1 116
  • София
  • Мнения: 62 595
Има, сега свърши.
24 нови         от тях     20 в София

починали - 4 (хванах го късно, може и да не съм разбрала.

# 1 117
  • Мнения: 19 027
Капацитетът за тестове щял да стигне 2-3000 . Колко ли ще правят реално...Някъде правили успешно бързи тестове у нас, ама не запомних къде.

# 1 118
  • Мнения: X
Ето мнението и на друг медик относно масовата психоза

Скрит текст:
Най-страшното в истерията около коронавирусът не е самото заболяване, ограниченията или дори огромните финансови загуби. Страшното е, че се показваме като незрели, лесно внушаеми и от там лесно манипулирани общества, смята д-р Борислав Генчев. Хирургът е общински съветник в Горна Оряховица и член на Общинския кризисен щаб и открито заявява, че повечето мерки срещу коронавируса са ненужни, а някои дори вредни.
Все повече си мисля, че ставаме жертва на някакъв глобален социален експеримент. Някой тества как реагират различни обществени групи в ситуация, в която се имитира голяма заплаха. Как иначе да си обясня, че преди две години нямаше такава истерия за ебола, което е много по-опасно заболяване и беше на път да се разпространи глобално, нямаше чак такава истерия и предишни подобни вируси, които поразиха не по-малко хора. Защо точно сега? Нямам отговор на този въпрос, но съм категоричен, че коронавирусът не спада към особено опасните инфекции и паниката е напълно безпочвена, заявява д-р Генчев.
Усложненията и смъртността се приближават до Респираторния дистрес синдром, който преди десетина години отново дойде от Китай, както и до свинския грип в по-ново време. Но този път паниката е в пъти по-голяма. И това се дължи не на фактите, свързани със заболяването, а на заливането с изкривена информация и втълпяването на чувството за някаква прекомерна опасност, смята докторът.
Какви са фактите?
85% от заразените с коронавирус въобще не развиват някаква клинична картина, тоест те не се разболяват.
10-12% развиват клиника на банални вирусни инфекции, като при повечето хора заболяването отшумява за 3-4 дни без антибиотици.
3-5% може да развият по-тежка клиника, като основно усложненията идват от белите дробове. Самият вирус има афинитет към рецептори в белодробните алвеоли и се настанява първо там. Усложненията са при хора с компрометиран имунитет – хронично болни, възрастни с няколко заболявания, прекарали тежки хирургични интервенции, лъчетерапия и химиотерапия.
Няма особена разлика между коронавируса и обичайния тазгодишен грип като усложнения и смъртност. В момента отделенията са пълни с заболели от втората вълна на стандартния грип. Има и смъртни случаи, свързани с него. Но никой не ги брои, както се прави с жертвите на коронавируса.
Всяка година има 2-4% смъртни случаи при всяка грипна вълна без това да причинява блокиране на цялото общество, напомня горнооряховският лекар.
По правилата на медицинската практика въобще не се налага хоспитализиране на установените с коронавирус. Само се рискува заразяване на лекари и сестри и разпространение на вируса. Със сигурност около 1 установен с вируса има още 100, които вече са заразени. Повечето от тях обаче няма да развият никаква клинична картина и няма дори да разберат, че са носили вируса. Защо те трябва да бъдат поставяни под карантина. Защо предприятия ще спират работа, заради евентуалната възможност някой да е заразен, удивен е лекарят.
Дори да си носител на вируса, това не е някаква присъда. Категорично не се започва лечение с антибиотик веднага. В първите 3-4 дни се приемат само общоизвестни антивирусни препарати. Едва, ако след това има някакви усложнения, може да се премине към болнично лечение.
Няма смисъл от стандартните предпазни маски, могат да помогнат само специализираните, които задържат частици от 3-4 микрона. Но, ако някой ти кихне в лицето, може да се заразиш и през очите. Така че маските не са никаква гаранция, дори да са супертехнолотични.
Предпазните мерки са прости и общоизвестни. Възрастните хора на 65 години и със заболявания трябва да избягват масовите прояви и да излизат само при нужда. Миенето на ръцете и използването на антибактериални гелове на алкохолна основа е най-добрата профилактика. Да се ограничават всички публични прояви обаче е ненужно и безсмислено, смята д-р Генчев.
Държавата ни се увлича по западните страни. Общините се увличат по държавата. Натрупва се ненужно напрежение, което ще има и много негативен икономически ефект. Но пък ще има и такива, които ще спечелят. Вече сме виждали как се дават милиони за лекарства срещу свински грип, които после се изгарят, защото са се оказали ненужни. За съжаление и този път не се показахме като зряло и информирано общество, а се поддаваме на внушение и паника, коментира д-р Борислав Генчев.
Много благодаря за този пост. Хубаво е да видиш мислите си, облечени в думите на разумен специалист. Simple Smile

