Отговори
# 765
  • София
  • Мнения: 17 414
Аз имам два много лоши отзива за Меридиан - едно детенце от там дойде в нашия клас, а друго - в.съседния, поради драстично падане на нивото на преподаване. По средата на 3 клас да си вдигнеш детето да го местиш, трябва да е много сериозно. Детето трудно догонва класа по английски, работят допълнително с учителката.
Второто е от каката на дете от класа, която е в гимназията, според майката нищо не се учи,ама за нея е добре, защото тя се занимава с диджей-ство и са си окей.

# 766
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 325
Нямам идея за приема. Питагор е отложил приема за 2, 3, 4 клас след май. Не знам СС дали успяха да проведат някакви тестове...
Чудя се има ли промяна за приема в СМГ или още се надяват от 13.5 да са в училище...

Последна редакция: чт, 16 апр 2020, 21:16 от bubanka

# 767
  • Мнения: 5 973
Ако съдя по нашият опит, приемът за горни класове е в началото на юни. Но това е инфо от преди 3 години. А и договори нямаме още. Чакаме ги. Принципно са края на април, началото на май.

# 768
  • София
  • Мнения: 7 277
Пипи, според мен ще го приемат в БШ след вдигане на ИП. Сега не е ясно въобще колко от приетите ще се запишат.

# 769
  • София
  • Мнения: 62 595
Пипи, може да се окаже, че ИП ви е на късмет, щом сте в резервите. Не се знае колко хора ще се откажат, а със сигурност ще има отказали се.

# 770
  • Мнения: 1 175
Здравейте, дано питам на правилното място Simple Smile
Синът ми септември ще е навършил 6г и си мисля, че е добре да започне предучилищната си година в бъдещото си основно училище. Посещаваше до скоро частна градина, но пред вид положението + че не съм много доволна от нея, го отписах. На есен ще търся ново място, до тогава ще е в къщи.
Може ли да се препоръчате добро ЧОУ с предучилищна или ще бъде с компромис? И съответно - дали този вариант ли да избера или да потърся градина за предучилищната и после училище?
Тепърва ще проучвам частните училища, засега имам добри отзиви за Петър Берон, но само от едно място, моля някой тук ако може също да даде мнение.
Благодаря много!

# 771
  • София
  • Мнения: 7 277
Gaggi, приемът за ПУК на повечето места вече е поприключил. Държите ли на някой район на София по-конкретно?

# 772
  • Мнения: 5 425
Здравейте, дано питам на правилното място Simple Smile
Синът ми септември ще е навършил 6г и си мисля, че е добре да започне предучилищната си година в бъдещото си основно училище. Посещаваше до скоро частна градина, но пред вид положението + че не съм много доволна от нея, го отписах. На есен ще търся ново място, до тогава ще е в къщи.
Може ли да се препоръчате добро ЧОУ с предучилищна или ще бъде с компромис? И съответно - дали този вариант ли да избера или да потърся градина за предучилищната и после училище?
Тепърва ще проучвам частните училища, засега имам добри отзиви за Петър Берон, но само от едно място, моля някой тук ако може също да даде мнение.
Благодаря много!

Здравейте,

Всички спрягани за читави частни училища имат предучилищни класове (ПУК). В мнозинството от случаите, ако не сте били в ПУК към съответното училище, за вас няма да има останали места в 1-ви клас. Добавете, че повечето деца тръгват в 1-ви клас от 6-годишна възраст. Освен това, мисля че сте изпуснали сроковете за кандидатстване за ПУК в следващата учебна година.
Все пак, обадете се на близките до вашето местоживеене частни училища и попитайте какви възможности имате...
Желая ви късмет и успех!

# 773
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 325
Е в Детските градини не правят ли кариерно ориентиране?
Дайте малко повече инфо - район, бюджет, цели, кое за Вас е компромис?
Петър Берон не става, освен ако не сте почитател на чалгата (да не се обиди някой любител на фолклора, нямам предвид музика, а светоглед). Ако сте - хич не се колебайте, ще си спестите четене и драма.

# 774
  • София
  • Мнения: 62 595
Какво кариерно ориентиране в ДГ? Доста хора гледат да запишат детето в градина, без значение дали частна или държавна, за да имат точка по район за държавните училища. А обикновените ЧДГ какво да ориентират кариерно и на какво основание да ориентират?

# 775
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 325
На всяка манджа мерудия.
Има доста градини, които обсъждат с родителите накъде след трета група.
Ако на жената и трябват точки за държавно, няма да пита тук за частно.

# 776
  • София
  • Мнения: 62 595
На всяка манджа мерудия.
Има доста градини, които обсъждат с родителите накъде след трета група.
Ако на жената и трябват точки за държавно, няма да пита тук за частно.

И на какво основание го правят? На наблюдения от учителките, от изходящ тест? Аз като родител хич не бих искала от ДГ да ми правят кариерно обсъждане след трета група, защото това си е моя работа. От градината могат да си мислят каквото си искат, учителката да е с нейното си мнение, което да е тотално грешно. А ако има родител, който на всяка цена е решил да си изпраща детето в определено училище, какво да говорят от градината, да му кажат, че детето няма да влезе или ще си замълчат? Всеки родител си ги решава тези неща самостоятелно, няма тук говорене накъде след трета група за чуждите деца. С какво ще го обосноват това обсъждане, с това накъде духа вятърът ли? Кой учител ще каже "абе, вие не сте за академично училище, я се ориентирайте към някое по-лежерно"? Нали родителите ще се разпищят! Ако споменат отделно училище, то ще изглежда като агитация, като лобиране. Затова на такива обсъжданици хич не вярвам като родител.

# 777
  • Мнения: 5 973
Ох, Анди. Просто в добрите градини питат родителите къде са се насочили да кандидатстват за ПУК. За да подготвят децата според изискванията на съответното училище.

# 778
  • София
  • Мнения: 62 595
И защо да го правят? за да им се опразни наполовина четвърта група за догодина ли? Не че няма да вземат нови деца, но се разбутва групата, която вече три години е с общо взето един и същ състав.

Последна редакция: чт, 16 апр 2020, 22:43 от Andariel

# 779
  • Мнения: 5 973
Защото, Анди, частните градини гледат интереса на клиентите. Доволните клиенти водят нови клиенти след себе си.

Общи условия

Активация на акаунт