Милано и Северна Италия - тема 12

  • 45 009
  • 736
  •   1
Отговори
# 390
  • Milano
  • Мнения: 3 658
https://www.ansa.it/sito/notizie/politica/2021/05/04/ministri-tu … 6c8d3595b83e.html

Национална агенция Анса, с видео на премиера. По-официално от това...

Плюс различни вестници, например:

https://www.ilmessaggero.it/politica/pass_vaccinale_green_pass_v … 2021-5938685.html

Последна редакция: ср, 05 май 2021, 11:44 от regina di cuori

# 391
  • София
  • Мнения: 3 561
Много благодаря. Ако имам възможност да пътувам през май, бих предпочела този период. Предполагам, че до 10 май ще има още по-голяма сигурност.

# 392
  • Milano
  • Мнения: 3 658
Честит празник на всички майки!❤



Колко е хубаво да се върнеш малко към нормалния живот😍.
Вчера най-накрая среща с приятели от Венеция след 6 месеца...
Пълно навсякъде, а на корсо Комо вечерта беше делириум.









Обичам да гледам едно предаване за нови таланти.

Това момче е страхотно, Санджованни:

https://video.virgilio.it/guarda-video/sangiovanni---lady---20-marzo_ms1224616
 
Тази песен вече е платинен диск, а една друга, златен. 🔝🔝🔝

https://youtu.be/Yyj7t2G2qIs
Дано спечели другата събота.❤

Последна редакция: нд, 09 май 2021, 14:14 от regina di cuori

# 393
  • Пловдив
  • Мнения: 2 017
Песента е страхотна!!!Дано спечели.Много ми харесват италианците с техният стил и в начина им на обличане.Въпреки  тази пандемия и с тягостното чувство което е в душите ни те са пъстри и ненадминати в това отношение.

# 394
  • Мнения: 19 012
Аз от сутринта слушам Deejay radio да ми плямпат на италиански, че много ми липсва вече.

# 395
  • In transit
  • Мнения: 11 819
Вкъщи сме на radio Zeta почти целодневно. Simple Smile

# 396
  • Milano
  • Мнения: 3 658
Славейче, той целия е страхотен както и да го погледна🤣😍.

Има много хубав собствен стил. Като пее кавъри и вкара в тях нещо собствено е жесток.
Облича се екстравагантно, да не говорим колко е хубав.

https://video.virgilio.it/guarda-video/sangiovanni---una-lacrima … -aprile_ms1235177

https://video.virgilio.it/guarda-video/sangiovanni---sara-perche … ifinale_ms1243387

Последна редакция: нд, 09 май 2021, 22:43 от regina di cuori

# 397
  • In transit
  • Мнения: 11 819
Реджи, не гледаш ли мача?

# 398
  • Milano
  • Мнения: 3 658
Реджи, не гледаш ли мача?


Alé, alé, alé Milan alé.  Forza lotta, vincerai, non ti lasceremo mai.❤❤❤

Последна редакция: нд, 09 май 2021, 23:37 от regina di cuori

# 399
  • Мнения: 161
на нас у дома не ни стига само водещите да ни плямпат на италиански, а слушаме и италианска музика, затова слушаме Radio Italia Heart Exl

вече съм *облагородила* сериозно и колеги, знаят вече не само Челентано, Рамацоти и Ал Бано Stuck Out TongueStuck Out Tongue , а и Монескин, Мадаме, Неграмаро, Лигабуе, че и Васко SmileSmile

а как ми се къса сърцето като Гугъл фотос ми припомни нещо от 2019..., като се сетя как мина година, че и следващите не го виждам как ще се върнем отново в Италия(дано да греша), щото то не е само въпрос на тестване, ваксинации, паспорти и т.н., а усещането, което Италия ни носеше всяка секунда, с меджународното оживление по барове, улици, площади... На нас тълпите никога не са ни пречили, винаги сме ходили юли месец в Италия и винаги е било изключително преживяване, дори на снимките се удивляваме, че имаме различно изражение на лицето, изписано лежерно удовлетворение.
**да добавя, че и често е имало я световно, я европейско.., финали, по улиците е уникално.., а всеки път пък е финала на Уимбълдън, това само обогатяваше изживяването

# 400
  • Milano
  • Мнения: 3 658

вече съм *облагородила* сериозно и колеги

😂😂😂🔝🔝🔝

Утре ще излезе заповедта за отмяна на карантината за ЕС.
За вечерния час ще обсъждат удължаване в понеделник и вероятно от 24.05. да стане реалност.
Има предположения, че маските на открито може да не са задължителни (при липса на струпвания на хора), когато се ваксинират ок. 30млн. поне с първата доза, най-вероятно от юли. В момента са над 25млн.

Допълвам се, че публикувах без да искам, докато пиша.

Вероятно знаете, че "La Madonnina" - Богородицата, която е на върха на Дуомо е покровителка и пазителка на града и първият му символ.
Статуята е поставена там през 1774г. на височина от 108,5 метра.



По време на фашизма Мусолини забранява със закон да бъдат строени сгради, които са по високи от нея.
След войната закона отпада, но остава като неписано правило.

През 1960г. при откриването на небостъргача Pirelli се оказва, че е по-висок: 127м.
Кардинал Монтини свиква асемблея и се решава да бъде направено копие на Богородицата (80см) и да се постави на покрива. По този начин, тя пак доминира.



През 2010г. е открит небостъргача на областта -  Palazzo Lombardia,  който е висок 161м. И на неговият покрив се слага Богородицата, за да се спази традицията.



Последната Богородица е поставена на покрива на Torre Isozaki (Allianz) в квартала    City Life на 210м. височина през 2015г.



 В заключение, Богородиците са четири.😊

Последна редакция: чт, 13 май 2021, 17:07 от regina di cuori

# 401
  • In transit
  • Мнения: 11 819
Реджи, много интересна информация с Богородиците.
Дано да се случи това с маските, че на открито наистина е неприятно. Колко % са тези 25 милиона ваксинирани в момента? 

# 402
  • Milano
  • Мнения: 3 658
Ами за 60млн. население са ок. 43%, с две дози са над 13% - ок. 8млн.

# 403
  • Мнения: 6 296
От днес са открили записванията за ваксини за 40-49 в Ломбардия. Blush
Аз чакам с нетърпение следващата група 30-39 и казват, че ще можем да се записваме от 27 май. След толкова бавене в началото на годината, направо нереално ми се струва. Дано!
Реджи, ти ако се запишеш, сподели, моля те, колко време чакане ти дава между записване и ваксина.

# 404
  • Milano
  • Мнения: 3 658
Барба, зависи от disponibilità около вас - въвеждаш си община, провинция и Cap di residenza.
Всеки ден излизат нови дати и места за ваксиниране.
Миналият вторник-сряда пробвах за съпруга. Излизаше ми 01.06,  08.06, но в Centro  Vaccinale Hangar Bicocca, което е далече, или на via Procaccini. На следващия ден излезнаха и други дати, но в зона Сан Сиро, Баджо. Ние сме в източната част, исках зад Линате да запазя. В неделя видях, че са излезли дати и за там - имаше след 08.06., запазих му за събота 12.06.
Сега пробвах да видя за мен, излиза ми:  от 15.06. и това:



Незнам дали да запазя. Ако ми поставят Астра Дзенека (която не искам) ми съвпада с периода на отпуската. Не ми се връща от морето.

Последна редакция: чт, 20 май 2021, 12:01 от regina di cuori

Общи условия

Активация на акаунт