# 1 119
  • Sofia
  • Мнения: 53
Преди дни имаше информация, че прокуратурата стартира проверка в лабораториите за реактиви и тестове. Не са се похвалили все още с резултати, но  очаквам  през следващата седмица PR колко нередности са открили. Залагам също, че преди Цветница ще затегнат мерките.

# 1 120
  • София
  • Мнения: 11 492
Генералът спомена за някакво семейство от Стара Загора, дето не излизали били, пък се заразили всички. Повече инфо някой чу ли?

# 1 121
  • София
  • Мнения: 3 840
Има не малко съобщения за повторно заразяване. Тръгна от Китай и вече има и в Европа. Преди го отдаваха на това, че тестовете не са били верни или не са били излекувани. Но мен лично много ме притеснява. Да не говорим, че май оставя следи в белите дробове и повторно заразяване е доста страшно

Другото, което е доста страшно са тези над 5% смъртност. Това е  за онези, които все още са на мнение its just a flu bro и твърдят, че мерките са прекалени. А има много, много такива

# 1 122
  • Мнения: 2 317
Не знам дали сте коментирали за починалия българин в Англия.Приеха детето ми в болница и ви изпуснах.
Та да кажа за него,познаваме го лично..не вярвайте на всичко написано в пресата.Малко ме съмнява да е починал от ковид(беше зависим).

Дори така да е, от къде  на къде вие ги съобщавате тия неща? Официален говорител на семейството ли сте?

# 1 123
  • Мнения: 295
Добре де , както и да го мисля според мен излизането от ситуацията с вируса е адски сложно и незнам дали е възможно даже . Кога ще се върнем към нормално положение , когато станат 0 доказаните ли ? Защото и 10 човека да са пак ще стигнем до това положение след махане на ИП . В момента имаме 467 активни и доказани случай на коронавирус , казват , че хващат само 2 на 11  , а и тепърва се очаква пик , дори към началото на май да намалеят случайте , то пак ще има такива . Отделно като се махне ИП ще идват и хора от чужбина ... На мен всичко ми е много странно , дори футболист като Дибала в перфектна възраст и форма , обявява , че вече е излекуван и след 2 дни пише , че теста пак е показал положителен . Може би изпускам някой неща , но според мен нещата ще отихнат и след вдигане на мерките ще има втора по силна вълна . Освен ако няма лекарство или слънцето вече , че убива вируса .

# 1 124
  • Мнения: 2 654
Разпускането на медицинският съвет е много странно и не е добър знак .
Бойко се нерви на Мангъров, но той казва това, което всички упорито отказват да повярват - избавление от КВ ще има тогава, когато 70 % от нас преболедуват- сега, след 6 месеца, след 1 година. Как ще прекараме това време, ние избираме - всички в изолация за 3, за 6 месеца или за 1 година. Каквото и да правим , КВ ще е тук сред нас, това е положението.
Проф. Костов и той звучеше бодряшки, говореше  за анализ на резултатите след първия месец и промяна на курса, но сега и той замлъкна.
Проф. Аргирова и тя изчезна.
Според мен Ген. Мутафчийски е поставил условие- или аз ръководя , или се оттеглям .

Последна редакция: нд, 05 апр 2020, 12:41 от Veracruz

Общи условия

Активация на акаунт