Фотография - тема 87

  • 53 470
  • 752
  •   1
Отговори
# 75
  • Варна
  • Мнения: 316
Че е мъка за цветя потвърждавам, но ти си сътворила изключително красиво чудо с този мъчен обектив! Прекрасно!! Триизмерно!!!

Цветя с Канонски обективи най-често снимам и обичам с 85 и 135 мм, случва се и с 200 мм. Имах и 100 мм макро обектив - и обикновения и професионалния - не се сработих с тях, хем най-вече за цветя и уж портрети ги купувах. Продадох и двата.
Ето това е със 100 мм


Много готина тази със 100цата Wink Това коя 100ца е? Много съм зле с техниката, какво ще рече обикновен и професионален обектив не знам ;-( Ще попитам чичко Гугъл Wink

35цата си е страхотен обектив, просто не е за цветя според мен. Затова от доста време мечтая за още нещо, да видим ще стане ли моята работа или няма да стане Wink

# 76
  • Бостън
  • Мнения: 13 678
Много готина тази със 100цата Wink Това коя 100ца е? Много съм зле с техниката, какво ще рече обикновен и професионален обектив не знам ;-( Ще попитам чичко Гугъл Wink
Снимката е с малката 100-ца - обикновената Simple Smile

Обикновеният - Canon EF 100mm f/2.8 USM Macro
https://www.the-digital-picture.com/Reviews/Canon-EF-100mm-f-2.8 … -Lens-Review.aspx


Гъзарията - Canon EF 100mm F2.8L Macro IS USM
https://www.dpreview.com/products/canon/lenses/canon_100_2p8_is_usm


Разликата между едната и другата беше тройна в цените им, когато ги купувах.

# 77
  • Мнения: 8 020
Една свободна душа насред нищото.. Heart

# 78
  • Мнения: 1 467
От мен едни глухарчета. Мисля, че вече е крайно време да сменя китовия 18-55 поне с един 50/1.8 или 35 мм.

# 79
  • София
  • Мнения: 2 929
От мен едни глухарчета. Мисля, че вече е крайно време да сменя китовия 18-55 поне с един 50/1.8 или 35 мм.

По-скоро добави твърд обектив. Не се знае кога може да ти потрябват 18-те мм на китовия Blush

# 80
  • Мнения: 1 679
Stillness, много ми допада този кадър, както и другият, с доминото.
Родих се с 35 мм, целия априлски проект изкарах с него, свалих го само за рождения ден на детето.

# 81
  • Мнения: 1 467
Грешно се изразих - ще си пазя и китовия, просто си мисля, че сложа ли някой по-светъл, няма да имам желание да го връщам на камерата. Simple Smile
Иначе и на мен вкъщи май ми идват дълги 50 мм. От друга страна, той пък е по-универсален...

# 82
  • Бостън
  • Мнения: 13 678
Много красиво Стилнесс!
Твърдите са (почти) винаги удоволствие!

# 83
  • София
  • Мнения: 790
За вътре 35 е супер! А и за навън, де. Simple Smile Рядко го свалям от камерата през последната година. Имах и 50/1,4, но ни обраха и ми го взеха. Много беше хубав, но след като си взех 35, изцяло спрях да го ползвам. Те затва и го откраднаха, де - не го бях взела с мен на морето.

_MG_7375-Bearbeitet by Nevena Gencheva, on Flickr

# 84
  • София
  • Мнения: 2 929
...Иначе и на мен вкъщи май ми идват дълги 50 мм. От друга страна, той пък е по-универсален...

На кропка 50мм са далече от универсалност. 35мм се приближават до универсалните по зрителен ъгъл.

# 85
  • Мнения: 1 679
Мъхче, ако ти потрябва специално 50/1.4 за някакъв повод/сесия ми се обади, ще ти дам моя, стои си в шкафа. Никакви грижи нямаш Simple Smile

# 86
  • Бостън
  • Мнения: 13 678
За вътре 35 е супер! А и за навън, де. Simple Smile
На какво тяло - кропка или фулфрейм?

Аз съм стигнала (за себе си) до извода, че в крайна сметка кой обектив за какво се използва е изключително въпрос на личен стил и артистичен поглед. Както е възможно и ОК портрети със широкоъгълен, така и пейзажи с телефото и всичко останало. Да, трябва да се познават обективите и да знаеш каква специфика да очакваш (компресия или не, етц., етц.), но задължителни и неотменими правила няма. Но трябва да се знаят правилата все пак и да се нарушават напълно осъзнато!

Мои примери за да си подкрепя поста:

200 mm


21 mm

Последна редакция: ср, 06 май 2020, 18:15 от Agent Provocateur

# 87
  • София
  • Мнения: 2 929
Това последното наистина ли е филмов кадър?

П.П. Аха, не било Joy

# 88
  • Бостън
  • Мнения: 13 678
Бързо цъкаш и се ориентираш, Мунчо, признала съм те Wink

Последното е от фаза ми на рамки, рамчици и рамчища, когато кадър не считах за завършен, ако не съм го "рамкирала" и честно казано доста кадри опропастих и орезилих по този начин... но на този много му отива пък Grinning

# 89
  • София
  • Мнения: 790
Мъхче, ако ти потрябва специално 50/1.4 за някакъв повод/сесия ми се обади, ще ти дам моя, стои си в шкафа. Никакви грижи нямаш Simple Smile
Благодаря ти много! :* Някога! Simple Smile За момента дотолкова съм свикнала със схемата 35мм/85мм, че всеки друг само бих си го носила.

За вътре 35 е супер! А и за навън, де. Simple Smile
На какво тяло - кропка или фулфрейм?

Всъщност, мисля че и за двете е доста универсален. Разбира се, аз съдя само от своя си опит. Когато имах кропка, минах от 50 на 35 точно за да снимам вътре - беше ми тясно с 50 и 35 ме устрои доста добре. Сега, на фулфрейма, 35-цата я ползвам почти за всичко, така че пак ми се струва подходяща. Само че трябва да се внимава за перспективните изменения, защото с 35 поне аз имам навика да се завирам съвсем близо до обекта. Grin  Но мисля, че си напълно права за личния стил и артистичния поглед. Къде е сниман пейзажът? Много е красиво!  Ред: Видях къде е. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт