Мами над 40 годишна възраст 2 (продължение)

  • 22 984
  • 323
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Момичета, по повод климактериума - преди две години - бях на 38, цикълът ми закъсня, отидох на една "докторка", която директно ми заяви - какви съмнения за бременност, ти си влязла в критическата!!! После се оказа бременност. Действително бебчо не издържа, сърдечната дейност спря в 13 седмица, но не поради критическа. После попаднах на читав доктор, да е жив и здрав и след пълни изследвания се оказа, че количеството прогестерон е недостатъчно. Т.е. ако това се е установило при предишната бременност е можело да се помогне/стига всичко друго да е наред/. Е сега "помогна", в началото на тази бременност пак бях с намален прогестерон, тъпкаха ме с утрогестан 3 месеца и........в предходната част на темата се похвалих, че прясно прясно съм се сдобила с момченца. Здраво, голямо, с чудесен апетит. Та настоящият ми доктор каза, че с чиста съвест можем да поработим за трето. Та така с моя климактериум....

Съжалявам за предното ти бебче...   

Heart Eyes на двечките ти момченца Hug

Последна редакция: пн, 14 авг 2006, 11:23 от malina_m

# 16
  • Шотландия
  • Мнения: 2 863
Момичета, по повод климактериума - преди две години - бях на 38, цикълът ми закъсня, отидох на една "докторка", която директно ми заяви - какви съмнения за бременност, ти си влязла в критическата!!! После се оказа бременност. Действително бебчо не издържа, сърдечната дейност спря в 13 седмица, но не поради критическа. После попаднах на читав доктор, да е жив и здрав и след пълни изследвания се оказа, че количеството прогестерон е недостатъчно. Т.е. ако това се е установило при предишната бременност е можело да се помогне/стига всичко друго да е наред/. Е сега "помогна", в началото на тази бременност пак бях с намален прогестерон, тъпкаха ме с утрогестан 3 месеца и........в предходната част на темата се похвалих, че прясно прясно съм се сдобила с момченца. Здраво, голямо, с чудесен апетит. Та настоящият ми доктор каза, че с чиста съвест можем да поработим за трето. Та така с моя климактериум....
Браво на тебе, маняна... И за куража, и за това, че не се поддаваш на глупостите, които някои доктори имат неблагоразумието да казват понякога...
 Честито още веднъж!   bouquet

# 17
  • Мнения: 3 069
Браво Маняна Hug , да ти е живо и здраво момченцето.
Момичета, днес след обяд ще водим Вики на лекар...
В неделя през ноща баща му е оставил прозореца широко отворен и като се събудих към 5 сутринта, пипам детенце да го завия и той милия леден.....
Идваше ми да го убия мъжа ми, взех Вики при мен , гушнах го в тялото ми и повече от час не можа да се стопли.Сега прокашля, не много често, понякога ми се струва, че се дави със слюнка но понякога си е кашлица като на болест.Стискайте палци да му няма нищо на детенце.Толкова е мъничък за лекарства Sad
После ще влезна да ви кажа какво е станало.

# 18
  • Мнения: 73
Здравейте, момичета newsm51Днес ми оправиха интернeта и веднага ви пиша.
Мила Дъстин  bouquet, благодаря ти за споделеното  bouquet
Мила МИла Laughing,Благодаря за подкрепата.
МАняна, съжалявам за 13-та седмица - И при мен беше така - радост, настройване и ...
Много точно сте ме почувствали и сте разбрали, че имам нужда от чисто човешко споделяне - без условности и уговорки, без да се притеснявам, какво ще си помислите за мен. Имах потребност да получа подкрепата ви. ЗНам, че аз трябва да се справя сама. И аз като теб,Мила, си мисля за знаците и недостатъчното количество любов, без което не можем да отгледаме децата си...Но кой ли може да каже - ГОТОВСЪМ, нищо не липсва...Знам ли.
Страхотно е, че сте тук, че мога да ви попитам, да си поговорим, да  поплача с вас newsm45 и да ми олекне, защото колкото и да се чувстваме комфортно у дома си, женската ни същност остава неразбрана и понякога й е много самотно.
Целувам ви!
П.П. Някой пил ли е Evening primrose oil и знаете ли нещо за ефекта от него?
За менопауза се счита пропуснат период от 6 мес, при мен има само дълги закъснения. Не попадам на подходящ лекар, препоръчват ми стандартно Орга...знаете какво. Laughing
МОЛЯ СПОДЕЛЕТЕ Laughing
Емоли, smile3525, специално и на теб благодаря, ще се вслушам в съвета ти newsm78 стискам ти палци да му няма нищо на детето! smile3524Така е с татковците, да са ни живи и здрави Crazy
ЧАКАМ ВИ!

Последна редакция: ср, 16 авг 2006, 12:02 от averbod

# 19
  • Мнения: 750
Здравейте и от мен. Още не съм станала мама ( за втори път) но съм на 36 и чакам бебе, искам да ви споделя, че имам 10г. дъщеря, но напълно съм забравила какво и как беше.Надявам се да кажете как е положението с бебе на тези години и лесно ли се разваля вече добре уредения в къщи триъгълник (мама, татко , детенце)

# 20
  • Мнения: 88
Здравейте и от мен. Още не съм станала мама ( за втори път) но съм на 36 и чакам бебе, искам да ви споделя, че имам 10г. дъщеря, но напълно съм забравила какво и как беше.Надявам се да кажете как е положението с бебе на тези години и лесно ли се разваля вече добре уредения в къщи триъгълник (мама, татко , детенце)
Здравейте и от мен..и аз съм от групата.Имам син ,който тази година ще навърши 10 години,на 37 години съм и о4акваме бебенце в на4алото на януари.
И аз ще 4акам отговор от тези,които имат деца с такава разлика.Забравила сме какво е да имаш бебе,но го 4акаме с любов и нетърпение.Възрастта  е наи-малкото,което ме притеснява..стига вси4ко друго да е наред.
          Желая на вси4ки бъдещи мами лека бременност,а на настоящите много щастие с  мъниците! Hug

# 21
  • София
  • Мнения: 4 423
Ох, какво да ви кажа, преди 16 год. ми беше толкова лесно..
Сега се вманиачавам за всичко, треперя й, изморявам се много бързо...годините си казват думата Wink, но няма нищо по - прекрасно в живота ми от децата - толкова нови усещания ми даде Джули, все едно за първи път съм майка.

# 22
  • Мнения: 219
Здравейте, мами,
Винаги така става, когато човек има най-много работа или му се спи, най-много му се чете и "приказва" във форума.
Емоли, чакаме добри новини за бебето. Милите ни мъже, понякога са такива "сладури", че просто ти иде да  #2gunfire. Надявам се Виктор да не е болен. Умирам си от яд, когато се учим или грешим за сметка на децата ни.
Добре дошли на новите мами. Чувствайте се като у дома си. Пожелавам ви лека бременност и здрави бебета. Останалото ще се подреди.
Дейна и Дебра, каквото сте забравили ще го намерите във форума като информация или споделен опит. Появата на новия човек ще предизвика размествания всякакви, но в един момент всички ще започнете да действате като добре обучен екип. Има си трусове. Поне при мен беше така, въпреки че близнаците са ми първи деца. Още не мога да кажа, че съвсем сме свикнали. Децата си искат своето, ние сме всеотдайни и правим каквото можем, но инстинктивно и несъзнателно се опитваме да наместим и по нещо от стария ни ритъм на живота, напр. да гледаме филм след 23 ч, когато сме покаталясали или нещо да работим все едно на следващия ден можем да си доспим до когато си искаме, а когато се случи да си легнем/легна късно и децата се събудят около 10-15 пъти през нощта, сутрин мога да водя бойни действия на няколко фронта без проблем. Най-странното ми беше, че си влошихме отношенията в къщи, ние големите. По едно време всеки се сърдеше на всеки, никой не можеше да уцели какво е най-правилното действие, но постепенно нещата се изясниха. Не ги пиша тези неща да ви плаша, а като едно предупреждение, че могат да е случат и леко необичайни неща. Вие се "дръжте" за децата, пък останалото ще се нареди.
averbod, този път по ми хареса. Звучиш по-бодро, а това е добре. За съжаление не мога да ти помогна с инфо за Evening primrose oil. Но аз май имам подобни проблеми. Преди да родя цикълът ми беше 26 дни, а след това - незнайно колко. Кога прескача, кога идва, не мога въобще да го засека. Нямам два еднакви месеца. Това започна да ме притеснява и затова съм се записала за преглед при един ин витро доктор, но през септември, че сега е в отпуск или няма часове. Ако е на хормонална основа, по ще е наясно от общопрактикуващ гинеколог или поне така си мисля.
Прекалих със словесните изяви, затова с надежда, че няма да  ме тормозят бандитите, отивам да спя.

# 23
  • видин
  • Мнения: 358
емоли,
надявам се виктор да е добре.
аз когато имам подобни притеснения давам на ани малко по-топло мляко. не зная дали е добре, но така правя.
пиши непременно.

# 24
  • Plovdiv
  • Мнения: 612
здравейте,
и аз скато емоли да споделя, че да станеш майка за трети път , при това на 40 наистина е страхотно.
кураж на тези, които имат нужда.


Страхотно е наистина, но е доста по-трудно да се гледа бебок на 40 години.Когато бях на 20 не беше толкова изморително Simple Smile

Здравейте момичета. Емоли, незнам защо така разсъждаваш, аз в момента съм на 40, а малката след седмица ще стане на 2 годинки. Честно казано не бих могла да кажа, че е по-изморително гледането и, в сравнение с това на каката, въпреки , че тогава бях на 22. Дори ми се струва, че малката ми действа много успокояващо, и отново се чуствам на 20.

# 25
  • гр. софия
  • Мнения: 190
както вече писах, аз съм на 37 г. и имам бебе на 7 месеца и кака на 10 г. не бих казала че е уморително- напротив бебето ти дава нови сили. станах по-спокойна и уверена. всичко бях забравила, все едно не аз а някой друг беше гледал голямата. за това доста изчетох като литература и сега не че и треперя повече, но стриктно спазвам указанията и не смея да си правя свободни съчинения. бебето донесе страшно много радост в семейството ни. каката стана малко по-отговорна. второто дете е по осмислено, ако разбирате какво искам да кажа. работих до последно 3 дена преди да родя. гледах я до четвъртия месец-после на ясла. сега работя и се чувствам прекрасно. мислех си че като почна работа и я оставя друг да я гледа ще чувствам вина, но прецених че вместо да гледа една отегчена мама, бебето по-добре е да ме вижда щастлива и реализирана. всъщтност аз нямах избор - трябваше да се върна на работа. та на темата - бебето те прави по-улегнала, спокойна и безкрайно щастлива/чак се разплаквам от умиление като я гледам/

# 26
  • Мнения: 3 069
Здравейте мили мами.
Не успях веднага да ви информирам за състоянието на Вики (за което се извинявам).
Та в крайна сметка детенце било абсолютно здраво но си има параноична майка, която се страхува от всичко свързано със здравето и развитието му Simple Smile
Прегледаха го обстойно, на 23-ти сме за ДТК, дано да мине всичко добре.
deina , debra   , на мен Вики ми е трето дете, има батко на 21 години и батко на 18 години!!!Бременноста ми беше планирана, но ако при някои мами е лесно гледането на дете на тези години при мен не е така.Много ми е трудно, но само една негова усмивка ме кара да забравя умората.Не съжалявам нито за миг, че го имам, прекрасен е и разбирам че си струва да се живее дори само за една усмивка.....много съм емоционална затова ще спра до тук.
mts69 , предполагам, че скоро ще ми се наложи да тръгна на работа и не можеш да си представиш какви угризения ме гонят дори и като си го помисля, как ще испускам важни моменти от развитието му, ами на него как ще му се отрази да бъде гледан от чужда жена, ами ако тази жена е груба с него а той е мъничък и няма как да ни каже, на кой да се доверя??? Sad
Maria_ra  ,  да ти е жив и здрав рожденника с малко закъснение  bouquet
Прегръщам ви силно и хубав ден от нас smile3525

