Имаме млечница

  • 2 817
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 47 983
при нас бяха много упорити,накрая ги преборихме,като мажех фунгостатина с клечица върху афтичките!явно и с дактарина може би е трябвало да направя така,защото когато му го давах с лъжичката,изобщо не му помогна-езичето се изчисти,но бузките-не!
имай го в предвид Wink

# 16
  • Мнения: 5 790
Може да ви се стори странно, но по едно време нямdше дактарин никъде и не ми казаха заместител:(
така ,4е нямaх избор и слагах на бибата мед.бебо се оказа,4е не е алерги4ен и не се появиха пове4е:)
А това, 4е меда уврежда бъдещите зъби е относително,защото мъжът ми е с проблемни зъби, а не е близвал мед-алергичен е. а пък аз съм пушка ,а съм опитала меда като бебе:)

Тук не става въобще въпрос за алергии или увреждане на зъбите, а за спори на ботулинови бактерии, които се развиват в червата на бебето. И е изключително опасно. Слава Богу, че не ви се е случило нищо!

# 17
  • Мнения: 450
Meda ubiva vsi4ko,spomenah za vseki slu4ai-da se ima predvid.vseki ima pravo na mnenie.tova ne e 4asten forum,nali?
narodna medicina.ne e nujno vinagi da se izpolzvat himii.
ako ne si v nastroenie ne si go izkarvai na men

# 18
  • Мнения: 63
Оф и ние я имахме тая млечица още като беше на няколко дена и ме бяха стреснали, че ако не взема незабавни мерки бебето ще спре да се храни, направо бях откачила от притеснение и взехме Дактарина, но една мама в аптеката ми каза да разтворя сода(бикарбонат) във вода и с чисто пръстче или марляда я намажа, моментално се изчистиха и аз бях скептично настроена, но пробвах защото от Дактарина не видях кой знае какъв ефект.Ако искаш пробвай и да не помогне няма да навреди.Успех, дано бързо се оправите.

# 19
  • Мнения: 5 790
Meda ubiva vsi4ko,spomenah za vseki slu4ai-da se ima predvid.vseki ima pravo na mnenie.tova ne e 4asten forum,nali?
narodna medicina.ne e nujno vinagi da se izpolzvat himii.
ako ne si v nastroenie ne si go izkarvai na men

В настроение съм, напротив. Не си изкарвам нищо, просто ти казвам, че не си права. Ако не можеш да го приемеш -  Hug Не оспорвам правото ти на мнение, защото и аз имам право на такова. И точно затова обяснявам, в рамките на добрия тон, че мед до 1 година НЕ СЕ ДАВА! Каквото ще да казва народната медицина.

Допълвам:
http://anthrax.hit.bg/botulin.html

Последна редакция: сб, 12 авг 2006, 22:42 от Алекс1

# 20
  • Мнения: 1 294
Ние също имахме този проблем.Аз нищо не съм пила, на малката и давах Дактарин гел и се оправи.

# 21
  • Мнения: 513
Meda ubiva vsi4ko,spomenah za vseki slu4ai-da se ima predvid.vseki ima pravo na mnenie.tova ne e 4asten forum,nali?
narodna medicina.ne e nujno vinagi da se izpolzvat himii.
ako ne si v nastroenie ne si go izkarvai na men

В настроение съм, напротив. Не си изкарвам нищо, просто ти казвам, че не си права. Ако не можеш да го приемеш -  Hug Не оспорвам правото ти на мнение, защото и аз имам право на такова. И точно затова обяснявам, в рамките на добрия тон, че мед до 1 година НЕ СЕ ДАВА! Каквото ще да казва народната медицина.

 Laughing Мнение на много четяща съвременна мама, която си гледа детето по книги и не признава съветите на  своите баби. Да именно сякаш твоите баби и прабаби все с Дектарин са лекували млечницата и не са давали мед до 1 година.
Трябва да знаеш, че не винаги това което е помогнало на твоето дете ще помогне и на друго, а може точно това пък което ти не признаваш да му помогне така, че не си налагай мнението, а уважавай мненията и на останалите, пък нека майката която е пуснала темата сама реши какво ще използва от предложените й методи. Naughty

# 22
  • София
  • Мнения: 630
При павилно поставена диагноза млечница=кандида, задължително трябва да се лекуват и майката и бебето, защото иначе има риск от повторна инфекция. . Можеш да прочетеш повече в тази статия:
Може ли да имаме млечница?

