Много плаче - преди ядене, преди сън, преди къпане.

  • 3 453
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 47 993
ами моя син,особено в сравнение с каката,мноооого,много реве Close
ама реве за всичко и постоянно,спи малко през деня,а е и палав и жизнен,в момента реве навсякъде,освен на пода(защото вече лази),а докато беше по-малък,направо откачах ooooh!
и аз съм се чудила дали съм добър родител,но мисля че няма голям смисъл,нали!? Wink
просто даваш всичко от себе си,правиш това което трябва,бебчо ще поотрасне и този етап ще премине Peace


# 16
  • София
  • Мнения: 4 381
Написал си, че бебчо се успокоява, когато е голичък. Защо не опитате майката да го кърми голичък, само по памперс, а отгоре наметнат с одеялце или пеленка? Може да не обича да му е много топло.
Може да опитате вместо с биберон да давате изцедена кърма с лъжичка или чашка. В Библиотеката има статия за чашката как точно се предлага.
Може да опитате различни пози за кърмене. Може да си хареса друга, в която да суче повече.
Пък и през 2-3м. има един ревлив период при бебоците, когато се сърдят на всичко. Дано скоро да отмине.

# 17
  • Мнения: 385
Здравей! Моят син е на 3 и 1/2мес. и имаше сходен проблем допреди седмица, две. Като го оставя в креватчето и рев рев до захлас, когато го дигна се успокои. Като го извеждах навън по-същия начин. Според мен имат някакъв период, в който изпитват силно желание за внимание и допир. Искат да са прави и да разглеждат. Сега /да чукна на дърво е по-спокоен/. Давам му дрънкалки, с които се залъгва на моменти или такъв уред за гимнастика над леглото, с който се занимава дърпайки пеещите играчки. Залъгалката също взе да помага! Понякога го поносвам на ръце, приказвам му и после поизморен заспива. Сега спи много повече от преди! Дано с нещо съм ти била от полза! Успех! Wink

# 18
  • Мнения: 631
вероятно има нужда да бъде в постоянен контакт с майката .....
и моето зимата беше така имаше един период в който по цял ден го носех насам натам, после го слагах в кенгуру, след това го возех с количката вътре из стаите, а той все цирикаше .....
може би трябва да пробваш да го носиш със слинг, така е в непрекъснат контакт с теб и може да си суче ....
според мен не би могло да му стане нещо на нервната система както пишеш ..... дори само като го прочета ми настръхва косата, явно доста си се изплашила за да измислиш такава диагноза "нещо на нервната система"
постарай се и ти да се успокоиш защото бебето много усеща кога майката е напрегната нервна притеснена и то реагира по този начин

желая ви скорошно успокояване и само да слуша и гука

# 19
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
И моето детенце много плачеше, наистина много......и сега е така между другото.......

# 20
  • Мнения: 4 399
Ох, толкова добре те разбирам. Истината е че който не е минал през това, няма да повярва че такива деца съществуват. Моето бебе беше така през първите 3-4 месеца и наистина е много депресиращо. САмо дето на главата си не заставах за да му угодя, а то все си плачеше. И наистина в един момент започваш да се питаш къде грешиш и се чувстваш некадърен родител (а и ние доста го бяхме чакали). Гледах със завист другите деца в количките, как мирно си лежат и спят, а моето реве все едно го колям.  Rolling Eyes Така и не намерих причината за този рев. Твърди се че деца преживели тежки раждания се адаптират трудно и много плачат, а моето раждане беше доста тежко. Как мина раждането при вас? Може ли това да е причина?

Но мога да те успокоя, че при нас нещата бавно се подобряват. Постепенно ревът се локализира само вечер, а през деня стана много слънчево дете, а аз спрях да изпитвам угризения колко лош родител съм. Сега дори и вечер не реве вече, а главно мрънка, но определено е нервна. Отпадна и ревът преди заспиването, а времето за заспиване се намали на 2-3 минути. Но пак я носим и дундуркаме за да заспи. Това е проблемът при такива ревльовци, разглезват се, свикват на ръце и след това знаят как да те заставят да изпълняваш желанията им. Но сега поне ни се усмихва като я носим.  LaughingА откакто седна, вече и излизанията не са проблем. Седи, гледа, пули се, само дето не мога да я накарам да легне и на улицата също я приспивам на ръце. Така че имайте търпение, може би скоро ще усетите промяна в положителна посока.

# 21
когато не знам защо плачем много се гушкаме и си пеем успокоителни песнички, гушкаме се по терасата и се мъчим да се разсеем...

успех и дано да спрете с плача, всяка мама знае колко е неприятен, но като не може да си каже....какво да правим

# 22
Този уикенд бях неоклонно до бебока и майката и намерих някакъв начин да го поуспокоя - първо давахме му ядене на всеки два часа, второ изпявах по около 50 пъти "Зайченцето бяло" и определено бе по спокоен. Но заспиването му е много трудно, някой знае ли каква може да е причината, виждаш го че направо му се затварят очите, но не ще да заспи?

# 23
  • Мнения: 4 399
Хе-хе, Зайченцето бяло е една от любимите песнички и на моето бебе. Така успявам да го прибера в количката без да реве и да иска да го нося и по улиците.
Ами това със заспиването беше и при нас така. С мъжа ми сме я носили по час и половина и сме се редували докато заспи. Очите и се затваряха, а продължаваше да реве. И като заспеше някак, щом я сложехме в леглото веднага се ококорваше и пак започваше да реве. Тъй като не можах да намеря никаква смислена причина за тоя рев, аз го отдавам на емоционално разтоварване. Представяш ли си колко нови впечатления трупа бебето ти? Особено тия бебета дето не ти слизат от ръцете, те наблюдават непрестанно нови и интересни неща и това неминуемо ги натоварва. Да чукам на дърво моята малка дъщеря вече се отказа от рева преди заспиването и сега приспиването стана едно приятно изживяване за всички ни.  Laughing Преломния момент при нея настъпи след като я захраних на 5 месеца. Не знам има ли връзка със захранването или е просто съвпадение, но от този момент детето стана доста по-спокойно. За заспиването много помогна това че сама си намери талисман за заспиване. Гушка се с края на едно определено одеяло и така заспива. Нощем плаче само ако си загуби одеялото. Тогава ставаме, пъхаме и го в ръцете и на секундата заспива. Търпението му е майката, успокойте се и ще видите че с времето нещата ще се оправят.

# 24
  • София
  • Мнения: 4 381
Първите 2-3м. момата заспиваше единствено върху корема ми. Така се научих да си почивам заедно с нея. Настанявах се удобно върху няколко възглавници и гушвах девойката коремче до коремче. С времето нещата се подобриха и започна да си спи в легълцето.
Може да опитате. Радвам се, че сте намерили начин да се успокоявате Simple Smile

# 25
  • Мнения: 432
Моя позната докъм 9тия месец имаше сходен проблем с приспиването на сина си. Малкият с 4асове се дърпа и пла4е , независимо 4е му се спи, та 4ак едвам си държи о4ите отворени. Оплаквала ми се е как ръце не са и оставяли от люшкане и не , та не. Доколкото знам са го взималии понякога нощем  да спи върху нея или мъжа и и така са изкарвали някак нощта едва със 10тина събуждания.  Rolling Eyes. Сега хлапето спи по спокойно и е най-лъчезарното и любвеобилно дете което съм виждала(като изклю4им моето Wink). Вси4ко е до темперамент едни деца са спокойни и тихи, други се бунтуват.Важно е да сте търпеливи и да му давате цялата си оби4 и внимание, а относно добрия или лошия родител... newsm78 мисля, 4е това, 4е се тормозиш дали детето ти е достатъчно щастливо и се стараеш да му помогнеш говори достатъчно ти от кой тип си Laughing

Общи условия

Активация на акаунт