Милано и Северна Италия - тема 12

  • 45 071
  • 736
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 1 031

Zhorchy, зависи от цвета на региона. Ако е червен или оранжев, не става за туризъм.
Както можеш да предположиш от написаното по-горе, цветът сега не е гаранция за цвета след месец.

Може ли линк към официална информация за цвета на региона?
Благодаря ви!

# 376
  • Milano
  • Мнения: 3 679
http://www.salute.gov.it/portale/nuovocoronavirus/dettaglioNotiz … stero&id=5445

Всеки петък излиза нова заповед за цвета на областите от понеделник.

Ако една област е бяла или жълта, т.е. с нисък ръст на заразяване, може да стане оранжева или червена и след една седмица, в зависимост от показателите.
Докато преминаването от зона с по-висок риск към такава с по-нисък (напр.от оранжева към жълта) може да стане минимум след 2 седмици. Не може да се прескача зона, т.е. от червена не може да стане директно жълта, тук трябват минимум 4 седмици.

# 377
  • Мнения: 1 652
А нещо за отпадането на петдневната карантина за пристигащите от ЕС след 30 април дали се чува?
Че вече силно не ме свърта.
Между другото, имахме билети за Катания за първата седмица на юни, отмениха ги, прехвърлихме за след средата на юни... Дано и тогава да се реализират...

# 378
  • Milano
  • Мнения: 3 679
Засега нищо няма, има заповеди от 16.04 и 25.04, които забраняват влизането от Бразилия и Индия. Ще има новост - дигитален формуляр за локализация вместо хартиената декларация досега.

Някой обаче трябва да пише след мен, за да пусна инфо, когато излезе. Иначе ми се карат модераторите за последователни постове.

# 379
  • София
  • Мнения: 747
Пиша Wink
Имам билет за 07.05 до Бергамо, ще спя на езерото Гарда, мисля. Ако не променят това с петте дни обаче, ще се размина с пътуване...

# 380
  • In transit
  • Мнения: 11 881
Реджи, Барба, а как върви ваксинацията при вас? Онзи ден мернах един имейл, че записват университетските преподаватели за ваксини, но не знам как са групите при вас.

# 381
  • Milano
  • Мнения: 3 679
Мики, в момента може да си запазят час и хората между 60 и 64г. в Ломбардия.
Учителите първо бяха с предимство (на малката учителите имат първа ваксина вече), после решиха че ще си чакат реда след възрастните и хората с патологии.

Общо за страната 18млн с една доза, над 5млн с двете.

Нас от работата ни питаха кой желае да бъде ваксиниран там, когато му дойде времето.

Забравих да отбележа за пътуващите да си следят и съответното населено място дали има някакви рестрикции.
Например Сицилия е в оранжева зона, но една голяма част - 22 общини главно в северната част са червена зона със съответните ограничения.
В Палермо са над 50% от заразените. Кмета им прави призиви преди малко по новините, че не спазвали никакви мерки.

# 382
  • Мнения: 4 174
Дано да може да се пътува през лятото. Така ми се ходи в Италия.

# 383
  • Мнения: 6 331
Реджи!! Joy 

 

Ligabue - Certe notti
... Tanto Mario riapre prima o poi.


Известна песен на Лигабуе от 1995, която в някои строфи звучи като много абсурдно съвпадение.
Човекът с плаката цитира една част от песента и казва "25 години по-късно я разбрах". Satisfied
В заключение, пак от песента: "И без това Марио все някога ще отвори", хахаха премиерът ни се казва Марио Драги.

# 384
  • Milano
  • Мнения: 3 679
Барбааааа, Ligabue chi?!🙈😂

Той Марио като отвори..."e poi ci troveremo come le star a bere del whisky al Roxy bar"😍



Плюс това, "e ringraziando Dio non mi chiamo Mario"🤣.
Това като отговор от песни на Васко.❤❤❤

Ние днес обядвахме в Брера в любимата таверна, кеффф.



# 385
  • Мнения: 19 021
Мммм, къде точно е тая таверна?

# 386
  • Milano
  • Мнения: 3 679
Брадли, Hug

https://tavernadelborgoantico.it/

Ние ходим често на обед там, много е вкусно, порциите са големи и има обедно меню на доста по-ниски цени от а-ла-карт.

Мерките са продължени до 15.05.2021г., т.е. влизащи от ЕС с негативен тест, 5-дневна карантина и пак тест.

Чл.2 от декрета:



Текста го има и в сайта на външно министерство, но не го намирам на английски.

# 387
  • София
  • Мнения: 3 565
Дано поне 7 дни преди 15ти да обявят дали след 15ти ще падне карантината за влизане.

# 388
  • Milano
  • Мнения: 3 679
Можеш да стягаш багажа.😊

Вчера премиера е обявил на срещата на G-20 на туризма, че Италия отваря в средата на май.
Карантината за ЕС, Великобритания, САЩ и Израел ще бъде премахната. Ще бъде преразгледан и вечерният час.

От 15.05. ще има т.нар. "национален зелен пас", който ще разрешава придвижване в цялата страна, независимо от цвета на зоната, в очакване на Европейския зелен пас от средата на юни.

На практика е едно и също - атестат за ваксинация, сертификат за излекуване или негативен тампон 48ч. преди пътуването.

За чужденците важи същото.

# 389
  • София
  • Мнения: 3 565
Аз малко се пообърках - от това, което чета излиза, че Италия ще е отворена от средата на юни.
Имам резервирани полети в периода 18-25 май и ми се иска да знам дали да ги отлагам или не, но се поомотах в разните статии, така че ще съм задължена на инфо от източника.

Общи условия

Активация на акаунт