# 23
  • Мнения: 5 790
Meda ubiva vsi4ko,spomenah za vseki slu4ai-da se ima predvid.vseki ima pravo na mnenie.tova ne e 4asten forum,nali?
narodna medicina.ne e nujno vinagi da se izpolzvat himii.
ako ne si v nastroenie ne si go izkarvai na men

В настроение съм, напротив. Не си изкарвам нищо, просто ти казвам, че не си права. Ако не можеш да го приемеш -  Hug Не оспорвам правото ти на мнение, защото и аз имам право на такова. И точно затова обяснявам, в рамките на добрия тон, че мед до 1 година НЕ СЕ ДАВА! Каквото ще да казва народната медицина.

 Laughing Мнение на много четяща съвременна мама, която си гледа детето по книги и не признава съветите на  своите баби. Да именно сякаш твоите баби и прабаби все с Дектарин са лекували млечницата и не са давали мед до 1 година.
Трябва да знаеш, че не винаги това което е помогнало на твоето дете ще помогне и на друго, а може точно това пък което ти не признаваш да му помогне така, че не си налагай мнението, а уважавай мненията и на останалите, пък нека майката която е пуснала темата сама реши какво ще използва от предложените й методи. Naughty


Как си гледам детето, това си е мой бизнес. Дали чета книги - също. Да дава каквото иска, но нека да припомня, че живеем в 21-ви век, медицината е напреднала достатъчно и не виждам защо да не се възползваме от това. Баба ми е раждала на полето, ама ние ходим в болницата, нали? Ако иска да му дава мед, ако не иска - да не му дава! Опитвам се да кажа, че е опасно даването на мед под 1 година.
И спирам повече да пиша в тази тема, за да не стават скандали!

# 24
  • Мнения: 742
Здравейте мамчета,
вече съм по-спокойна  newsm44
Обрива на дупето почти се оправи /с няколко намазвания с Канестен/ и миене само с Триклобактер. В устичката също не виждам да има афтички, но давам по малко Дактарин - за всеки случай!
За съжаление обаче ме болят зърната при кърмене...а на листовката пише: "ако кърмите Канестен крем не бива да влиза в контакт с гърдите"
Притеснявам се да не съм заразена -и да заразя малката отново...а се страхувам да мажа с Дактарин - за да не се отбие Криска...
Дали и аз имам млечница или просто са ми уморени гърдите?

# 25
  • Мнения: 5 790
Здравейте мамчета,
вече съм по-спокойна  newsm44
Обрива на дупето почти се оправи /с няколко намазвания с Канестен/ и миене само с Триклобактер. В устичката също не виждам да има афтички, но давам по малко Дактарин - за всеки случай!
За съжаление обаче ме болят зърната при кърмене...а на листовката пише: "ако кърмите Канестен крем не бива да влиза в контакт с гърдите"
Притеснявам се да не съм заразена -и да заразя малката отново...а се страхувам да мажа с Дактарин - за да не се отбие Криска...
Дали и аз имам млечница или просто са ми уморени гърдите?

Зарекох се, че няма да пиша в темата, ама....
Дактаринът е сладък, с вкус на портокали. Не знам дали можеш да се намажеш, /пише, че е орален гел/, но доколкото имам спомен, май не е хубаво да се гълта. Прочети на листовката какво пише. Дано се включи някоя мама от Кърмаческия, за да каже с какво друго можеш да се мажеш.
Радвам се, че сте по-добре.
Успех!

# 26
  • Мнения: 742
ами не може да се мажа с Дактарин- нали се дава след храна...а и трябва да престои в усната кухина възможно най дълго време - за да има ефект...
най-лошото е, че педито нищо не каза...а на всякъде пише да се лекува и майката...
Що за доктори...нямам думи

# 27
  • Мнения: 5 790
ами не може да се мажа с Дактарин- нали се дава след храна...а и трябва да престои в усната кухина възможно най дълго време - за да има ефект...
най-лошото е, че педито нищо не каза...а на всякъде пише да се лекува и майката...
Що за доктори...нямам думи

Тук във форума пише един доктор Birdie. Той е педиатър, можеш да му пишеш на ЛС, ще ти отговори и ще те посъветва. Аз лично съм получавала от него много адекватни и компетентни съвети, много съм му благодарна.
Ето: http://www.bg-mamma.com/index.php?action=profile;u=4908
Сигурна съм, че ще помогне!

Общи условия

Активация на акаунт