Отговори
# 780
  • София
  • Мнения: 62 595
Ок, Фенси, щом казваш. Частните градини и изобщо градините в София проблем с клиентите нямат. Дори им е проблем сериозният наплив. Това продължава да е пазар на продавача.

# 781
  • Мнения: 6 330
Кандидатстването в добрите ЧУ първо е без всякакви кавички, и пак първо, а не второ, съвсем не е фасулска работа.
И съвсем не всички деца от 20-то биха влезли примерно в СС. Дори смея да мисля, че малка част от тях биха влезли.
Дори ако оставим СС, което на върха, аз мисля, че никое ДУ, включително 20-то, не може да се сравнява с, изброявам ги по азбучен ред, Азбуки, Иззи, Климент Охридски, Образователни технологии, Питагор, Томас Едисон. Никое ДУ.
В прогимназиалния етап - единствено СМГ. Което не е нито в Лозенец, нито баш в центъра, нито в Иван Вазов, а е на Сточна гара.

Колкото до ЧДГ, да, добрите от тях подготвят и дават насоки за кандидатстване в ПУК в добрите ЧУ, което кандидатстване е трудна и сложна задача и съвсем не е фасулско. В най-добрите ЧУ, СС и Питагор, приемат едно от пет до едно от десет деца, а в другите добри ЧУ приемат едно от поне три. Конкуренцията е сериозна.

Всичко това са азбучни истини, отдавна известни на всички пишещи в темата и на всички интересуващи се.

# 782
  • Мнения: 194
Ох, Анди. Просто в добрите градини питат родителите къде са се насочили да кандидатстват за ПУК. За да подготвят децата според изискванията на съответното училище.
Хм, не ми се вярва да има ЧДГ която да подготвя по индивидуален план различни деца само защото може да има родители с разична насоченост. По-скоро родителите се питат на къде са се насочили, за да им се каже овреме
дали има смисъл да записват детето си там. Ако една ЧДГ е към някое ЧУ което е ориентирано към точните науки
ще наблягат повече на неща които биха спомогнали на развитието на детето в тази сфера. Ако градината е към училище с чужди езици се набляга на езиците.  Или поне така ми се струва. А повечето ЧДГ които са си самостоятелни имат едни програми които ползват за всички деца.
Но знам ли. Може да има и такива с индивидуален подход към децата.

# 783
  • Мнения: 6 330
Абсолютно.
А градини, които проявяват индивидуален подход и готвят за конкретни ЧУ, наистина има. Не са много, но ги има.

Последна редакция: чт, 16 апр 2020, 23:10 от Татко Мецан

# 784
  • София
  • Мнения: 17 414
Права е Фенси, при нас в ЧДГ също си работеха с децата спрямо това накъде ще кандидатстват. Правеха проекти за ... ох, забравих, едно сдружение в 10СОУ, искаха портфолио; едно дете поекъм ТЕ, нашето и още едно към ОТ. Знаеха и консултираха.

# 785
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 325
Та значи сега Нико не може да даде подробности за Британика, различни от тези на първа страница? Защо се трие безогледно?
Да попитам по-любезно:
Нико, моля да разкажете подробности за хорариума, помагалата, допълнителните часове по предмети, участието и постиженията на състезания и олимпиади, униформите и храната. Благодаря.

# 786
  • Мнения: 36 197
Защо се трие, обясних преди два дни.
Ако давате отзиви без да намесвате детегледачката, съпругата, сушилнята, правописа на потребителя и т. н., нищо няма да бъде изтрито. Но един отговор, който е оффтопик и ще породи пет страници нападки и обиди, няма да остане в темата.

# 787
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 325
Защо се трие, обясних преди два дни.
Ако давате отзиви без да намесвате детегледачката, съпругата, сушилнята, правописа на потребителя и т. н., нищо няма да бъде изтрито. Но един отговор, който е оффтопик и ще породи пет страници нападки и обиди, няма да остане в темата.
Разбирам те, но не аз споделям за детегледачката! Зададох въпроси, на които доста хора търсят отговори. Виждам, че този, който пише за детегледачката и имането стои.

# 788
  • Мнения: X
Кандидатстването в добрите ЧУ първо е без всякакви кавички, и пак първо, а не второ, съвсем не е фасулска работа.
И съвсем не всички деца от 20-то биха влезли примерно в СС. Дори смея да мисля, че малка част от тях биха влезли.
Дори ако оставим СС, което на върха, аз мисля, че никое ДУ, включително 20-то, не може да се сравнява с, изброявам ги по азбучен ред, Азбуки, Иззи, Климент Охридски, Образователни технологии, Питагор, Томас Едисон. Никое ДУ.
В прогимназиалния етап - единствено СМГ. Което не е нито в Лозенец, нито баш в центъра, нито в Иван Вазов, а е на Сточна гара.

Скрит текст:
Колкото до ЧДГ, да, добрите от тях подготвят и дават насоки за кандидатстване в ПУК в добрите ЧУ, което кандидатстване е трудна и сложна задача и съвсем не е фасулско. В най-добрите ЧУ, СС и Питагор, приемат едно от пет до едно от десет деца, а в другите добри ЧУ приемат едно от поне три. Конкуренцията е сериозна.

Всичко това са азбучни истини, отдавна известни на всички пишещи в темата и на всички интересуващи се.
Съдейки по резултатите на НВО,  не е точно така, 20-то е на 10-то място и е преди всички от изброените от теб с изключение на Питагор (предполагам, че ПЧМГ е Питагор)  и СС, която ти не си  сложил в списъка. В първите 10 са 5 държавни и 5 частни, като сред частните освен СС и Питагор са Евростар, ВЕДА и ЕСПА. Тоест, Азбуки, Иззи, Климент Охридски, Образователни технологии и, Томас Едисон (от списъка ти) - всички са след 20-то. От държавните 1 е в Младост (145-то), 2 са в центъра (20-то и СМГ, като СМГ няма начален курс и  е с изпит след 4 клас, за разлика от 20-то) , 1 в Лозенец (107-мо) и 1 в Гоце Делчев (73-то).
Гледам на Алек Димитров класацията.  Сега, ако твоите критерии за това твърдение са други, кажи кои са и как училищата могат  да бъдат измерени и съпоставени по тях.

# 789
  • Мнения: 6 330
Защо се трие, обясних преди два дни.
Ако давате отзиви без да намесвате детегледачката, съпругата, сушилнята, правописа на потребителя и т. н., нищо няма да бъде изтрито. Но един отговор, който е оффтопик и ще породи пет страници нападки и обиди, няма да остане в темата.
Разбирам те, но не аз споделям за детегледачката! Зададох въпроси, на които доста хора търсят отговори. Виждам, че този, който пише за детегледачката и имането стои.

Не само, че стои, но изведнъж от нищото се появи изтрит негов пост, който отново предизвика катаклизми.
Ясно, че е имал снимка на поста си, но след като веднъж е бил изтрит, е чудно защо сега стои.

# 790
  • Мнения: 36 197
Линкове, моля (може на лс или чрез "информирай модератор").
Нямам проблем да изтрия нещо, което съм пропуснала, да върна изтрито по погрешка и също да се извиня, ако се е получило недоразумение.
Също напомням, че и модерацията не е обект на текущата тема.

# 791
  • Мнения: 5 973
Попеа, НВО отразява частните уроци в 6-ти и 7-ми клас на въпросното ДУ. В случая говорим за период доста години преди това. Нали можеш да мислиш логично?

Последна редакция: пт, 17 апр 2020, 00:08 от bubanka

# 792
  • Мнения: X
Попеа, НВО отразява частните уроци в 6-ти и 7-ми клас на въпросното ДУ. В случая говорим за период доста години преди това. Нали можеш да мислиш логично?
Фенси, дай  тогава друг критерий за сравнение, който да измерва доста години преди това и по който да бъдат сравнени.

# 793
  • Мнения: 5 973
Намери си сама. Аз базирам мнение на личен опит. А не на опита на бавачката.

Приетите деца в СС след ПУК и 1 клас са 99% от частни училища. Държавните са изключение, при това голямо. Въпреки, че има доста кандидатстващи.

# 794
  • Мнения: X
Намери си сама. Аз базирам мнение на личен опит. А не на опита да бавачката.
Нали можеш да мислиш логично? Няма как да базираш на личен опит, защото нямаш и няма как да имаш  такъв за всички училища в София, нито дори само за първите десет в тази класация. Говорим за класация, която е за всички училища и е обективна и по количествен критерий, за разлика от нечий личен опит, който винаги е субективен, по качествен критерий и много ограничен. Затова са всъщност измислени и изпитите, и класациите по техните резултати. Жалко, ако не го знаеш.

Обективната класация по количествен критерий показва, че изброените от Мецан ЧУ са по-назад от поне 5 ДУ, вкл. и 20-то. Очаквам Мецан да поясни по какви критерии е съставил това си мнение.

Общи условия

Активация на акаунт