Отговори
# 15
  • Мнения: 667
Позитивното възпитание  на децата в предучилищна възраст, има и за следващите възрасти.

# 16
  • Мнения: 3 034
...едно тънко книжле “Децата – как да се отнасяме с тях”

Е, тази наистина е много забавна! Може да й съперничи "Как най-успешно да (не) провалим детето си" на една сръбска авторка.

Ето тук я има - авторката е Надежда Миленкович : http://www.family-bg.com/catalog/prX_114.htm

Днес писах за тази книжка по темата, но ми се скапа нета и не ми излезе поста. Все едно.
Другите книги, които ми харесаха са
Синтия Уидъм - "Отговорът е НЕ"
Хариет Лепнер - "Танцът на майката" / която, признавам, ме впечатли със заглавието/

Друга книжка, която много ме впечатли е на Барбара Мацарела "Здрави и щастливи деца чрез терапията н ад-р Бах с цветовете на растенията", но проблемът при нея е, че не можах да ги намеря тези цветове по софийските аптеки - така че оттам ползвам само идеите за зправяне с детските страхове например.

# 17
  • Мнения: 705
От това, което съм срещала в нета Уйлям и Марта Сиърс биха ми били много интересни, но ги няма издадени на български (сега да се появи една добра фея да ми ги прати от някъде)

не става ли въпрос за марта и уйлям пийпър, които са автори точно на <мъдрата обич>, която наричаш библия?

за мен <мъдрата обич> е най-добрата, макар че е доста задълбочена и следователно трудна за четене. и двете книги на додсън (преведени на български) също са много добри. още - <детските номера> е много свежа и има страхотни идеи (бях пуснала тема за нея, вече не помня автора). <позитивното възпитание........> също е много позитивна Wink. <отговорът е не> не ми хареса, много е строга и някак суха.

и аз като Isa съм всеядна, много обичам да чета какво препоръчват специалистите и накрая пак да си гледам  децата както съм си наумила Laughing

# 18
  • Мнения: 532
От това, което съм срещала в нета Уйлям и Марта Сиърс биха ми били много интересни, но ги няма издадени на български (сега да се появи една добра фея да ми ги прати от някъде)

не става ли въпрос за марта и уйлям пийпър, които са автори точно на <мъдрата обич>, която наричаш библия?

за мен <мъдрата обич> е най-добрата, макар че е доста задълбочена и следователно трудна за четене. и двете книги на додсън (преведени на български) също са много добри. още - <детските номера> е много свежа и има страхотни идеи (бях пуснала тема за нея, вече не помня автора). <позитивното възпитание........> също е много позитивна Wink. <отговорът е не> не ми хареса, много е строга и някак суха.

и аз като Isa съм всеядна, много обичам да чета какво препоръчват специалистите и накрая пак да си гледам  децата както съм си наумила Laughing
Мисля,че става дума точно за Сиърс,които за съжаление няма преведени още у нас.Има доста информация в нета,ако четеш английски www.askdrsears.com
Семейство отгледало седем деца,той е педиатър,тя детска сестра.Основоположниците на т.нар. "привързано родителство".
Това,което съм чела за отглеждането е много позитивно.Би било супер да има книжле на български де.

# 19
  • Мнения: 116
Малкият Никола, ама съвсем задължително Laughing Laughing Laughing

# 20
  • Мнения: 8 917
Много полезна тема - благодаря   bouquet

# 21
  • Мнения: 1 652
Да възпиташ син - на Джийни и Дон Елиъм.

# 22
  • Мнения: 952
Аз в момента чета Изкуството да бъдеш родител и наистина съм повече от очарована даже съжелявам че не съм я прочела по рано Peace наистина тя е една от книгите които не можеш да подминеш Rolling Eyes

# 23
  • София
  • Мнения: 6 999
В момента чета: "Да позволим на детето си да порасне без травми, стрес и неврози" на М. Рюфо.

Интересна ми стана, особено с гледната си точка за разведените/разделени родители.

# 24
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
"Семейството и как да оцелеем в него".............моето  купено преди сто години е надписано "моето ръководство по оцеляване"

# 25
Всичко на Джеймс Добсън  Peace
А иначе всичко е толкова индивидуално и свързано със стила в семейството, самите родители, самото дете...Но съм абсолютно "ЗА" четенето на такава литература
    Peace PeaceДобсън ми е любимец, много е точен! Освен ,че са полезни, книгите му са много забавни.
Д-р Рос Кеймбъл "Детето ,как да го обичаме истински"
Д-р Кей Кузма "Целувка, прегръдка и ритник по панталонките"

# 26
  • Мнения: 1 278
От доста години имам из къщи “Когато се появи детето”, две книжчици на една френска психоаналитичка, Франсоаз Долто. Това са записи на радиопредаване – родителите се обаждат с конкретни въпроси по дадена тема и тя отговаря. Имаше много хубави идеи, макар и неорганизирани.

Анда, срещала ли си я някъде към днешна дата?
Много искам да я прочета, а бях забравила как се казва  Embarassed Та, ти благодаря за припомнянето, де  Simple Smile

# 27
  • Мнения: 755
Не чета книжки за отглеждане на детето. Търся информация в интернет. Причините са:
- предпочитам да се съобразявам със самото дете, а не с това какво пише по дебелите книги
- книгите се пишат обикновено от 1 автор, който може да има едностранно виждане по различни въпроси. Предпочитам да имам няколко мнения.
Съгласна съм , а къде ровиш ти ... я сподели! Laughing

# 28
  • Мнения: 863
някой чел ли е " Майка-тя е само една" на Карла Ройо- Вилянова и "Детето,семйството,външният свят" на Доналд У.Уиникът?Особено последната ми изглежда интересна...Някой да каже дали наистина е така?

Иначе теми4ката наистина е супер.Аз съвсем наскоро си купих "Изкуството да бъдеш родител" и сега ми се иска да си купя вси4ко ,каквото има на пазара Joy

# 29
  • Мнения: 1 278
някой чел ли е ... "Детето,семйството,външният свят" на Доналд У.Уиникът?Особено последната ми изглежда интересна...Някой да каже дали наистина е така?

Да, много е хубава тази на д-р Уиникът. Само, че се чете малко по-трудно, защото е писана от психиатър и въпреки, че се е постарал да я напише, за да се ползва и от майки, не е като повечето популярни книжки по темата.

Общи условия

Активация на акаунт