Първа пролет мина и замина, а октомврийчето седи под карантина. Тема 6

  • 14 913
  • 761
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 4 012
Брат ми два пъти са го цепвали защото майка ми не е знаела че трябва да забелва пишлето и на по късен етап е ходил на доктор...

# 91
  • Мнения: 989
За забелването: ако се има предвид някакво дърпане и опъване силно- не го правим. Но пък всеки ден издърпваме нежно, за да почистим. Бебето е спокойно и не плаче. С това леко издърпване за почистване всъщност сме си го забелили вече- без плач, грубости и инфекции. Нежно, леко- с цел добро почистване. Но нашата педиатърка ни беше казала, че при нас като прородна даденост ще е много лесно, защото кожичката не е срастнала силно, както е при много други бебета.

# 92
  • Мнения: 270
До мамите с момченца. Забелвате ли пишлето ? Тук в Англия нищо не са ми казвали, а педиатърката на племенницата ми в България е казала на майка ми да не я пипаме до 1година. Гледам в една група във фейсбук почти всички забелват, а аз не съм я пипала. И сега не знам кое е по-добре.
Аз питах нашия доктор и той каза, че не се пипа, но свекървата много настояваше да го питам и аз го питах отговора не и хареса особенно но какво да се прави. Тя е започнала да забелва пилето на моя мъж от рано, защото така да и казали в родилното и после се капвало най калиев перганат, но не съм сигурна. Единия път като го къпаха със свекара решиха да му забелят пишлето и си отнесаха един неприятен разговор и повече не са го споменавали това забелване. Не съм запозната защо не се прави толкова рано но явно има защо а свекървата много я е страх като стане малкия на 1 годинка да не му го забели доктора и да реве (така казва тя че много ги боляло и даже кръв имало). Ако някоя мама има момченце което е минало през това може да каже при тях как е било.

# 93
  • Мнения: 215
Minax, тази изглежда добре. Ще взема някаква такава и смятам директно да я оставя при нашите.
Относно забелването - аз дърпам лекичко, за да го почистя и това е. На два пъти ММ като го къпа без мен и беше дръпнал по-грубо и кожата му се беше цепнала. Естествено аз много се уплаших и първия път ходихме на доктори и т.н и сега смятам като порасне сам да си я дърпа и да му се забели. Той вече си я откри и сега като е на повивалника и ръката му е все там хаха хваща, дърпа, мъжка му работа 😂

# 94
  • Мнения: 799
Момичета, да се отчета и аз посреднощ. Вчера мина нашият мини-празник за 6те  месеца. Бяхме си тримата с мм и малката. Тортата стана супер 😊😊 имаше подарък и за мен, чух първото МА-МА и то няколко пъти, казано високо и ясно с малкото й сладко гласче 🥰🥰🥰

# 95
  • Белгия
  • Мнения: 511
Аз го поръчах заедно с надуваемата възглавничка и двете калъфчета. Те са двулицеви, и няма нужда от две People Information Desk Person . За мен лично изглежда удобно. Виктор е 8 кг, обляга се и назад и настрани, харесва му да се оглежда и върти, да следи какво правим и какво се случва наоколо. Мисля, че за цената си е идеално.

Тери, да, столчето е ANTILOP. Но за сега го използвам без коланчето, той Виктор колкото и да се върти няма как да падне от него Joy

И ние чакаме такова, но мисля да поръчам и калъф към него да не би да ѝ е голямо въпреки че тя е почти 9 кг.
Удобно ли е според теб?
Аз поръчах такова столче от ИКЕА Heart
Откакто пристигна започнах да го слагам по малко в него и вече си седи супер уверено там. Сега започнах да го оставям в столчето докато готвя или разчиствам.

# 96
  • Мнения: 1 521
На мен ми дадоха такова столче, а днес чакам да ми доставят възглавничката с калъфка и ще започвам да го слагам там.

# 97
  • Мнения: 728
Веси, кашата аз си я направих, за да в пробвам - много беше гадна, има вкус на адаптираното мляко. Grinning

Значи да не давам, както си мислих?! 😁
Но пък пюрето си го хапна преди малко.

Ние още не сме взели столче за хранене защото сътрудника на мъжа ми искаха с жена му като се роди Емо да ни вземат и подарят,но...май няма да ги изчакам. Сега го храня в кошницата, още се събира в нея,но трябва да си свиква на мястото за хранене.

Последна редакция: вт, 07 апр 2020, 13:23 от vesenceto_85

# 98
  • Мнения: 1 521
Ами специално тази от подаръка не мисля, че ще изгубиш ако не я дадеш.
Млеката и аз нямам какво да ги правя, ще ги подаря на някого, ако храни с такова мляко.
Ако някой ги иска то не знам дали си заслужава да се плати транспорт за тези две дози.

# 99
  • Мнения: 1 136
#захранване

Дадох днес за пръв път спанак. Е, определено не му е любимата храна, но яде. Голямо кихане падна с пюре в устата. Всичко е в спанак около нас 😂 изяде го в крайна сметка, но държеше да покаже, че не съм му сготвила вкусно хахахах

Изяжда около 120грама и за още пита. Правя му пюретата с кърма и не го кърмя след това (той не иска).

Искам да попитам, ако някоя мама следва схема за захранване, да сподели, че нещо много се обърках. Прекалено много инфо има навсякъде и ми стана адската каша. Вчера звънях на педиатърката, но не вдигна. Писах й по вайбър и чакам да отговори. Чудя се колко време след началото на захранването се предлага месо. Също така с месо или жълтък се започва? Плодовете кога се въвеждат и с тях замества ли се хранене.. като цяло не ми е много ясно дали да тръгна да давам плод с каша за СЗ или първо да въведа месото? Кога е редно да се замести второ хранене?
Леле, голям пастет ми е в главата. От много четене така стана.

# 100
  • Мнения: 53
#захранване

Дадох днес за пръв път спанак. Е, определено не му е любимата храна, но яде. Голямо кихане падна с пюре в устата. Всичко е в спанак около нас 😂 изяде го в крайна сметка, но държеше да покаже, че не съм му сготвила вкусно хахахах

Изяжда около 120грама и за още пита. Правя му пюретата с кърма и не го кърмя след това (той не иска).

Искам да попитам, ако някоя мама следва схема за захранване, да сподели, че нещо много се обърках. Прекалено много инфо има навсякъде и ми стана адската каша. Вчера звънях на педиатърката, но не вдигна. Писах й по вайбър и чакам да отговори. Чудя се колко време след началото на захранването се предлага месо. Също така с месо или жълтък се започва? Плодовете кога се въвеждат и с тях замества ли се хранене.. като цяло не ми е много ясно дали да тръгна да давам плод с каша за СЗ или първо да въведа месото? Кога е редно да се замести второ хранене?
Леле, голям пастет ми е в главата. От много четене така стана.
И аз преди малко му дадох спанак, въобще не очаквах, че ще си го яде, даже мисля, че си отваряше и устата 😂😂 относно месото-говорих с педиатърката и тя ми каза към 10ти вече да започна да давам,но това пак си зависи от детето. Преди това ми нахвърля още няколко плода и зеленчука, които да дам. Обедно време му давам зеленчуци-едно бурканче препълнено, което ще отиде 150 грама сигурно, а привечер му давам плодове. Кърмя го когато поиска, затова не мога да определя заместено ли е нещо или не. Относно храните-избери си една схема, на която пише подходящите неща за всеки месец и се води по нея. Това, което правя аз, е да записвам кога какво съм му дала за първи път. Но тъй като вашият е по-малък, може да изчакаш да стане на 6м и няколко дни и тогава а да въведеш и месото, но не знам, всичко е според бебето. 🙋‍♀️

# 101
  • Мнения: 354
Аз го захраних на 5++(02.03.20) дала съм картоф, морков, тиква, тиквички, пащърнак, броколи, сладък картоф, и спанак от тези дни. Замествно ни е обедното хранене, а за следобяд му давам каша вече въведох оризова и днес яде малко царевична но добавям плодове макар че той я хапеа и чиста. Аз слагам много малко каша една мерителна шъжичка от Ам че за сега още неискам да замествам да да пробва само. След 10 дни става на 7м.и аз сега се чудех с кое да продължа месо или жълтък и май ще е месо. Аз горе долу се водя по записки на една приятелка.
BMR ако искаш пиши ми ще ти пратя на снимки тя как е захранвала горе долу ориентировъчно да си следиш. Ня мен в началото ми беше много полезно.

# 102
  • Мнения: 295
Спанака не се ли дава по- късно? Искам да питам за копър и лук дали добавяте към пюретата и дали ги въвеждайте по няколко дни като нова храна? А за месото съвсем се обърках , защото в половин бурканче заготовка на хип има около 20-25 грама месо, а тук някой е публикувал, че в в книжката им пише по 12 грама ????
Ние сме стс столче Пт ИКЕА и е много удобно. За зъбките ползвам дентинокс и облекчава за момента, но пак си плаче доста, предполагам , че от зъбите.

# 103
  • Мнения: 553
BMR, аз също съм объркана по същия начин. Педиатърката ми казва давай това, давай онова, но само ако я питам. Иначе си мълчи. Май ще трябва сама да се оправям.
Adel, мога ли да помоля и аз за схемата. Благодаря.

Днес за следобедно хранене се опитах да дам оризова каша. Е, няма такъв рев. Не знам вече. Преди така беше с обяда, ревеше та се къса. Някакси май успя да свикне, че няма да е мляко. Пак се опитва да нервничи, но успява да се нахрани, че и вода да пийне.

Не знам как другите бебета си хапват с охота, без да реват. Ние се храним на 2 часа и вече като дойде време направо и глухите разбират... Вие непосредствено преди храненето ли приготвяте кашите/пюретата? Аз да и винаги е голямо бързаме. Той реве, аз бъркам ядене. Абе картинка сме. Надявам се да се оправи скоро време положението. Joy

# 104
  • Мнения: 962
Здравейте, ето нашата схема от суперготината ни педиатърка, която следи всичко и всичко обяснява, даже и по два пъти:
започнахме каша (само защото наддава малко, за другите не!) оризова с банан Лактана био или хип
следват при заместено храненес каша:
тиква, бял морков, оранжев морков, пащърнак, броколи, карфиол, батат
В началото хип първите, защото са контролирани пестициди и т.нат. Батата вече е на пара, с масло и едно завъртане хим.сол.
Захранва се винаги с 20 гр, после 40 и т,нат. Винаги по един зеленчук, а не смесени комбинации при въвъвеждане.
Това ми го даде за начало, като види как върви и колко изяжда ми дава следващите. Ако искате, ще ги постна и тях

Общи условия

Активация на акаунт