ОКТОМВРИйки 2020 - тема 2

  • 22 507
  • 766
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 335
Благодаря много! Според този сайт излиза, че от първата менструация почва нулева гестационна седмица. Както е и в повечето приложения. Защо тогава в bremennost.bg са писали толкова погрешно седмиците? Там няма нулева... Цитирам "Третата гестационна започва 15 дни от началото на месечния ви цикъл..."
Ето ти един калкулатор за термин при бременност:
https://www.whattoexpect.com/due-date-calculator/

При преглед с ултразвук докторът казва какъв е срока на бременността в зависимост от развитието на бебето.
Само че бебето може една седмица да изостава, друга да наваксва.
Важното е размерът на бебето да отговаря +- 1-2 седмици на изчисления срок на бременността, тогава всичко е наред.

Пренаталните тестове отчитат само генетични отклонения, не хващат аномалии в развитието, които могат да са по произволни други причини. Ако си изпуснала БХС, попитай коя е следващата ФМ, на която можеш да отидеш.

# 31
  • Мнения: 54
Благодаря много! Според този сайт излиза, че от първата менструация почва нулева гестационна седмица. Както е и в повечето приложения. Защо тогава в bremennost.bg са писали толкова погрешно седмиците? Там няма нулева... Цитирам "Третата гестационна започва 15 дни от началото на месечния ви цикъл..."
Ето ти един калкулатор за термин при бременност:
https://www.whattoexpect.com/due-date-calculator/

При преглед с ултразвук докторът казва какъв е срока на бременността в зависимост от развитието на бебето.
Само че бебето може една седмица да изостава, друга да наваксва.
Важното е размерът на бебето да отговаря +- 1-2 седмици на изчисления срок на бременността, тогава всичко е наред.

Пренаталните тестове отчитат само генетични отклонения, не хващат аномалии в развитието, които могат да са по произволни други причини. Ако си изпуснала БХС, попитай коя е следващата ФМ, на която можеш да отидеш.

 
По-принцип 1 и 2 г.с. са от 1вия ден на ПРМ до 14 ден, от 14я ден влизаш в 3 г.с. и така продължаваш да броиш седмиците. Това е не винаги точно, тъй като не всички са с 28 дневен цикъл, но това е начина на изчисление на седмиците. За по-голяма точност седмиците се изчисляват според размерите на бебчето на видеозон.

Последна редакция: ср, 08 апр 2020, 04:03 от Sisi27

# 32
  • Мнения: 164
Ние правихме инвитро и най-близките ми знаят, както и колегите ми, защото съм в болничен след трансфера и нямаше как да не научат. Работата ми е свързана с много шофиране, срещи с доста хора и вдигане на тежко, затова не съм се връщала. Всички питат къде съм изчезнала и вече знаят каква е причината. Не ми се нрави това но ....
Много ме дразни и непрекъснатото внимание на свекърите ми - как си, добре ли си и т.н, но такива са обстоятелствата. След БХС вече и края на 3тия месец, може да се похваля на още някои специални за мен хора.
Иначе също не мога да спя добре. До 1 часа и край, много се въртя и понякога отивам в хола да си гледам тв, защото мъжо спи леко и светлината му пречи. Ама да свиква, че с бебо все ще му шумолим през нощта Stuck Out Tongue Winking Eye

# 33
  • Мнения: 1 763
Аз имам две приложения, едното ме изкарва 13седмица, 7 ден, другото 12+ 7. На практика това е едно и също, но в първия случай 13 седмица започва след 12 пълни навършени...както са казали 3та започва от 15 ден. Моята лекарка ги брои така - 12+5=12 г.с.

# 34
  • Мнения: 42
Когато се регистрирах на ЖК ми взеха кръв и урина в 14:30 нямаше как да съм гладна и жадна. Така че зависи кога ще ги даваш Simple Smile


Към мамите, които са били на изследванията кръв и урина. Сутринта на гладно ли дадохте? Утре ще ходя, а забравих да питам АГ дали има значение. 🤔

# 35
  • Мнения: 91
Здравейте,
Имам един въпрос, понеже ми е трудно да се свържа с моят АГ - записва ли се вече за жк?

# 36
  • София
  • Мнения: 7 482
Аз вчера си взех направление и в понеделник съм на първи изследвания от ЖК.

Това може да ти е от полза:
https://www.mh.government.bg/bg/novini/aktualno/ministerstvoto-n … -izgotvi-prepork/
https://sheynovo-ag.eu/novini/%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0% … D0%BE%D1%81%D1%82

# 37
  • Мнения: 91
Аз вчера си взех направление и в понеделник съм на първи изследвания от ЖК.

Това може да ти е от полза:
https://www.mh.government.bg/bg/novini/aktualno/ministerstvoto-n … -izgotvi-prepork/
https://sheynovo-ag.eu/novini/%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0% … D0%BE%D1%81%D1%82

Благодаря 😊 точно това четох и аз, утре пак ще се опитам да се свържа с АГ.

# 38
  • София
  • Мнения: 7 482
Трябва да имаш следящ АГ, който да преценява какви прегледи и изследвания и колко често да назначи в твоя случай. Ако твоят АГ абдикира и не иска да те преглежда - търсиш друг.

Аз съм рискова бременност - с близнаци, тромбофилия, предишна загуба и 35+. Няма как да нямам преглед до раждането, не сме в 15 век.

# 39
  • Мнения: 363
Аз другата седмица отивам на частно, няма друг начин. Ще питам дали да пускам нещо или да чакам да се запиша официално

# 40
  • София
  • Мнения: 1 791
Аз днеска бях на частно, направихме ултразвук. Видяхме носна кост и измерихме нухална транслуценция 1.6мм, а фетусът 4.87см.
Утре ще ида до цибалаб да дам кръв за пакет изслдвания за бременност и отделно урина, след това в майчин дом на БХС и ще чакам резултати.
На ЖК ще се запиша веднага след карантината, но нямам идея къде...
Дано всичко да е наред... Heart

# 41
  • София
  • Мнения: 7 482
Ако пускате изследвания - оставете тези за спин, сифилис и хепатит за около 4 месец, за да ви важат за раждането.
Давността им е 6м.

# 42
  • София
  • Мнения: 1 791
Сигурна ли си Дели? Днес питах док и той каза, че важали 3м. и трябвали за регистрирането на бременността.

Може и да ме метнал, зн ли

# 43
  • София
  • Мнения: 7 482
Това ми препоръча приятелка с дете на годинка и малко - да пуснат серологията по-късно, за да важи за раждането.
На нея за малко не й беше стигнало.

# 44
  • Мнения: 423
За тези изследвания моят доктор също каза, че важат 6 месеца. Каза да ги пусна тази седмица, 15 г.с., и ще важат към датата на термин (която няма да стигна вероятно, че имам едно секцио и явно ще съм с второ)

Общи условия

Активация на акаунт