Аз ли нещо не разбирам или...?

  • 1 202
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 999
Е, как така? Искате да кажете, че БГ консултантите ще изменят мнението на автора?

Ако има бележки /например за имунизацията/ те са посочени.

Shali, немога да дам чак страници. Но защо пък да си измислям??
Четох ги тези неща в раздела за 6-ти и 7-ми месец, защото Дариа е на 6 и половина и този период ме интересуваше.

А ако деиствително има промяна от 97 год. насам значи просто книгата ми е стара и сега правилата са нови и толкова.

# 16
  • София
  • Мнения: 6 999
Цитат на: SZA
Само да добавя, че на линка, който ти дадох по-горе на СЗО пише, цитирам:

Breastfeeding on demand – that is as often as the child wants, day and night


Мерси, че си го намерила за мен.

Това поне до някъде ме убеждава, че последните насоки са други...

# 17
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Определено изменят авторските думи, за съжаление някои издатели си позволяват да заменят директно, а не да пускат бележки под линия. Действително, от 1997 ААП е с нови мнения по много въпроси. Ако четеш на английски, посети сайта им.

# 18
  • Мнения: 673
Нашата лекарка пък ми беше казала да го храня и през нощта: никакви водички, манджа да папа. Тя е голям фен на храненето: хранене по всяко време, често и по много! Ако може постоянно  Grinning Кокото повече, толкова повече  #Milti

# 19
  • София
  • Мнения: 6 999
Цитат на: boo
Определено изменят авторските думи, за съжаление някои издатели си позволяват да заменят директно, а не да пускат бележки под линия. Действително, от 1997 ААП е с нови мнения по много въпроси. Ако четеш на английски, посети сайта им.


За четене чета, но няма смисъл, защото едва ли ще ме лъжете. Далеч съм от мисълта. Не ми беше хрумвало, че може да е остаряла в някои отношения книгата, още повече, че са я променяли при превода. Бях леко шокирана да прочета, че и ААП мисли като моята педиатърка и реших да го споделя просто.

За щастие и понякога мое леко разочаровани дъщеря ми изобщо не ме оставя да я отглеждам 'естествено'. Както вече казах спи по цяла нощ от 20-тия си ден и не се буди и то без моя помощ. Ако й се спи иска да я оставя в леглото й и да излезна от стаята, а не да я гушкам в моето. Сама си направи режим и си хапва почти под час... Само със захранването изчаках /заради алергиите ми/ почти до 6-тия месец, но накрая тя почти ми бъркаше в чинията докато се храня.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 249
Ето коментар за тази книга на сайта на kellymom:
http://www.kellymom.com/reviews/review_whattoexpect.html
Има коментари за 1-то и 2-ро издание на книгата (чийто превод имаме на български) и как нещата са ревизирани в последното от 2002г.

Конкретно по темата, ААП не излиза с препоръка да не се спи в общо легло, а дава препоръки как това да става безопасно.

Цитирам от http://aappolicy.aappublications.org/cgi/content/full/pediatrics%3b105/3/650:
Цитат
There are some reports of infants being suffocated by overlying by an adult, particularly when the adult is in an unnaturally depressed state of consciousness, such as from alcohol or mind-altering drugs. Co-sleeping on sofas has emerged as a major risk factor in 1 study (Peter J. Fleming, Department for Child Health, Bristol, UK, unpublished data presented at a meeting convened by US Consumer Product Safety Commission, Bethesda, MD, December 9, 1998). Others have shown bed sharing with multiple family members in an adult bed to be particularly hazardous for the infant. Although overlying may be the mechanism in some of these cases, soft sleep surfaces, entrapment, and the likelihood of rolling to the prone position in such circumstances also may have a role. The risk of SIDS associated with co-sleeping is significantly greater among smokers.Some behavioral studies have demonstrated that infants have more arousals and less slow-wave sleep during bed sharing,but no epidemiologic evidence exists that bed sharing is protective against SIDS.

Препоръки:
Цитат
Bed sharing or cosleeping may be hazardous under certain conditions.
  As an alternative to bed sharing, parents might consider placing the infant's crib near their bed to allow for more convenient breastfeeding and parent contact.
  If a mother chooses to have her infant sleep in her bed to breastfeed, care should be taken to observe the aforementioned recommendations (nonprone sleep position, avoidance of soft surfaces or loose covers, and avoidance of entrapment by moving the bed away from the wall and other furniture and avoiding beds that present entrapment possibilities).
  Adults (other than the parents), children, or other siblings should avoid bed sharing with an infant.
  Parents who choose to bed share with their infant* should not smoke or use substances, such as alcohol or drugs, that may impair arousal.

По отношение на храненто през нощта, ето позицията на ААП:
Цитат
(AAP Policy Statement, "Breastfeeding and the Use of Human Milk," Pediatrics, Dec. 1997): "Newborns should be nursed whenever they show signs of hunger, such as increased alertness or activity, mouthing, or rooting. Crying is a late indicator of hunger. Newborns should be nursed approximately eight to 12 times every 24 hours until satiety."

За захранването пак цитат от там:
Цитат
Exclusive breastfeeding is ideal nutrition and sufficient to support optimal growth and development for approximately the first 6 months after birth.
In the first 6 months, water, juice, and other foods are generally unnecessary for breastfed infants.

# 21
  • София
  • Мнения: 6 999
Ива - ОК за всичко- с изключение на:

"Newborns should be nursed whenever they show signs of hunger, such as increased alertness or activity, mouthing, or rooting. Crying is a late indicator of hunger. Newborns should be nursed approximately eight to 12 times every 24 hours until satiety."

Става дума за новородени, не за бебета на 6-7-8 и т.н. месеци.

"In the first 6 months, water, juice, and other foods are generally unnecessary for breastfed infants."

А за некърмени?

Уффффф - както и да е. Наистина накрая всеки би следвало да прави това, което чувства и което иска родителя и детето.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 249
Цитат на: Isa
Ива - ОК за всичко- с изключение на:

"Newborns should be nursed whenever they show signs of hunger, such as increased alertness or activity, mouthing, or rooting. Crying is a late indicator of hunger. Newborns should be nursed approximately eight to 12 times every 24 hours until satiety."

Става дума за новородени, не за бебета на 6-7-8 и т.н. месеци.

"In the first 6 months, water, juice, and other foods are generally unnecessary for breastfed infants."

А за некърмени?

Уффффф - както и да е. Наистина накрая всеки би следвало да прави това, което чувства и което иска родителя и детето.


Така е за новородените, но никъде не успях да намеря становище или препоръка да не се хранят през нощта. Единственото в тая връзка беше, че при деца, които се кърмят през нощта или заспиват с шише мляко, трябва да се води по-строг контрол на състоянието на зъбите.
За захранването при децата на формула препоръката е 4-6 мес., но не мога да ти го цитирам понеже връзката не се отваря. Ето страницата им с връзки към становища относно храненто:http://www.aap.org/visit/nutrpolicies.htm

# 23
  • Мнения: 470
Да книжката съм я чела в оригинал и се говори за късно захранване ( след 6 месец ), нощно кърмене и категорично отхвърляне на плодовите сокове до 1 година с цел предпазване от алергии. Подариха ми я и на български и се учудих от разминаванията по доста от темите.
Всяко дете си е индивидуално и си налага свой ритъм, не вярвам в общите знаменатели. Следвай майчината интуиция - така ще сте добре и двамата!

Общи условия

Активация на акаунт