COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 3

  • 1 479 580
  • 32 209
  •   1
Отговори
# 6 255
  • Мнения: X
Калинка, добре звучи това в Холандия и Германия. Пример за адекватни и позитивно насочени мерки.
А тук в Бг какво имаме: затварят се бизнеси, намаляват се заплати, уволняват се хора. Помощи няма, държавата ни е на принципа: дайте, да дадем.
Как ще смекчим икономическата криза, ако насърчаваме обедняването? Става омагьосан кръг, няма пари, няма потребление и всичко е в застой.
Оффф, лягам си и си обещавам да не влизам вече тук, такава безнадеждност ме обзема, като чета нагласите и разсъжденията че....Scream

# 6 256
  • Мнения: 515
В Ню Йорк го докараха до масови гробове в мирно време . 
Мангърката спешно да им обясни че това е почти грипче , да не се плашат .

Скрит текст:





https://www.theguardian.com/global/video/2020/apr/10/aerial-vide … virus-surge-video

# 6 257
  • Мнения: 73
за някой може да е полезно-възможност за втори трудов договор, ако се намери нещо друго

https://www.economic.bg/bg/news/12/rabotnitsi-v-neplaten-otpusk- … udov-dogovor.html

# 6 258
  • Мнения: 1 230
В Ню Йорк го докараха до масови гробове в мирно време . 
Мангърката спешно да им обясни че това е почти грипче , да не се плашат .


Масови гробове се ползват на това място от над 20 години.

# 6 259
  • Мнения: 2 110
Не, не са изчислили. Вие сте се концентрирали върху точно този случай, аз говоря като цяло. Няма смисъл да спорим.
Това не е един случай, използвам ги просто като пример. Само при нас от 25 случая имаме три подобни двойки, има в абсолютно всички страни масово такива случаи на смърт на хора от едно семейство - в различна възраст, пол, здравословно състояние.

Абсурд е да се заразиш от обувки. Цялата мантра за заразяване от обувки, дръжки, въздух от другия край на квартала или изтупан килим е стероидно-медиен балон, който цели паника. Вирусите живеят в живи приемници и се пренасят между тях. Не могат да съществуват върху дръжки, пръчки, коли, входове, лампи и др.
Вирусите са все още "не напълно живи" върху дръжки, пръчки и обувки, но съвсем не са лишени от своята заразност.
Доказано е даже и по колко часа/дена я запазват, "лепнати" върху тези повърхности и "блуждаещи" във въздуха.
Явно наистина много хора смятат вируса за живеещ и опасен, само ако е в живи организми. Тук даже имаше вярващи, че вируса загива моментално, щом човек умре...
Това донякъде обяснява защо става лесно заразяването - всяка информация, описваща вируса се обявява за стероидно-медиен балон, целящ паника, вместо да се опита човек да се съобрази с нея. Все пак не е измислена, а само споделена във форума.

Проф. Щреек твърди, че проби, взети от вируса от такива повърхности, не могат да бъдат култивирани в лаборатория. Вие защо си мислите, че знаете повече от специалистите? Защото няма да настане апокалипсис ли? Ами няма да настане, това е положението.

П. С. Не мога да коментирам пациенти, които не са мои пациенти и нямам никаква идея за история на заболяването им. Препоръчвам Ви и Вие да не го правите, защото не е коректно.

# 6 260
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 637
Масовите гробове в САЩ са на хора без роднини, самотници. И преди са ги погребвали така, на този остров, сега са 10 пъти повече. Четете внимателно.

# 6 261
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Калинка, добре звучи това в Холандия и Германия. Пример за адекватни и позитивно насочени мерки.
А тук в Бг какво имаме: затварят се бизнеси, намаляват се заплати, уволняват се хора. Помощи няма, държавата ни е на принципа: дайте, да дадем.
Как ще смекчим икономическата криза, ако насърчаваме обедняването? Става омагьосан кръг, няма пари, няма потребление и всичко е в застой.
Оффф, лягам си и си обещавам да не влизам вече тук, такава безнадеждност ме обзема, като чета нагласите и разсъжденията че....Scream

Това е голямата трагедия. И смесено с непрекъснато облъчване от телевизора + безброй сайтове с някаква информация дето кой разбрал и кой не разбрал...и става още по-голяма трагедия.

Последна редакция: сб, 11 апр 2020, 01:13 от Не се сърди, човече

# 6 262
  • Sofia
  • Мнения: 4 489
Нагласите са да си стоим вкъщи на диваните и ако може да ни падат парите от небето, ще е най-добре! Далеч съм от мисълта, че трябва да се юрнем масово навън, безспорно трябва да изолираме рисковите групи и възрастните хора. Младите и правите трябва да могат да работят, при стриктно спазване на строго установени правила разбира се. Колкото до мързеливите, тях винаги ги е имало, има ги, и ще продължава да ги има.
Лично мнение, с което не ангажирам никого.

# 6 263
  • Под сянката на разлистените кактуси
  • Мнения: 2 893
В Ню Йорк го докараха до масови гробове в мирно време . 
Мангърката спешно да им обясни че това е почти грипче , да не се плашат .

Скрит текст:





https://www.theguardian.com/global/video/2020/apr/10/aerial-vide … virus-surge-video

Това са починалите, които никой не е прибрал от моргата в продължение на 2 седмици. Там по принцип си ги погребват, не е заради епидемията. Е, повечко са от обикновено, но чак пък масови гробове...

# 6 264
  • Мнения: 1 230
А за темата...Праив ми впечатление, че няколко пъти се включват лица, които явно са учили или се занимават с вируси, болести, биология и т.н. Обясняват нещо и се почва едно опониране, че не било така от хора, които си нямат никаква представа за какво става въпрос, а са взели дипломи за професори през последните четири седмици от Интернет. Много интересен феномен.

Много точно написано. Именно затова тези хора прдпочитат (предпочитаме) да не пишат по темата.
"Насила можеш да вземеш, не можеш да дадеш", както твърди се, са казали древните китайци.

# 6 265
  • Мнения: 13 678
Проф. Щреек твърди, че проби, взети от вируса от такива повърхности, не могат да бъдат култивирани в лаборатория. Вие защо си мислите, че знаете повече от специалистите? Защото няма да настане апокалипсис ли? Ами няма да настане, това е положението.
П. С. Не мога да коментирам пациенти, които не са мои пациенти и нямам никаква идея за история на заболяването им. Препоръчвам Ви и Вие да не го правите, защото не е коректно.
А защо мислите, че някой в тази тема очаква апокалипсис? Напротив, очаква да се намери решение за избягването му.
Всичко, което пиша е вече пускано в темата като линк към данни и статии от специалисти.
Не е мое мнение. Ако е - пиша "според мен".

Не коментирам и пациентите, а твърденията за липса на връзка между наличието на коронавирусна инфекция и леталния край от друго заболяване.

# 6 266
  • София
  • Мнения: 34 823
Положението в Белгия е трагично просто. Sad Те са като в менгеме от множество огнища, за съжаление там вируса покоси много домове за възрастни, откъдето и дойдоха много жертви. Значи те са 11.5 млн. население, а по неофициални данни са заразени (или са били) около 2.4 млн. но тук може и да са по-малко, заради спецификата на разпространението (множество домове за възрастни). Но и по-малко да са, със сигурност са около 2 млн. което на 11.5 млн. население си е плашещо много. И съвсем не са далеч от ''така популярния'' колективен имунитет...

Последна редакция: сб, 11 апр 2020, 01:21 от Diavolo

# 6 267
  • При семейството си
  • Мнения: 7 875
Ето една, за мен, интересна статия, във връзка със споменатия феномен:
https://www.trio.bg/kak-pokolenieto-na-neznacheshtite-sazdade-korona-virusa/

# 6 268
  • Мнения: 2 719
Положението там е трагично просто. Sad Белгия е като в менгеме от множество огнища, а и там вируса покоси много домове за възрастни. Значи те са 11.5 млн. население, а по неофициални данни са заразени (или са били) около 2.4 млн. но тук може и да са по-малко, заради спецификата на разпространението (множество домове за възрастни). Но и по-малко да са, със сигурност са около 2 млн. което на 11.5 млн. население си е плашещо много.
Защо се предполага, че са заразени два.милиона?

Последна редакция: сб, 11 апр 2020, 01:16 от Не се сърди, човече

# 6 269
  • Мнения: X
Доказано е, че вирусът може да живее на повърхности. От няколко часа до няколко дни.
Всъщност се оказа, че не е точно така. Проучванията, върху които се базира тази теория, са направени в лабораторни условия с много голяма концентрация на вируса. В реални условия обаче по тези повърхности се откриват само частици от вируса, които не могат да предизвикат заразяване. Вариантът да се заразиш е следният: преносител се изкашля в ръката си, докосва въпросната повърхност и здрав човек я докосва веднага след това и си докосва лицето. Справка: проф. Щреек, немски вирусолог.
Gabito, благодаря за този пост. Flowers Hibiscus
Точно тази подробност, която описваш е пропусната в гръмките статии на блиц, пик, 24 часа и много други издания, от които народът охотно се информира.
Говорете с някой лекар на 4 очи. Ако е инфекционист, още по-добре. И вижте какво ще ви каже. Ама не гледайте тези с интервютата, те имат други мотиви и говорят вече други, “правилни неща”.
Няма такова чудо като живеещ вирус 10 дни върху метал или пластмаса.
Да, дръжките се пипат от много хора и ако пипнете дръжката веднага след като някой болен се е изкихал директно върху нея, може да се заразите. Но това си е директен пренос, не е оцелял от 10 дни вирус.
Прави ми отвратително впечатление как и видни лекари промениха наратива, а преди говореха, че само директен контакт го предава. Вече се върти повсеместно псевдонаучна, полувярна или абсолютно фалшива информация. И се тръби като единствена истина.
Ужас някакъв, все едно сме в средновековието...People Eyes

Общи условия

Активация на акаунт