Страх

  • 1 999
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
Здравейте,
Пиша за съвет. Имам приятелка, която живее в голям град, който не й е роден. Проблемът е, че винаги когато види кола, чиито регистрационен номер е като в родния й град изпада в страх. Има доста лоши спомени свързани с родния си град и си мисли, че едва ли не някой съгражданин ще й навреди. Когато попадне в социалните мрежи на профил на нейн съгражданин, който живее в града, в който тя живее в момента също изпада в ужас. Как да й помогна? Благодаря! Simple Smile

# 1
  • Мнения: 19 848
Психолог или психотерапевт. Трябва ѝ някой, който да я преведе през травмата и да я надживее.

# 2
  • Мнения: X
Ти не можеш да ѝ помогнеш. Да потърси помощ от психоаналитик и той ще я пренасочи към психотерапевт, евентуално.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 990
Единствената помощ е с контакти на професионалисти.

# 4
  • Мнения: 12 769
Тя явно е  преживяла тежко насилие и не е преодоляла травмата. Няма какво друго: психиатър, който да я насочи към психотерапия.

# 5
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Какво пък толкова лошо й се е случило, че да се страхува така? Във всеки случай трябва специализорана помощ.

# 6
  • Мнения: 1 327
Какво пък толкова лошо й се е случило, че да се страхува така? Във всеки случай трябва специализорана помощ.
Интересното е, че явно я плаши самият град. Да не е имала семейни проблеми: тормоз от родители, близки? Често родният дом се свързва с определено място. За мен проблема е вътре в семейството. Автора, не ни споделяш много инфо. Психолог търсихте ли? Тя осъзнава ли, че има проблем, който трябва да реши?

# 7
  • Мнения: 301
Аз като дете имах приятелка, която изпадаше в паника когато минавахме покрай Пирогов. Задъхваше се и започваше истерично да реве и вика.
Когато бяхме на 11-12г. обичахме да се катерим по едни стари гаражи и тя падна от 11 метра. Счупи си врата и лежа много време в Пирогов. Инересното е, че не изпитваше дискомфорт от мястото от което пада. Родителите й я заведоха на психолог и се оправи.
Най-вероятно приятелката ти не ти казва всичко и вероятно някой и е сторил нещо лошо. Не мисля, че ти ще можеш да й помогнеш.

# 8
  • Мнения: 200
И аз мисля, че трябва да се обърне към специалист. Такива пост-травматични състояния се отразяват изключително неблагоприятно в бъдеще.

Общи условия

Активация на акаунт