Стара Загора 9 - някои са по морета, другите разпускат по кафета...

  • 14 125
  • 281
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 1 149
Момичета трябва ми спешно детегледачка за почасово а после за постоянно-за бебе на 1г.и3мес.Някой да има инфо?Благодаря ви предварително bowuu

# 196
  • Мнения: 11 329
Уф, прибрахме се!
Сега къде ще търсим място за малкия ни въздушен замък не ми иде идея. След толкова скачане на Кукления, искат маймуните и тук да продължат

# 197
  • градът на правите улици
  • Мнения: 52
Някой знае ли от къде  в нашия град мога да си намеря бебешки бурканчета с винт? Мерси предварително.

# 198
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 526
Колко ти трябват?

# 199
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 925
Фиди, добре дошла. Пускай ги да скачат по-леглата, не ли по лесно?  Grinning

Ализея, и аз мога да помогна с някой и друг буркан, че те новите пюрета с тия гадни винтове, а празни буркани едва ли има някъде...

# 200
  • Мнения: 619
бре,не ме шашкайте с тез буркани,че и на мен ще ми дотрябват....

# 201
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 925
Няма страшно, бе... и на теб ще намерим  Grinning

# 202
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Буркани нови няма да намерите... Ама бурканите от сегашните пюрета, които са със същия размер винтова капачка от едновремешните бебешки пюрета, могат да се използват с нови капачки, които се продават почти навсякъде...

Що се отнася до режима на водата... Malo, режим на водата има от 20 години, ще има и занапред... Дневния режим е ИЗВЪНРЕДЕН, заради горещините и изпразването на големия водосъбирател, който се намира на Аязмото... Неговия обем е 11 000 кубични метра и в горещи дни НЕ ДОСТИГА, поради в пъти увеличеното потребление... Дебита на помпите от долината на Тунджа е 2 000 кубични метра на час... Според изчисленията, в горещите дни, за един час изтичат 4 000 кубика... Е, от къде да дойде разликата от 2 000 кубика - няма от къде, и резервоара е празен... Поради тази причина няма вода и по горните етажи на блоковете почти през цялото време, защото е намалено водоподаването... За да не спре водата в града съвсем... От друга страна е ЗАГУБАТА на вода по СТАРАТА водопроводна мрежа е ОФИЦИАЛНО 65 %... Неофициално е 75 %... Тоест, от всеки 11 000 кубични метра, 8250 СЕ ГУБЯТ - попиват в земята... А за да дойдат до Стара Загора тези кубици са изпомпвани от помпите по Тунджа, изхарчено е огромно количество електроенергия... Всичко това "произвежда" воден режим - нощен и при екстремно потребление - дневен... Дори и да се вдигнем на протест - нищо няма да направим... Тук става въпрос за мнооооого пари - за цялостна подмяна на старите водопроводи... Според изчисленията на експертите от ВиК дружеството в Стара Загора, нужни са 8 милиона евро... Според мен са повече... Ако им ги намериш, старозагорци ще са ти верни до гроб, защото ще ги избавиш от 20-годишния сух режим... И не сравнявай Стара Загора със София... София пие гравитачна вода по 60 стотинки кубика и има 410 милиона кубични метра "резервоар" - язовир Искър... А Стара Загора пие изпомпвана вода от пикливата Тунджа и плаща по 1,44 лева за кубик... Разликата е огромна и място за сравнение НЯМА...
Извинявай за резкия тон, просто трябва да се знаят тези факти...

# 203
  • градът на правите улици
  • Мнения: 52
Към 50-ина.Само че да са или като старите или такива,на които могат да се сложат нови капачки.Защото аз имам само на Hipp, но техните капачки не са хубави, а незнам дали ще станат нови.

# 204
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Мисля, че стават... Ама като се прибера вкъщи и ще разбера със сигурност...
Пък на теб защо са ти толкова много бурканчета...? Какво ще консервираш за Мартини бейби...?

# 205
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 526
Толкова много не знам дали ще има, но поне десетина мога да ти дам, мисля.

# 206
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 925
Тези на Хип със сигурност не стават за консервиране, както и всичи други от този тип - Гербер, Семпер, Ганчев (новите)...
А обикновените капачки също не им пасват, защото резбата е друга.

Аз трябва да имам няколко бурканчета, ще проверя.

# 207
  • градът на правите улици
  • Мнения: 52
Супер сте.Колкото толкова.Мисля да му направя разни пюренца докато все още имам мераци, че все още не ми се записва на кухня.А пък ако карам само на купени соленичко ще ми излезе Sick   

# 208
  • Мнения: 619
Добро утро ,народе!
Нещо се поразбудих след поредното хапване на момата,та реших да надзърна тука...

# 209
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 925
Супер сте.Колкото толкова.Мисля да му направя разни пюренца докато все още имам мераци, че все още не ми се записва на кухня.А пък ако карам само на купени соленичко ще ми излезе Sick   

В такъв случай защо ще си играеш с буркани и стерилизираме. Нямаш ли фризер?
Аз правех по една доза пюре от моркови примерно, от тичквички, от ябълки и т.н., наливах ги във форми за лед и после ги давах поотделно или смесени, като преди това просто размраявах.
Много по-малко хамалогия е така.

Плюс това, ако не мислиш да заместваш хранене до годинката, количеството на твърдата храна е толкова минимално, че на мен ми стигаха по 3-4 кубчета от пюрето. Ако отварях цяло бурканче всеки път, със сигурност щях да изхвърлям.

Общи условия

Активация на акаунт