Милано и Северна Италия - тема 12

  • 45 017
  • 736
  •   1
Отговори
# 195
  • Milano
  • Мнения: 3 658
Здравейте!
Отговарям на Петерки със закъснение.

Цитираната част от мое мнение се отнася за Венеция, град който е напълно зависим от туризма.
Хората, които работят там са сезонни работници, наети за няколко месеца. След което получават "безработица" за още няколко.
Липсата на туризъм води до липса на работа и доходи за семействата им.

За каква "печалба на обслужващ персонал" става въпрос?
Работи се на заплата, не на %.

Явно имаме различни неща предвид и по отношение на каравани, палатки и т.н.
Има много почиващи в къмпингите, което не е безплатно.
Погледнах цените за летния сезон в къмпинг в градчето, в което бяхме - 12,5 евро човек/ден. За място,  в зависимост от големината : 22-26евро/ден. Палатка за двама (без ток) - 33,50 евро. Магазините в къмпингите не са особено евтини.

Трябва да има оборот, за да се движи икономиката и да не се губят работни места.

Благодаря Мики!

# 196
  • Milano
  • Мнения: 3 658
Мики, утре ще дават твоите любимци по Канале 5 (21.20ч.) - запис на концерта за 10-годишнината им кариера.

# 197
  • In transit
  • Мнения: 11 819
Реджи, знам Simple Smile те по едно и също време колко предавания дават дето следя...само въртя дистанционното.

# 198
  • Milano
  • Мнения: 3 658
Lago di Garda:









# 199
  • In transit
  • Мнения: 11 819
Аууу Реджи виждам любимото ми Дезенцано на няколко снимки. Heart Eyes

# 200
  • Milano
  • Мнения: 3 658
Дааа, Мики.
Взех от промоцията на Тренорд за езерата, в случая Гарда. Слезнах на Дезенцано, после Сирмионе и нагоре до Лацизе, Бардолино, Гарда и се върнах от Пескиера дел Гарда.
Пълно с народ, много германци. Във влака правостоящи чак до Милано - добре че поне от 08.09 може да се заемат всички места.
Страхотна разходка.

Днес, първи учебен ден.😍

Последна редакция: вт, 15 сеп 2020, 11:57 от regina di cuori

# 201
  • Мнения: 19 015
Айде, махайте карантината и да идваме Stuck Out Tongue

(Вярно ли е, че Сардите искали негативен тест и за италианци? Joy )

# 202
  • Milano
  • Мнения: 3 658
Брадли, понеже не е ясна заповедта на Солинас, днес щял да публикува разяснения.
И тъй като не се различава много от идеите му за санитарен паспорт отпреди министъра прави разследване дали е законно.

За момента от днес или негативен тест при влизане или го правиш там и се самоизолираш до резултата, но няма частни оторизирани лаборатории (само една в Олбия). Stay tuned...😂

# 203
  • In transit
  • Мнения: 11 819
Да, да пада вече тая карантина, че така съм се затъжила за Италия...Cry Cry
Реджи, от западната страна на езерото Салò много ми хареса, но Дезенцано заема централно място от всички градчета по Гарда. Казала съм на мм, че искам къща там. Joy А германците септември май са си традиционно на Гарда.

# 204
  • Milano
  • Мнения: 3 658
Мики, много ми харесват къщите там с едни огромни тераси. Като градче ми допада повече Сирмионе.

На мен ми дадоха час в консулството за ЛК след 40 дни и после се чака 90 дни. Нямало да има глоба нищо, че ще изтече докато я подновят.
Бях питала тук за документите, затова споделям.
Не заблазявам на хората, които имат да правят нещо спешно там.
Сложили един телефон, на който се включва постоянно секретар, а без час не можеш да влезеш.
В крайна сметка се свързах на друг номер, който са махнали от сайта.
И учудващо господина беше много любезен и спокоен.😊

# 205
  • In transit
  • Мнения: 11 819
Реджи, Сирмионе е хубаво, ама твърде много руснаци има за моя вкус.

# 206
  • Мнения: 6 296
Реджи, Сирмионе е хубаво, ама твърде много руснаци има за моя вкус.
Това ми напомни, че скоро бях мернала едно много смешно заглавие в английския The Guardian, че ковид лятото на 2020 година е може би най-доброто за посещение на езерото Комо, понеже... ги няма американците. Grin

# 207
  • Milano
  • Мнения: 3 658
Нито едните, нито другите това лято.

Когато пътувате, проверявайте на сайта на съответните забележителности, които ви интересуват дали няма изискване за задължителна резервация.
Например в замъка в Сирмионе пускаха само хора с резервации да закупят билети и всичко беше изчерпано в неделя.
За къщата на Жулиета във Верона видях същото, дали ще си с билет или в безплатната неделя трябва резервация на час.

# 208
  • Мнения: 1 164
Реджи, благодаря ти, че ми припомни любимите градчета около Лаго ди Гарда. И ние през септември преди две години обиколихме по същия начин- с влак от Милано до Десенцано, а после с корабче обиколихме китните градчета около езерото. Любимо, много любимо.
Силно се надявам пак да отидем...

# 209
  • Мнения: 19 015
Реджи, мога ли да се метна от един на друг полет на  Раян на Бергамо? Или ще ме спрат.

Общи условия

Активация на акаунт