# 27
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 951
Здравейте момичета след едно дълго мълчание. Ние бяхме на почивка, която най-сетне мина без проблеми.
Емоли, радвам се, че Вики е добре. На мен самата ми се е случвало да охладя Теди като оставя по-дълго отворен прозорец. Но тя си бешезакалена още от съвсем невръстно пеленаче, така че до подобно изстудяване не се е стигало. За щастие. Praynig
Dustin, да ти призная и при нас имаше сътресения след появата на детето. Изпокарахме се за абсолютни глупости и само търсехме за какво да си начешем езиците. Но в един момент нещата улягат сами и пак заживяваме както обикновено. А че времето недостига, това е друг въпрос. И ние колко пъти сме оставали пред телевизора, макар да знаем, че на сутринта ще трябва да се става рано. Най-тежко обаче ми беше, че в продължение на две години нямах абсолютно никакъв шанс да прочета и една страница от някоя книга. А аз много обичам да чета. Сега вече мога, но пък и Теди е вече на 2 години и 5 месеца.  smile3529
Mts69, и аз преди да родя работих до последния момент. На 15 март бях на работа, вечерта празнувахме на тати рождения дин и на следващия ден родих по естествен път. На работа се върнах, когато детето беше на 2 месеца и половина. Но аз съм журналист и нямам строго фиксирано работно време, тоест мога днес да бъда в работата си само един час, а мога и 6 часа. Зависи какво имам да свърша. Това ми позволи да оставя Теди от съвсем малка в ръцете на майка ми и в същото време да я кърмя 8 месеца - за толкова ми стигна кърмата, иначе имах желание да още. И аз като теб смятам, че детето няма да е щастливо да гледа една отегчена майка, затова и избрах да работя. А и честно казано, съм деен човек, който не го свърта много-много на едно място. Което съвсем не означава, че не отделям достатъчно време за дъщеря си - всъщност не съм у дома само в следобедните часове, когато тя обикновено спи. Може би, ако работех нещо друго, бих избрала да си остана у дома, но за момента това е по-добрият вариант.
Аverbod, мисля че човек сам трябва да взема най-важните решения в живота си. А ти определено си силен човек. Не губи кураж.  newsm51  Имаш нашата подкрепа и разбиране, смело мога да го заявя. А понякога и това е от значение - да знаеш, че някъде там някой друг мисли за теб и като теб. За съжаление и аз не мога да ти дам инфо за Evening primrose oil, честно да си призная нищо не ми говори.
Момичета, аз с цикъла никога не бях имала проблем преди да родя - идваше ми точно като по часовник, на 28-ия ден. Само на две години веднъж се случваше да закъснее или избърза, но обикновено бе свързано или с дълго пътуване и смяна климат, или с нещо друго. След като родих обаче цикълът ми се измести и започна да идва на 26-ия ден. При това продължителността му е малко по-кратка от преди - преди беше по 3-4 дни, сега е 2-3 дни, като поне два дни е доста обилен. Незнам дали е нормално, май трябва да отида на лекар и да проверя, защото имам силното желание Теди да има братче или сестриче. И ако трябва нещо да се "поправя" на хормонална основа да е навреме. Някоя от вас имала ли е подобни проблеми? Всъщност изобщо не знам дали може да се нарече проблем или е нормално.

# 28
  • Мнения: 88
здравейте пак. Няма да отварям нова тема, но ще отворя нов въпрос във връзка с възрастта ни - дайте акъл за предпазване от забременяване след 40 години /изключвам противозачатъчни таблетки и спирала/

# 29
  • видин
  • Мнения: 358
здравейте,
емоли, аз също ще се връщам на работа от 2 септември. няма начин, налага се. но моята работа е на смени и от четири дни само един ден и една нощ няма да съм с него. ще го гледа майка ми  не смятам да се възползвам от наемането на детегледачка. за съжаление не важи за пенсионери, а не виждам разлика - искат само да отчетат спад в безработицата. на майка ми също биха  се отразили добре тези 160 лева, без за нея държавата да се харчи за осигуровки. но нищо. нека има за циганите. ние да сме живи и здрави да си ги изкарваме сами и да си ги харчим с кеф.
радвам се ,че на виктор му няма нищо. много е горещо и на дечицата им е тежко. ани изобщо не иска да се храни. и много трудно взе да заспива. надявам се като разхлади времето, да е по-добре.
много целувки от нас  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт