Страх от смъртта

  • 1 244
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
Здравейте, на 20 години съм и от близо 2 години ми се отключи страх от болести и конкретно смъртта. Ходих по всякакви доктори след прекаран ковид,но съм здрава. От известно време имам странно усещане в главата,врата ме боли,но всички ми казват,че е от напрежение и постоянните лоши мисли. От вчера чух за позната, че е починала и вчера и съм в някакъв ужас. Зле ми е на главата,един необясним и силен страх,че чак се плаша… Моля ви,възможно ли е страха да ме кара да се чувствам по този начин, да имам такива гадни усещания в главата, откъснатост…. Споделете мнение, отчаяна съм, в понеделник ще ходя пак на доктор ..

# 1
  • Мнения: 170
Това което изпитваш в момента се нарича Танатофобия, ще бъде най-добре да посетиш психолог. Препоръчвам и книгите на Кейтлин Даути по темата.

# 2
  • Мнения: 12 790
Всеки се страхува от смъртта, а когато умре познат или близък, всеки се плаши и за себе си. При теб май е по-силно изявено и изглежда като някаква психоза. Тези усещания като нищо са точно от това. Всички сме смъртни и самата идея може да ти помогне да живееш по-смислено, защото не си вечна, никой не е.
Но ако не се справяш, говори с психотерапевт.

# 3
  • Мнения: 748
От страх е. От нерви и притеснение се появяват много физически болки.
Когато отидеш на достатъчно брой прегледи, ще установиш, че всичко е от страх и нерви.
Трябва да намериш нещо, което те разсейва. Ако си вярваща, може да се уповаваш на това, или нещо друго, което ти носи спокойствие.
Имала съм много такива периоди, отключени поради конкретна причина. Важното е да намериш спокойствие в нещо, да дишаш и издишаш дълбоко. Може да посетиш психолог, да прочетеш нещо по въпроса, има доста книги, а и да пиеш омега 3,6 и 9 и/или магнезий с b комплекс. Доста помагат на периферната нервна система, което пък рефлектира положително върху  мозъка и психиката.
С времето отшумява Wink

Здравейте, на 20 години съм и от близо 2 години ми се отключи страх от болести и конкретно смъртта. Ходих по всякакви доктори след прекаран ковид,но съм здрава. От известно време имам странно усещане в главата,врата ме боли,но всички ми казват,че е от напрежение и постоянните лоши мисли. От вчера чух за позната, че е починала и вчера и съм в някакъв ужас. Зле ми е на главата,един необясним и силен страх,че чак се плаша… Моля ви,възможно ли е страха да ме кара да се чувствам по този начин, да имам такива гадни усещания в главата, откъснатост…. Споделете мнение, отчаяна съм, в понеделник ще ходя пак на доктор ..

# 4
  • Мнения: 18
Преди цикъл съм и не знам поради това ли съм по-чувствителна,но тези два-три са ужас.. ужасни болки в главата,врата ме боли,след сън особено много.. Не спирам да рева. Постоянно чета успокояващи неща,хората около мен не спират да ме подкрепят и повтарят,че това е от стрес и страх,но аз си знам друго…

# 5
  • Мнения: 748
Оо, ама така кажи Simple Smile Абсолютни симптоми, и аз така преди цикъл и първите дни. Всичко ти е наред, като минат тези дни ще си добре, пий наистина омега 3 или комбинираните

quote author=Emiliq08990 link=topic=1579415.msg46785146#msg46785146 date=1691258639]
Преди цикъл съм и не знам поради това ли съм по-чувствителна,но тези два-три са ужас.. ужасни болки в главата,врата ме боли,след сън особено много.. Не спирам да рева. Постоянно чета успокояващи неща,хората около мен не спират да ме подкрепят и повтарят,че това е от стрес и страх,но аз си знам друго…
[/quote]

# 6
  • Мнения: 79
Мило момиче, животът е пред теб!
Моят съвет е да прочетеш книги за съзнанието, подсъзнанието, енергиите, квантовите закони. Задължително препоръчвам медитации. Наместват много неща. На мен много ми помогнаха медитациите на Милена Голева. Има няколко безплатни. Повечето са платени, но гаранция - работят. В ютюб има много клипове по темата. Не се оставяй на лекарства!
Едно е абсолютно сигурно - човекът, който може да ти помогне, си ти самата.
Работи върху себе си! Никога на спирай!
Успех! 🍀

# 7
  • Мнения: 18
Книги чета,интересувам се постоянно.. ще пробвам медитации, но просто не мога повече.. тръгнах на път днес сутринта и едни болки отзад на тила, ръцете и краката толкова силно ми трепереха,чеее… Вече не вярвам и все повече губя надежда. Това с главата е от много време,но не точно така,но тези дни е много силно и точно това ме плаши.

Мило момиче, животът е пред теб!
Моят съвет е да прочетеш книги за съзнанието, подсъзнанието, енергиите, квантовите закони. Задължително препоръчвам медитации. Наместват много неща. На мен много ми помогнаха медитациите на Милена Голева. Има няколко безплатни. Повечето са платени, но гаранция - работят. В ютюб има много клипове по темата. Не се оставяй на лекарства!
Едно е абсолютно сигурно - човекът, който може да ти помогне, си ти самата.
Работи върху себе си! Никога на спирай!
Успех! 🍀

# 8
  • София
  • Мнения: 710
Emiliq08990 аз имах такива болки преди  време , оказа се нерв. Просто ме беше надухало. Стоиш ли много на климатик или на течение?

# 9
  • Мнения: 1 271
Пробвай различни методи да се отървеш от страха. Чайове, леене на коршум, медитация, психолог.  Успех Simple Smile

# 10
  • Мнения: 18
Пробвала съм.. нещо не дават много добър резултат.. почнах да пия серопрам,предписаха ми го и ще видим.. на море съм и откачам ,толкова ме беше страх да дойда,защото сме на Гърция и може би щом не сме в България и откачам…3-ти ден и не мога да се отпусна,да се насладя… Постоянно ужасни натрапчиви мисли и оттам почват и физическите симптоми
Пробвай различни методи да се отървеш от страха. Чайове, леене на коршум, медитация, психолог.  Успех Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт